Andor
89/100 - 75×

Andor

Povstalecký špeh Cassian Andor se objevil už ve filmu Rogue One: Star Wars Story, ale co všechno předcházelo jeho příchodu na stříbrná plátna? Právě o tom je napínavý špionážní thriller Andor, jenž se mimo jiné zaměřuje i na počátky odboje vůči Impériu.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 45 minut
žánr
Sci-fi, Špionážní, Thriller
hrají
Diego Luna (Cassian Andor), Stellan Skarsgård (Luthen Rael), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Kyle Soller (Syril Karn), Adria Arjona (Bix Caleen), Fiona Shaw (Maarva Andor), Denise Gough (Dedra Meero), Faye Marsay (Vel Sartha), Elizabeth Dulau (Kleya Marki), Forest Whitaker (Saw Gerrera), Andy Serkis (Kino Loy), Varada Sethu (Cinta Kaz)

Epizody - Sezóna 1

Sezóna 1

 • S01E01: Kassa

  S01E01: Kassa

  Nacházíme se na planetě Ferrix, kde v místním bordelu hledá Cassian Andor jisté informace. Poněkud snadná mise se ale promění v hrůzu, když dojde k nešťastné nehodě. Začíná tak spleť různých událostí, které navždy změní Cassianu Andorovi jeho žalostný život.

  21.9.2022
  39 minut
 • S01E02: That Would Be Me

  S01E02: That Would Be Me

  Smyčka kolem Cassiana se začíná utahovat, když k němu vedou stopy kvůli jeho vzácnému původu. Andor si uvědomuje, že jediná cesta z toho ven je opustit planetu. Transportér je ale příliš drahý. Cassian se tak upírá na dealera, který by od něj mohl koupit vzácný předmět.

  21.9.2022
  36 minut
 • S01E03: Reckoning

  S01E03: Reckoning

  Luthen Rael doráží na Ferrix, kde se setkává s Cassianem Andorem. Ten se pokouší prodat svůj ukořistěný imperiální kousek, ale čas mu ubíhá. Preox-Morlana je Andorovi v patách, a tak Cassianovi nic jiného nezbude než z planety utéct. Zároveň sledujeme ho flashback z planety Kassa.

  21.9.2022
  41 minut
 • S01E04: Aldhani

  S01E04: Aldhani

  Luthen a Cassian přilétají na planetu Aldhani, kde Luthen Andora předá místním povstalcům. Ti se totiž chystají na nebezpečnou misi a zoufale potřebují další odvážnou duši. Mon Mothma na Coruscantu se Luthenovi svěřuje, že již dále není snadné získávat a posílat finance pro jeho věc.

  28.9.2022
  47 minut
 • S01E05: The Axe Forgets

  S01E05: The Axe Forgets

  Cassian Andor se jako Clem připravuje na akci a v mezičase poznává své povstalce. Samozřejmě vše se malinko zkomplikuje, když u Cassiana najdou drahý krystal. Mon Mothma mezitím řeší problémy se svým manželem a dcerou. Syril Karn přemýšlí o své budoucnosti.

  5.10.2022
  44 minut
 • S01E06: The Eye

  S01E06: The Eye

  Nastal čas zúčtování. Zatímco na Aldhani sledujeme nevídaný jev Oka, Cassian společně s Vel a ostatními podniká svůj pečlivě plánovaný plán. Dostávají se do imperiálního trezoru a ukradnou čtvrtletní výplaty pro celý sektor. Neobejde se to ale bez potíží a obětí.

  12.10.2022
  51 minut
 • S01E07: Announcement

  S01E07: Announcement

  Syril Karn nastupuje do nové práce, zatímco se dozvídá o překvapivém útoku povstalců na Aldhani. ISB utahuje smyčky a hledá jakoukoliv podezřelou povstaleckou aktivitu. Mon Mothma se snaží dostat ke svému rodinnému bohatství. Cassian zjišťuje, že i život s kredity není jednoduchý.

  19.10.2022
  51 minut
 • S01E08: Narkina 5

  S01E08: Narkina 5

  Andor je převezen do věznice na planetě Narkina 5, kde zažívá naprostou beznaděj. Dedra Meero, která má nově na starost soustavu Ferrix, začíná pomalu utahovat smyčku okolo Cassiana Andora. Luthen Rael navštěvuje svého přítele Sawa Gerreru. Apeluje na něj, aby se povstalci sjednotili.

  26.10.2022
  54 minut
 • S01E09: Nobody's Listening!

  S01E09: Nobody's Listening!

  Vězni na Narkině 5 zjišťují strašlivou pravdu o svém vězení a o tom, jak to tam chodí. Cassian Andor pomalu plánuje útěk, ale má problém s přemlouváním svých kolegů. Dedra Meero vyslýchá Bix. Mon Mothma se stále snaží dostat ke svým kreditům, mezitím ji navštěvuje sestřenka.

  2.11.2022
  47 minut
 • S01E10: One Way Out

  S01E10: One Way Out

  Den D nadešel. Cassian Andor společně s Kinem a dalšími vězni rozpoutají naprosté šílenství ve věznici na Narkině 5. Mon Mothma se mezitím snaží získat přístup k penězům své rodiny, ale bude stát nečekanou cenu, kterou senátorka nečekala. Luthen Rael vysvětluje, co obětoval pro povstání.

  9.11.2022
  43 minut
 • S01E11: Daughter of Ferrix

  S01E11: Daughter of Ferrix

  Vracíme se zpět na Ferrix, kde se stala strašná událost. Impérium včetně ISB se připravuje na následky této události, dozvídá se o tom i Syril Karn, který podnikává své vlastní kroky. Cassian Andor se po útěku snaží kontaktovat své milé, ale dozví se velice nemilou novinku.

  16.11.2022
  43 minut
 • S01E12: Rix Road

  S01E12: Rix Road

  Koná se pohřeb Maarvy Andor, což samozřejmě přilákává doposud všechny zúčastněné – Impérium v čele s ISB, Syrila Karna, Luthena Raela a samozřejmě i Cassiana Andora. Z poněkud poklidného pohřbu ovšem vzejde něco víc, neboť hologram Maarvy má co říct k obyvatelům Ferrixu.

  23.11.2022
  55 minut

Novinky

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Těch dvanáct epizod uteklo jako voda. Doposud nejdelší hraný seriál ze světa Star Wars bude již zítra u konce. Tentokrát ale vydržte až do samotného závěru, protože podle dobrých zpráv bychom se měli dočkat jedné potitulkové scény, která vás naláká na řadu druhou.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Někdy se jako herec máte zúčastnit natáčení, ale máte velice malinkou roli. Dopředu s tím počítáte. Náhle se ale udělají přetáčky, které má na starosti někdo jiný, a vše se najednou změní. Takový osud potkal Duncana Powa, jehož role nabrala na významu díky Tonymu Gilroyovi.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama