Assassin's Creed Assassin's Creed má pojednávat zcela o novém příběhu, je to ale pravda?

Assassin's Creed má pojednávat zcela o novém příběhu, je to ale pravda?

Assassin's Creed má pojednávat zcela o novém příběhu, je to ale pravda?

Assassin's Creed má být film s novým příběhem, který se má jen lehce inspirovat předchozími hrami. V trailerech si nelze nevšimnout podobnosti s první hrou Assassin's Creed, kdy Desmond Miles dostal od společnosti Abstergo podobný úkol jako Callum Lynch. Jaké podobnosti jsou mezi hrou a filmem?


10 0
14.12.2016

Tvůrci filmu nás ujistili, že film Assassin's Creed si půjdou svou vlastní cestou a představí nám nové hrdiny, padouchy, lokace a hlavně příběh. Film se má odehrávat ve stejném světě, ze kterého známe hry, tudíž všechny postavy a události z her, které známe, skutečně existují. Film by tak měl být zcela originální. Přesto si díky trailerům nelze nevšimnout podobnosti především s první hrou nazvanou jednoduše Assassin's Creed. Nyní se podíváme na podobnostmi mezi hrou a filmem. Pokud jste hry nehráli, radši dále nečtěte. Článek se bude věnovat tématům ze hry, které se dost pravděpodobně objeví i ve filmu.

Kousek ráje

Celá první hra (a vlastně i ty následující) se točí okolo Kousku ráje – mystického předmětu, který dokáže klamat lidskou mysl. Ve hře je hlavním úkolem hrdiny Desmonda Milese, aby v minulosti pomocí svého předka zjistil, kde se Kousek ráje nachází. Ve filmu to vypadá, že nás obdobná, ne-li úplně stejná, zápletka také čeká. Callum Lynch od společnosti Abstergo dostane úkol, aby ve španělské inkvizici Kousek ráje našel.


(Jedna z nejmocnějších zbraní na světě. Foto: Ubisoft)

Boj s Abstergem

Ve hře v průběhu času Desmond zjistí, že Abstergo jsou novodobí templáři – kult, proti kterému asasíni bojují. Templáři se kdysi snažili ovládnout svět právě pomocí Kousku ráje a nyní jim jde v současnosti o stejnou věc. Tentokrát ke své věci využívají předky bývalých asasínů. Když se Desmond dozví pravdu o Abstergu, ihned ze společnosti uteče. Z trailerů se zdá, že nás čeká obdobná zápletka s Callumem Lynchem a ostatními vězni, kteří mohou být taktéž potomci bývalých asasínů.

(Callum se během filmu několikrát dostane do potyčky s Abstergem. Stejně jako Desmond. Foto: Ubisoft)

Sophia Rikkin

Ve hře se o Desmonda stará Lucy Stillman, jedna ze zaměstnankyní Absterga. V průběhu času si Desmond vytvoří k Lucy pouto a začne k ní něco cítit. Lucy je sice novodobou templářkou, ale časem si uvědomí, jak špatné věci Abstergo dělá. Proto se rozhodne přidat na stranu Desmonda. Zatím z trailerů není patrné, zda nás něco podobného čeká u Sophie Rikkin, ale zatím se zdá, že s ní Callum Lynch stráví spoustu času. A emocemi to mezi nimi vře už v traileru. I zde je možné, že Sophia během filmu vymění stranu a přidá se ke Callumovi. Má to ale jeden a háček a to že…

(Sophie určitě bude na Callumovi záležet. Foto: Ubisoft)

Šéf Absterga Industries

Sophie je dcera Alana Rikkina, samotného šéfa Absterga Industries. O to by bylo zajímavější, kdyby nezradila pouze templáře, ale i svého vlastního otce. A to se dostáváme k dalšímu bodu. Alan Rikkin se sice objevil na kratičkou chvíli v první hře, ale ve filmu bude mít podobnou roli jako Warren Vidic, který Desmonda přesvědčoval o důležitosti mise v minulosti. I Rikkin by měl být doslova posedlý Kouskem ráje. I zde tedy můžeme hledat příběhovou podobnost mezi hrou a filmem.

(Rikkin určitě bude oddaným templářem. Foto: Ubisoft)

Na závěr

Hra a film mají spoustu dalších podobností, o kterých bychom mohli mluvit. V článku jsme se ale zaměřili čistě na dějové podobnosti. Pochopitelně nás ve snímku čeká boj mezi asasíny a templáři, jak jsme zvyklí ze všech her. Některé typické rysy hry jsou cítit už i z trailerů – skákání z vysokých výšek, parkour, skryté čepele, různé druhy granátů a tak podobně. Vypadá to, že se režisér Justin Kurzel opravdu vyřádil. Snad to ocení fanoušci a film vydělá dostatek peněz, i když to studio tolik neočekává.

Jak se vám zatím líbí podobnost hry a filmu? Myslíte si, že je to dobře, že první film bude vycházet z první hry?

Diskuze /8

Masinaka

„Tentokrát ke své věci využívají předky bývalých asasínů“ Předky asi ne, co? :)

14.12.2016 | 18:58:25
Lex Luthor

Ezia Auditoreho nebo Edwarda Kanweye tam asi neuvidíme škoda to jsou mí dva nejoblíbenější Asasíni.

#5 Blackhand47XD
14.12.2016 | 20:51:49
Lex Luthor

Nevadilo by mi kdyby se film napojoval i na hru otázka je co ostatním

#4 téčko171
14.12.2016 | 20:52:27
téčko171

#3 Lex Luthor: Na internetech kolují spekulace, že ostatní vězni v Abstergu by měli být potomky postav z her. Potvrzený je Moussa, jehož předek byl Baptiste z Liberation. Pak je tam mlaďoch, který by mohl být potomkem Shaye Cormaca z Rogue a asiatka, která by zase mohla být z rodu Shao Jun.

#6 Chomy/Ema
webmaster
14.12.2016 | 21:02:46
Blackhand47XD

#2 Lex Luthor: Ezio cameo mít může, ve Španělsku za vlády Tomáse byl.

webmaster
15.12.2016 | 9:30:39
Chomy/Ema

#4 téčko171: Říkáš , že by tam mohl být i potomek Shaye Cormaca , to je můj nejoblíbenější asasín i když se potom přidal k templářům.!

16.12.2016 | 15:42:18
league

Vypadáto že ve filmu bude pravděpodobnost že se setkáme s Altairem.

18.12.2016 | 22:27:13
Bobika91

Jen škoda, že jste si k té Lucy nezjistili víc info, pak by to v tom textu dávalo větší smysl

10.1.2017 | 13:54:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Assassin's Creed

Název: Assassin's Creed
Režie: Justin Kurzel
Hudba: Jed Kurzel
Hrají: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Michael Kenneth Williams, Brian Gleeson a další.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – AKTUALIZOVÁNO
RECENZE FILMU

Reklama

Nejlepší postavy z filmů

Zajímavosti

Připravovaný seriál: Jít svou cestou, nebo zpracovat příběh známého hrdiny?

Připravovaný seriál: Jít svou cestou, nebo zpracovat příběh známého hrdiny?

Po komerčním neúspěchu filmu Assassin's Creed s Michaelem Fassbenderem se seriál o asasínském bratrstvu přesune na televizní obrazovky. Zatím se stále neví, zda se bude navazovat na filmový příběh, nebo tvůrci začnou znovu od nuly. Co bychom mohli čekat od pokračování filmu v televizi?

Nejlepší film

Fotky z filmu

Fotky z filmu

Novinky

Hra: V novém titulu se údajně vydáme do Egypta, kde hlavní hrdina bude mít k dispozici i štít

Hra: V novém titulu se údajně vydáme do Egypta, kde hlavní hrdina bude mít k dispozici i štít

V roce 2017 se nedočkáme žádného nového filmu a určitě nám nebude představen ani nový seriál, a tak se studio Ubisoft vytasí s novou hrou. Zatím sice nevydalo žádné oficiální informace, ale internetem se šíří několik velice zajímavých zpráv, o čem by nová hra mohla pojednávat.

Narozeniny