Agent Carter
86/100 - 192×

Agent Carter

V seriálu stanice ABC s názvem Agent Carter se vracíme do světa Marvel Cinematic Universe v době těsně po událostech filmu Captain America: První Avenger, kde sledujeme osudy zakladatelů budoucí organizace S.H.I.E.L.D., agentky Peggy Carter a vynálezce a obchodníka Howarda Starka.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | ABC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Costa Ronin (Anton Vanko), Toby Jones (Arnim Zola), Bridget Regan (Dottie Underwood), Neal McDonough (Dum Dum Dugan), Ralph Brown (Johann Fennhoff), Hayley Atwell (Peggy Carter), Dominic Cooper (Howard Stark), James D'Arcy (Edwin Jarvis), Shea Whigham (Roger Dooley), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Chad Michael Murray (Jack Thompson), Lyndsy Fonseca (Angie Martinelli), Wynn Everett (Whitney Frost), Currie Graham (Calvin Chadwick), Reggie Austin (Jason Wilkes)

Postřehy z epizody Smoke and Mirrors

Postřehy z epizody Smoke and Mirrors

V pořadí čtvrtá epizoda druhé série nás zavedla z velké části do časů minulých a to do raného života Peggy Carterové a její sokyně Whitney Frost. Ve kterých organizacích Peggy pracovala před SSR a jaké informace získala při výslechu Rufuse Hunta? To se dozvíte v dnešních postřezích.

26 0
7.2.2016

Malý génius

Každá epizoda nám víc a víc odkrývá minulost Agnes Cully AKA Whitney Frost. Teď tomu nebylo jinak. Agnes byla dívkou z chudých poměrů, která již v dětství prokazovala veliké nadání v oblasti techniky a fyziky. Její matce ale pouze záleželo na pěkné tvářičce a tak jí Agnes opustila a vyrazila do města andělů. Není neobvyklé, že by byla minulost superpadouchů ve filmovém světě pozměněna. Podobných změn jsme se dočkali také u Kingpina nebo Kilgravea v seriálech od Netflixu.

Jako v každém díle, tak i zde jsme se dočkali narážky na budoucí Madama Masque. Předtím než Whitney začne testovat své schopnosti na myších, projede kamera přes stůl, na kterém stojí trofej se zlatými maskami. Je sice hezké, že si tvůrci dokážou hrát s takovými drobnostmi, ale radši bychom byli rádi za opravdovou masku než jenom tyhle náznaky. Už to začíná být trošku otravné.

Gloucester a Chadwick

Zápletka tohoto dílu se točila okolo únosu Rufuse Hunta, Calvinovy pravé ruky. Rufus je ale tvrdý chlapík a tak byla k jeho mučení využita poměrně nepraktická metoda – chřipka. Kromě informaci o nahrávkách jsme se dozvěděli také celé jméno jednoho člena Arena klubu. Thomas Gloucester byl v komiksu člen Secret Empire a také skupiny zvané Elite. Díky tomu můžeme s jistotou říct, že také Calvin Chadwick má komiksový základ a to v Hesperu Chadwickovi, který byl členem stejných skupin jako Thomas. Obě postavy ale měly v komiksech docela malou roli a nevyskytovali se ve více než čtyřech číslech.

Třináctá komnata Peggy Carterové

Kromě minulosti Agnes Cully jsme se dozvěděli také něco o Peggy. Byla si velmi blízká se svým bratrem Michaelem. Ráda si hrála na dobrodružné příběhy, ale její matka z ní chtěla mít dámu. O několik let později se jako lamačka kódů zasnoubila s vojákem Fredem Wellsem. Peggy pracovala v Bletchley park. Zde se za druhé světové války pokoušeli Angličané rozluštit německý šifrovací mechanismus Enigma.

Michael věděl, že tenhle život není pro Peggy to pravé a tak ji doporučil do SOE (Oddělení pro zvláštní operace). Tato sekce doopravdy existovala a byla založena na popud Winstona Churchilla. Peggy zprvu odmítla do této skupiny vstoupit, ale po smrti bratra zrušila svatbu a vyrazila bojovat proti nacismu.

FOTO: ABC, Marvel Comics

Diskuze /5

pozitkar

Díky za postřehy :-D

7.2.2016 | 18:13:40
Simo25ify

Dakujeme opat som sa nieco nove dozvedel :)

7.2.2016 | 19:30:51
Piere

Upřímně doufám, že si maku nasadí co nejpozději. Sice má tu „jizvu“, ale stejnak je to tam nejkrásnější herečka :D

7.2.2016 | 22:06:42
zv

Postřehy týkající děje jsou skvělé, ovšem ještě byste se měli podívat na vaše přiblížení dospívání obou dívek. Agnes byla od malička chytrá, ale její matku neměla zájem jen o vzhled. V době, kdy Agnes dospívala, dívky neměly moc velké možnosti a jediné, co je dokázalo dostat na lepší úroveň, byl vzhled – bohužel. Agnesina matka to věděla a chtěla, aby si to uvědomila i ona. Jen díky ní se Agnes dokázala vymanit z maloměsta. To samé u malé Peggy. V dnešní době většinou své děti podporujeme ve všem (třeba když se holčičky chtějí dát k vojákům nebo policii). Dřív o tom nemohla být ani řeč. Z dívek se mohly stát jen spořádané manželky. Takže ne že z ní matka chtěla mít dámu, ale musela ji tak vychovat. Nic jiného nebylo přístupné. Na bourání stereotypů „mužského světa“ je postaven celý seriál!!

8.2.2016 | 16:50:43
fenrir389

Jen taková maličkost – v Bletchley parku se nepokoušeli prolomit Enigmu, ale podařilo se jim to :)

A pak mi došlo – Když má být tato série spojená alespoň trochu s Doctor Strange, kterýho bude hrát Cumberbatch – ten ztvárnil i Allana Turinga ve filmu The Imitation Game, který je samozřejmě o prolomení Enigmy… Myslim si, že by se to za Easter egg dalo považovat…

10.2.2016 | 20:31:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Hlídejte si nás

Reklama

Postřehy z epizod

Postřehy z finále druhé řady

Postřehy z finále druhé řady

Druhá série Agentky Carterové je již za námi a přesto nám zůstává několik otázek nezodpovězených. Mnoho z nich se točí kolem Rady a nechybí ani velká překvapení ze závěru epizody.

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama