Designated Survivor (Prezident v pořadí)
86/100 - 64×

Designated Survivor(Prezident v pořadí)

Během Zprávy o stavu Unie dojde k útoku, při němž zemře prezident i zbytek vlády. Jeden člen vlády je vždy vybrán a přesunut na bezpečné místo, aby měl v případě pohromy kdo vládnout zemi. Této nešťastné noci padla volba na ministra pro místní rozvoj Toma Kirkmana (Kiefer Sutherland), který po útoku musí zaujmout místo prezidenta Spojených států.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | ABC, Netflix | 45 minut
žánr
Drama, Politický, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Tom Kirkman), Adan Canto (Aaron Shore), Italia Ricci (Emily Rhodes), Kal Penn (Seth Wright), Maggie Q (Hannah Wells), LaMonica Garrett (Mike Ritter), Jake Epstein (Chuck Russnik), Tanner Buchanan (Leo Kirkman), Mckenna Grace (Penny Kirkman), Geoff Pierson (Cornelius Moss), Natascha McElhone (Alex Kirkman), Reed Diamond (John Forstell), Virginia Madsen (Kimble Hookstraten), Ashley Zukerman (Peter MacLeish), Malik Yoba (Jason Atwood)

Tom Kirkman

Tom Kirkman

Ministr pro místní rozvoj Thomas Kirkman se stal prezidentem poté, co na Kapitol při Zprávě o Stavu Unie zaútočili neznámí teroristé. Tom byl po dobu prezidentova projevu jmenován „určeným přeživším“, a tak se poté, co celá vláda zemřela, stal novým prezidentem.

Sezóny 2
2016 -

Prezident Kirkman musí teď nejen dát dohromady novou vládu z naprosto ničeho, ale zároveň postavit na nohy americký národ a přitom najít ty, jež jsou za tento bezprecedentní útok zodpovědní. Navíc se musí bránit všudypřítomným oportunistům, machinacím a spiknutím, které probíhají za jeho zády.

Tom Kirkman vystudoval Cornellovu univerzitu a stal se územním plánovačem na ministerstvu pro místní rozvoj, kde to dotáhl až na ministra. Původně tento post přijmout nechtěl, ale jeho manželka Alex ho přesvědčila. Je registrovaný nezávislý, není spřízněný s žádnou stranou.

Novopečený prezident je ze začátku přemožen tíhou situace a zodpovědnosti, která padla na jeho bedra. Postupně však dává najevo, že není radno si s ním zahrávat a že vrchním velitelem je tu on. Valí se na něj jedna krize za druhou a on se s nimi více či méně vypořádává, zatímco řeší to, že v Bílém domě by mohl být zrádce, který stojí za útokem na Kapitol.

Po antentátu, který je na něj spáchán, leží nějakou dobu v nemocnici, kde se pomalu uzdravuje, a také se konečně setkává s Hannah Wells, která mu sdělí závažné informace o Peteru MacLeishovi, který je momentálně úřadujícím prezidentem. Tom se musí spolehnout na velitele své ochranky, Mikea Rittera a také na Kimble, která sice neví, co se děje, ale prezident jí dá za úkol Petera hlídat. Ač spolu ze začátku neměli dobrý vztah, pomalu mezi nimi vzniká důvěra.

Kiefer Sutherland jako prezident Thomas „Tom“ Kirkman. Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
MichalFingerhutOV

Skvělá postava. Myslím si,že v reálném světě by takový prezident v USA nikdy být nemohl… Každopádně tahle role herci sedla perfektně :-)

17.5.2020 | 18:36:45
Jiri007

Kirkman je dobrý prezident v tomto seriálu, jen škoda že někdy nepřistoupí k važnější akci.

redaktor
4.4.2018 | 19:36:36
Lex Luthor

Jack Bauer je v nové roli presidenta výborný, myslím, že mu i sedí více, než jen jako řadový agent CTU.

12.12.2016 | 20:11:28
ozzi16

Jack Bauer Kirkman je výborný. Konečně dostal postavení, ketré mu za těch 10 Perných dnů a Afriku náleží. Uvidíme, jestli dostane do ruky bouchačku. Jeho manželku ale měla hrát Julia R.

1.12.2016 | 20:46:08
ShayLover

Je vynikající

16.10.2016 | 22:23:20
komcus

Takovýho prezidenta by si měli Amíci zvolit. :D

čestný člen redakce
14.10.2016 | 0:09:07
Jamis

Za mě prezident jakého bych si přál

11.10.2016 | 19:46:28
valasek

Tom je výborný.

webmaster
10.10.2016 | 1:39:34
Jirka 007

Je skvely

9.10.2016 | 21:47:36
Lucifrid

Kiefer, sakra! Tohle je muj vysněnej Jack Ryan.

webmaster
9.10.2016 | 19:20:01
1

Reklama

Rekapitulace prvních dvou sérií

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Trailer ke třetí sérii

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama