The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 118×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z komiksů!

Lardis

#8840 Hunter12: Je mi celkem jedno, jak jsou psáni v titulcích, řídím se informacemi d tvůrců, viz https://www.edna.cz/…av-ocekavat/ . Vzhledem k tomu, že zatím se z dané trojice nepředvedl nikdo (Jadis se ani neukázala), nečekám, že by v blízké době zemřel kdokoliv z nich.

11.11.2017 | 19:41:48
Lardis

#8840 Hunter12: Je mi celkem jedno, jak jsou psáni v titulcích, řídím se informacemi d tvůrců, viz https://www.edna.cz/…av-ocekavat/ . Vzhledem k tomu, že zatím se z dané trojice nepředvedl nikdo (Jadis se ani neukázala), nečekám, že by v blízké době zemřel kdokoliv z nich.

#8843 Hunter12
11.11.2017 | 19:41:52
Hunter12

#8842 Lardis: V TWD jsou hlavní postavy rozděleny na starring (jsou ve znělce, např. Rick) a also starring (jsou po znělce, např. Enid). Osobně považuji za opravdu hlavní postavy jenom ty, které jsou přímo ve znělce. Řekněme, že ti, co jsou zařazeny do kategorie starring, jsou primárními hlavními postavami a ti, co do kategorie also starring, jsou sekundárními hlavními postavami. To, že je Enid v kategorii also starring a že toho zatím moc nepředvedla, neznamená, že ji tvůrci nemůže kdykoliv odstranit. Jak jsem řekl, Eric byl v S08E01 povýšen z co-starring (dále hrají) na also starring a hned v S08E03 zemřel. A to toho za dobu svého působení v seriálu předvedl mnohem méně než Enid. Nemyslím si, že Enid v nejbližší době zemře, protože je náhradou za komiksovou Sophii, která stále ještě žije a to s Magii v Hilltopu. Jedno je ale jisté. Podle synopse na šestou epizodu budou mít v Hilltopu problémy, které se neobejdou bez obětí. Určitě se zajatí Spasitelé vzbouří a někoho z Hilltopu zabijí. No a aby to na diváky mělo nějaký dopad, měl by zemřít někdo z důležitějších postav a ne pouze komparz. Smrt Enid by měla veliký dopad nejen na diváky, ale především i na Magii. Jak znám tvůrce TWD, nechají zemřít určitě jenom někoho bezvýznamného, např. Bertie, ale třeba nás tvůrci překvapí a ukáže se, že má fanfikce nebyla daleko od pravdy. K tomu, že toho Enid zatím moc nevykonala, bych chtěl ještě říct toto: Eric zemřel, přeměnil se a odešel neznámo kam. Aaron spolu s malou Gracií odešel na Hilltop. V traileru na osmou sérii byla scéna, kde Enid říká Aaronovi, že půjde s ním. Myslím si, že poté, co Aaron doveze Gracii na Hilltop, se i s Enid vydá Erica hledat, aby ho zabil a pohřbil. Kdyby se náhodou stalo, že by Enid zabili, tak až po její výpravě s Aaronem.

#8844 Hunter12
11.11.2017 | 22:00:02
Hunter12

#8843 Hunter12: Ještě malá poznámka. Takový Morales byl v also starring pouze ve čtyřech epizodách první série a když se po sedmi letech do seriálu vrátil, zařadili ho mezi co-starring, aby jeho návrat neprozradili hned na začátku epizody. Teprve až ve třetí epizodě byl zařazen do kategorie also starring a ani ne po deseti minutách ho Daryl zabil. To už Enid, která je ve stejné kategorii, toho vykonala více než Morales a Eric dohromady. Jak říkám, postavy v kategorii also starring pro mě nejsou žádné hlavní postavy.

11.11.2017 | 22:24:25
Kreyson

Pobavil mě Morales. Čekal jsem od jeho vystoupení něco delšího a výraznějšího, ale Darryl měl jinej názor a rychle to utnul :-D

#8846 Hunter12
12.11.2017 | 14:21:17
Hunter12

#8845 Kreyson: Já už od šesté série říkal, že by se jednou mohl vrátit jako Spasitel, potvrdit nám smrt své rodiny a během jednoho, či dvou dílů zemřít rukou Ricka, nebo Daryla. Takže vše proběhlo dle mého očekávání. ;-) Jen mě mrzí, že nedošlo na konfrontaci Moralese a Daryla. Daryl ho vlastně viděl jenom zezadu a do očí si pohlédli asi jenom na jednu sekundu, než mu Daryl jedním okem provrtal šíp. Mohli vést poměrně zajímavý dialog, než ho Daryl zabil.

12.11.2017 | 14:29:29
alyk.fate

takhle, poslední díly jsou pro mě velkým zklamáním, ani né tak co se týká linky, ale spíš způsobu odvyprávění, bitvy, kde se střílí jak na frontě (tvl oni mají jako zbrojovku?), jezdí se mezi jednotlivými základnami, které jsou x hodin od sebe (jako oni si vyrábějí benzín????). Carl jde s minikanystrem hledat benzín a mezitím si tam ostatní jezdí po highwejích v x autech… Pohyb samozřejmě stádovitý atd. a zombíky už raději ani neřeším, ti se stali pouhou stafáží. za mě to jde hodně dolů, což mě mrzí.

#8854 pajajs
13.11.2017 | 9:18:26
Venous4

RIP Sheeva :(

13.11.2017 | 11:38:33
Stardos

Proč se začaly řešit nekonečné zásobníky až po šesti sériích? :D

13.11.2017 | 12:40:28
kutas

Zajímavý díl konečně to taky skončilo něčím jiným než výhrou Rickovy skupiny. Ty kulomety se budou hodit i když víc by potřeboval lidi kteří by je obsluhovali a v tomhle díle to byla taková plichta úmrtí na obou stranách

13.11.2017 | 14:13:05
SikyCZ

Kraviny tam samozřejmě byli, ale je to jen seriál tak si to zase tak moc nehrotím, Carol opět v akci nejlepší postava, ikdyž mi přišlo divný jak v jednu chvíli zalezla do kouta a skrčila se a pak o malou chvilku vyskočila ze stropu a všechny postřílela přičemž nikdo ze saviors co byli o malej kousek dál neslyšeli zvuky že by někdo lezl do toho stropu, tohle byla kravina podle mě zase. Ale ten konec Shivy byl vážně smutný, měla odskočit a utéct, ikdyž podle komixu byl její konec očekávaný :( Mno a Ezekiel už se po tomhle masakru asi už nikdy usmívat nebude

#8856 Stardos
13.11.2017 | 14:33:44
Jednoočko

Poprvé v historii seriálu musím uznat, že tahle epizoda byla pro mě o kravském lejně. Prakticky nic se nestalo. A smrt Sheevy? Solidní wtf :-D Pomalu se ve sr*čkách brodící chodci jsou zřejmě pořádný problém, ale ještě horší je ten kopeček, který chudák Ezekiel nemůže překonat. Raději se rozhodne nechat sežrat za živa. Ale co to, na scénu skáče naše malá tygřice. A co udělá mezitím Ezekiel? Samozřejmě že úplně bez problém překoná před chvíli nepřekonatelnou kopcovitou bariéru. Pak se společně podíváme na několika sekundovou sekvenci „tygr vs pomalí chodci“, označíme si místa, kudy by mohla Sheeva utéct, nesmí chybět dalších několik sekund záběru na zdrcující ezekielův pohled (zatímco autoři jásají, že konečně ušetří na speciálních efektech) a šup, už tu máme návrat do Království. A to jsem si říkal, že 4× mrtvého Ricka a Daryla už dnes nic nepřekoná. Tenhle seriál jde fakt do kytek :-/

#8853 SikyCZ #8855 pajajs
13.11.2017 | 14:39:05
SikyCZ

#8852 Jednoočko: tak to jsi napsal velmi výstižně

13.11.2017 | 14:44:04
pajajs

#8847 alyk.fate: Seriál nikdy nebyl o zombíkách v hlavní roli.. Seriál byl právě o lidech a tady to mě právě sere víc.. Když chceš dělat seriál o lidech, kteří se snaží přežít v post apo světe, musíš k tomu přizpůsobit scénář.. Jenže scénář v TWD je na úrovni béčkového blockbusteru pro masu američanů.. Kdyby měli postavy stejnej vývoj jako měl například Breaking Bad, byl by ten seriál úplně na jiné úrovni…

13.11.2017 | 15:28:30
pajajs

#8852 Jednoočko: Kdyby Carol prostřelila kola u toho auta naloženýho kulomety, tak taky nikam neodjedou.. Jenže to by scénáristi neměli tu mega hustou honičku, kde je Daryl opět za frajera a ženy z něj vlhnou. :D

13.11.2017 | 15:31:41
Stardos

#8851 SikyCZ: Jako taky to mám takhle. Opravdu nemám potřebu si zjišťovat, zda nějaká zbraň použitá v seriálu vystřelila tolik kulek, kolik měla

13.11.2017 | 15:53:00
ori

Náhodou po prvých troch sračkových epizódach sa mi táto zatiaľ páčila najviac. Náboje dávno neriešim, ani to že Shiva neutiekla, to nechali pekne ako v komikse a aspoň už nebudú dávať toľko peňazí na ňu ale urobia niečo s ostatnými efektami, napr. to ako Jerry zabil toho chodca násadou od sekery, to z čoho mal lebku z masla? :D

#8858 Stardos
webmaster
13.11.2017 | 18:49:21
Stardos

#8857 ori: Tohle bych taky neřešil, zrovna tělo chodců nijak nelze vysvětlit z pravidel naší reality :D

13.11.2017 | 19:21:51
Komanc

To jak se nemohli dostat pres ten plot mi pripadalo nejak takhle http://wanna-joke.com/…no-logic.jpg :D

13.11.2017 | 20:11:12
mikiko

aj vy ste mali pocit ľútosť toho tigra bolo mi jedno kedy ich napadli a zožrali ,ale tigra mi bolo kus ľúto. Kde sú časy keď zombici šli po ľudoch sme boli napnutí ako struna ,aspoň Negan by sa mohol ukázať a okoreniť to ,lebo už všetky postavy sú nezáživné a je nám jedno či sa im dačo stane

#8861 Hunter12
13.11.2017 | 20:24:29


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama