Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce)
77/100 - 278×

Fear the Walking Dead(Živí mrtví: Počátek konce)

Spin-off seriálu The Walking Dead, jehož děj se odehrává v Los Angeles, kde vypukne podivná nákaza. Lidé ji nejprve považují za zákeřnou chřipku, ale brzy se ukáže, že jde o možná ještě zákeřnější virus.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Katastrofický
hrají
Alycia Debnam-Carey (Alicia Clark), Colman Domingo (Victor Strand), Lennie James (Morgan Jones), Rubén Blades (Daniel Salazar), Kim Dickens (Madison Clark), Danay García (Luciana Galvez), Jenna Elfman (June Dorie), Frank Dillane (Nicholas Clark), Austin Amelio (Dwight), Alexa Nisenson (Charlie), Maggie Grace (Althea Szewczyk-Przygocki), Karen David (Grace Mukherjee), Garret Dillahunt (John Dorie), Mo Collins (Sarah Rabinowitz), Christine Evangelista (Sherry)

Herečka Karen David se vyjádřila k osudu své postavy

Herečka Karen David se vyjádřila k osudu své postavy

Postava Grace byla na konci čtvrté epizody pokousaná a v páté epizodě probíhal závod s časem o to, aby ji dostali do vlaku, kde by mohla podstoupit léčbu proti kousnutí. K tomu, jak to s ní dopadlo, se vyjádřila její představitelka.

7 0
18.6.2023

Postava Grace Mukherjee s námi byla již od začátku páté série a časem se z ní stala Morganova nová partnerka, šlo zároveň o jeho první vztah po smrti jeho manželky Jenny. Když jsme na ni poprvé narazili, obcházela okolí jaderné elektrárny, kde hledala a zabíjela chodce, kteří byli jejími kolegy, jelikož byli radioaktivní a ohrožovali ostatní lidi pouhým dotekem.

Sama věděla, že tou dobou byla vystavena velké dávce radiace a že jí moc času nezbývá. Zdravotní potíže, které se u ní objevily koncem páté řady, se nakonec ukázaly být pouze těhotenstvím s jedním s jejích kolegů. Toto dítě však později potratila, zatímco věřila, že právě plod vstřebal většinu radiace. Když už byli s Morganem připraveni spáchat sebevraždu, objevila se malá Mo, která jim dala nový smysl života.

Spolu se o ni starali, ale po příchodu ke Kaplanovi se jejich cesty rozdělili. Znovu se setkali až po sedmi letech, kdy se rozhodli Kaplanovi uniknout a začít nový život. Na to však již bylo pozdě, jelikož Grace ještě předtím začala trpět zdravotními problémy, tentokrát již skutečně způsobenými radiací. V King County pak byla pokousaná, a i když jí byla podána léčba radiací, bylo již příliš pozdě a ona zemřela. K její smrti se teď vyjádřila její představitelka Karen David:

(Morgan a Grace spolu zažili časy dobré i špatné. Foto: AMC)

„Od samého začátku jsem věděla, že Grace je časovaná bomba. Již od jejího uvedení jsme věděli, že byla vystavena velké dávce radiace, takže to byla pouze otázka času. Vždy jsem si myslela, že podlehne radiaci, nikdy by mě nenapadlo, že ji zabije kousnutí. Takže to mě skutečně dostalo, nečekala jsem to.“

Grace byla také jedna z mála postav, která se v seriálu dočkala „zombifikace“. Jaké to pro herečku bylo? „Můj manžel vždy snil o tom, že se ze mě stane zombie, a když mi řekli, že se to skutečně stane, byla jsem nadšená, protože jsem věděla, jak nadšený bude on. Bylo to vtipné, protože normálně bývá herec smutný, když jeho postava umře, ale můj muž byl z toho nadšený a smáli jsme se tomu. Natáčení té zombie scény jsem však nesnášela. Bylo to hrozné! Nemohla jsem se na sebe podívat do zrcadla, ten makeup byl příšerný! Naši kostyméři jsou úžasní. Naštěstí jsem byla čerstvě proměněná, takže jsem měla pouze lehký make-up a ne takový pokročilý, protože bylo léto a v tom make-upu pro starší chodce je hrozné vedro.“

Scéna s její smrtí byla také významná pro Morgana. V minulosti nedokázal zabít zombie Jenny, a kvůli tomu přišel o syna. Tentokrát však nezaváhal a zombie Grace zabil, čímž zachránil Mo. Jenže kvůli tomu, že o ni přišel, začala být jeho psychika opět v ohrožení.

Zdroje článku: Comic Book, AMC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nejlepší epizody osmé série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama