Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) Tvůrci se vyjádřili k událostem devátého dílu a naznačili, co nás čeká dále

Tvůrci se vyjádřili k událostem devátého dílu a naznačili, co nás čeká dále

Tvůrci se vyjádřili k událostem devátého dílu a naznačili, co nás čeká dále

Letos jsme se dočkali pokračování šesté série Fear the Walking Dead a prozatím jsme mohli vidět dvě velmi vydařené epizody. Jedna dějová linka však byla uzavřena, a proto se tvůrci vyjádřili k tomu, co nás čeká v dalších dílech.

9 0
20.4.2021

Poslední dvě epizody šesté série byly skutečně velmi zvratové. V osmém díle The Door jsme zjistili, kdo zabil Camerona a kdo zachránil Morgana. Zároveň jsme mohli spatřit Johnovu šokující smrt. Devátý díl Things Left to Do se nesl v podobném duchu. Nejenom, že Virginia odhalila, co je Dakota vlastně zač, ale zároveň byla vůdkyně Průkopníků usmrcena June. Tím pádem zemřely v posledních dvou dílech dvě významné postavy.

Virginiin špatný osud jsme bohužel předpokládali, a to z několika důvodů. Když se začala vysílat šestá série, Virginia nebyla na rozdíl od Dakoty povýšena mezi hlavní postavy, což bylo divné, když měla v pokračování sehrát velkou roli, zatímco Dakotu tehdy nikdo ani neznal. Dále byla její představitelka Colby Minifie povýšena mezi hlavní postavy seriálu The Boys, což naznačovalo, že se bude muset více věnovat tomuto projektu. A dále tu je ona neznámá skupina přeživších, která bude představovat zřejmě skutečné padouchy šesté řady, a tak bylo jen otázkou času, kdy bude Virginia vyřazena ze hry.


Nyní se k událostem přelomového devátého dílu vyjádřili tvůrci. Ti prozradili, že si vždycky přáli Virginiinu smrt, a to takovou, jakou jsme mohli vidět v epizodě – tedy, že jí někdo prostřelí hlavu. Když se následně děj vyvinul tak, že zemřel John Dorie, bylo jasné, kdo ji musí usmrtit. Volba tedy padla na June, která svým činem nejenom popřela všechno, co Morgan ve své komunitě zavedl, ale zároveň se tak sama ocitla na temném místě.

Otázkou bude, jak toto úmrtí ovlivní celou komunitu. Tvůrci zmínili dvě věci, které budou do budoucna klíčové. Za prvé je nejasné, co čeká na June. Ta nyní odešla z komunity ve westernovém stylu a v podstatě se vydala do divočiny hledat sama sebe. Aktuálně totiž neví, co je vlastně zač. Morgan a jeho společníci ji pravděpodobně nepůjdou hledat, protože jí nejenom chtějí dát prostor, ale zároveň ani neví, kde ji hledat. Kromě toho se Morganovi nebude moc líbit, co provedla Virginii, protože svým činem poručila všechny jeho zásady.

Za druhé tvůrci zmínili, že není jasné, zda Morgan udělal dobře, když celou skupinu dal opět dohromady. Morgan sice chtěl všechny zachránit, aby byli spolu, ale nepoložil si otázku, zda členové jeho bývalé skupiny skutečně chtějí být zase spolu. Možná nás tedy čekají nějaké vnitřní konflikty.

Kromě toho máme v seriálu aktuálně tři velké skupiny – Morganovu, Strandovu a Sherryinu. Ty na sebe budou i nadále narážet, ale jejich interakci tvůrci drží pod pokličkou. Strand se podle všeho nyní pasoval na Virginiina nástupce, takže by měl stát v čele strážců. Otázkou ale je, o co mu stále jde. Jeho motivy jsou i nadále zahaleny, nicméně je jasné, že především myslí na své dobro. Převrat vůči Virginii vždy plánoval, ale mohl se do něj pustit jen ve vhodnou chvíli. Ta nastala v Lawtonu během toho, co do něj přijel Morgan. Dle tvůrců však Strand během převratu nemyslel na to, co se stane jeho společníkům, ale především na to, co se stane jemu.

A co nás čeká v dalším díle? Ten se zaměří především na Daniela a možná se prý dočkáme i Smýčka. Kromě toho nesmíme zapomínat na to, že Virginia připravovala své strážce na nějakou blížící se hrozbu. Tato skupina lidí, která stojí za podivnými nápisy „zánik je naším počátkem“ a zničením těžírny, se brzy objeví a bude představovat větší hrozbu, než kterou představovali Průkopníci.

Zdroj článku: EW

Diskuze /9

ori

A práve preto Stranda tak zbožňujem. Inak June mi teraz dosť pripomína Carol.

#2 ori
redaktor
20.4.2021 | 16:00:17
ori

#1 ori: Už by to chcelo len „Look at the flowers, Dakota“ :D

redaktor
20.4.2021 | 16:00:53
Leon

Smýček? Vážně, fakt?! Tak to mi ho vyndej, už teď se těším… :D

20.4.2021 | 18:30:55
Lostland

9. Dil mel hodne podobnosti s pribehem Twd. Virginia pripominala Negana, jak chodila u klecicich lidi, Morgan pripomnel Ricka ktery uhajil zivot negana. A nakonec June pripomnela Carol a trochu Maggie..

#5 Cermb0
20.4.2021 | 20:52:35
Cermb0

#4 Lostland: Inspirace tam určitě proběhla, nicméně zdejší provedení za mě 10× povedenější než v případě TWD.

#6 Lostland
21.4.2021 | 8:19:31
Lostland

#5 Cermb0: Kouzlo fearu spočívá, že mají tvůrci koule na to krouhnout i důležitou postavu a děj někam posunout. A tím že není komiksová předloha tak člověk netuší kam to budou směřovat. Ted jen doufám, že Morgan zase nezačne sluníčkařit za každou cenu.. Uvidíme, co noví záporáci, chtělo by to postavy ještě trochu pročistit :-)

#7 ori
21.4.2021 | 21:31:26
ori

#6 Lostland: Ale to stále platí aj pre TWD, smrť takého Henryho som vôbec nečakal , to isté Siddiqa alebo Mary.

#8 Cermb0
redaktor
22.4.2021 | 15:41:25
Cermb0

#7 ori: Jenže když už někdo v TWD zemře, tak je to absolutně nezáživná, vedlejší postava. Alespoň z mého pohledu. Ve FWD jsou to ale pořádný rány, Travis, Madison, Nick, Troy, John…

22.4.2021 | 22:48:29
tominotomino

Nevím, proč jsem žil furt v domnění, že je Virginia jednou z hlavních postav. :D Líbí se mi věta „(Morgan) ani neví, kde ji (June) hledat“… o co, že bude v té Johnově chatce. To je taková samotka, kam míří jedinci trucovat. :D Navíc tam má zakopaného Johna, takže tam určitě skončí.

webmaster
22.4.2021 | 22:57:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S06E12: In Dreams

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás