Andor
88/100 - 69×

Andor

Povstalecký špeh Cassian Andor se objevil už ve filmu Rogue One: Star Wars Story, ale co všechno předcházelo jeho příchodu na stříbrná plátna? Právě o tom je napínavý špionážní thriller Andor, jenž se mimo jiné zaměřuje i na počátky odboje vůči Impériu.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 45 minut
žánr
Sci-fi, Špionážní, Thriller
hrají
Diego Luna (Cassian Andor), Stellan Skarsgård (Luthen Rael), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Kyle Soller (Syril Karn), Adria Arjona (Bix Caleen), Fiona Shaw (Maarva Andor), Denise Gough (Dedra Meero), Faye Marsay (Vel Sartha), Elizabeth Dulau (Kleya Marki), Forest Whitaker (Saw Gerrera), Andy Serkis (Kino Loy), Varada Sethu (Cinta Kaz)

Tony Gilroy a Diego Luna vysvětlují, v čem se bude druhá řada lišit od té první

Tony Gilroy a Diego Luna vysvětlují, v čem se bude druhá řada lišit od té první

První řada se vyšvihla zatím s nevídanou kvalitou, na kterou nejsme u Star Wars zvyklí. Druhá řada bude (snad) v tomto duchu stále stejná, ale čeká nás pár příběhových změn oproti řadě první. Tvůrci nyní shrnuli, jaké to jsou. Jste připraveni na ně a celkově na druhou sezónu?

11 0
3.5.2023

Vzhledem ke kvalitě první řady by si asi celá řada fanoušků přála, aby další sezóna nebyla příliš odlišná od té první. Přesto nás pár změn přeci jenom čeká, ale spíše příběhových. Herec Diego Luna si před nedávném pochvaloval, jak při natáčení první řady šlo vše jako po másle. Tvůrci nenarazili prakticky na žádný zádrhel. Tak jak si to vysnili, se to skutečně stalo.

Luna si uvědomuje, že je čas postavu Cassiana Andora dále posunout. Tak v čem bude jiná jeho postava? První řada se věnovala tématu, zda Andor může být revolucionář a hlavně proč. Druhá řada tuto myšlenku opustí, neboť Cassian má konečně jasno, čeho chce ve svém životě dosáhnout. Problém je, že nemá ani páru jak to vlastně udělá.

(Tony Gilroy a Diego Luna vysvětlují, v čem se bude druhá řada lišit od té první. Foto: Disney+)

Luna celou situaci přirovnává, jako když se dnes rozhodnete naučit se cizí jazyk. Chcete se ho naučit, ale nevíte, co to obnáší. To je právě případ Cassiana, který tak musí zjistit, co vše musí dále obětovat, aby se stal právoplatným Povstalcem. I tvůrce Tony Gilroy se rozpovídal o odlišnostech oproti první sérii. Jeden z největších rozdílů budou časové skoky. Zatímco první série se odehrála lineárně v rámci jednoho roku, nyní máme čtyři roky na dvanáct epizod.

Gilroy prozradil, že po každém příběhovém oblouku (nejspíše opět tři epizody, pozn. red.) nás čeká roční časový skok. Po třech epizodách se tedy vždy posuneme v čase. Děj se tedy posune daleko více dopředu, postavy vyzrají, Povstání poroste i mimo záběr. Další důležitou změnou je napojení na samotný začátek filmu Rogue One. Tvůrci chtějí naprosto vstoupit do úvodní scény, a tak ve finále řady vybudovali zajímavou zápletku, která k ní povede. Nyní by mělo dávat vše daleko větší smysl.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /1

Kafka Tamura

Aby mu nedali na hlídání nějakého fracka.

4.5.2023 | 13:33:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Novinky

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Těch dvanáct epizod uteklo jako voda. Doposud nejdelší hraný seriál ze světa Star Wars bude již zítra u konce. Tentokrát ale vydržte až do samotného závěru, protože podle dobrých zpráv bychom se měli dočkat jedné potitulkové scény, která vás naláká na řadu druhou.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Někdy se jako herec máte zúčastnit natáčení, ale máte velice malinkou roli. Dopředu s tím počítáte. Náhle se ale udělají přetáčky, které má na starosti někdo jiný, a vše se najednou změní. Takový osud potkal Duncana Powa, jehož role nabrala na významu díky Tonymu Gilroyovi.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama