The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 081×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Poslední sezóna
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Cailey Fleming (Judith Grimes), Chandler Riggs (Carl Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Steven Yeun (Glenn Rhee), Ross Marquand (Aaron), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Sonequa Martin-Green (Sasha Williams)

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u sedmé epizody Promises Broken

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u sedmé epizody Promises Broken

Šestá epizoda s Connie a Virgilem se v ničem neinspirovala komiksovou předlohou, ta sedmá ale několik podobností s komiksem měla, a to díky scénám ve Společenství. O co šlo tentokrát?

11 0
30.9.2021

Právnička

V komiksu to byla Michonne, která před apokalypsou pracovala jako právnička, a tuto pozici dostala i ve Společenství, spolu s luxusním bytem a vysokým společenským postavením. V seriálu její linku přebrala Jumiko.

Střetnutí s guvernérkou

Vůdcem Společenství je guvernérka Pamela Miltonová. Zatímco v komiksu nám byla představena hned po příchodu Eugeneovy skupiny do Společenství, když se hned chtěla střetnout s Michonne, v seriálu jsme se jí pořád nedočkali a její setkání s Jumiko bylo odloženo.


Přichází Sebastian

Zdaleka nejprotivnější postava z celého komiksu se konečně objevila i v seriálu. Rozmazlený synek guvernérky Miltonové měl v seriálu stejný úvod jako v komiksu, tedy že ho spolu s jeho přítelkyní napadli chodci. V komiksu tam ale byl jenom Mercer, který to od něj schytal, zatímco v seriálu se angažovali i Eugene a Stephanie.

Znát své místo

V komiksu jsme ho znovu viděli ve Společenství, když začal obtěžovat Jumiko. Ta ho odmítla a začala ji bránit Magna. Sebastian na ně začal řvát a byla to Princezna, která ho posadila na zadek. Pak přiběhl Mercer a Sebastian nakonec nechal všechno plavat. V seriálu však kvůli němu Eugene skončil ve vězení. Tomi pak v seriálu řekl Jumiko stejnou větu, jakou v komiksu slyšela Michonne od své dcery Elodie: „Člověk musí znát své místo.“

Foto: Image Comics, AMC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S11E16: Acts of God

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik a @joyeux

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, můžete mě níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody jedenácté série

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama