Good Omens
94/100 - 192×

Good Omens

Anděl Azirafal a démon Crowley musí na Zemi zabránit blížící se apokalypse. Jedná se o adaptaci satirického románu Dobrá znamení spisovatelů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana.

VB | 2019 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Amazon | 60 minut
žánr
Fantasy, Komedie, Mysteriózní
hrají
Michael Sheen (Azirafal), David Tennant (Crowley), Adria Arjona (Anatéma Novotriková), Jack Whitehall (Newton Pulsifer), Sam Taylor Buck (Adam Young), Jon Hamm (Gabriel), Michael McKean (Shadwell)


Představujeme soundtrack ke Good Omens

Představujeme soundtrack ke Good Omens

Adaptace románu Dobrá znamení se dočkala dle našeho názoru nejen vynikajícího zpracování, hereckého obsazení, ale i soundtracku. Ten si můžeme dokonce rozdělit na několik částí. Pojďme se na něj podívat blíže.

12 0
16.6.2019

ČÁST PRVNÍ – OFICIÁLNÍ SOUNDTRACK

O oficiální soundtrack k celé minisérii se postaral oceňovaný britský skladatel David Arnold, kterého známe spíše díky jeho filmové tvorbě než té televizní, ačkoli třeba za hudbu k seriálu Sherlock získal cenu BAFTA a Emmy. Obzvlášť povedený je pak ústřední motiv, který zazní také v úvodní titulkové sekvenci. Posuďte sami.

Thumbnail Play icon


BBC vydala soundtrack jako kompilaci 2 CD s celkovým počtem 62 skladeb a poslechnout si ho můžete třeba na Spotify. Na oficiálním soundtracku nahraném v Air Studios v Londýně se mimo Davida Arnolda podílela Tori Amos, jejíž verze A Nightingale Sang in Berkeley Square je poslední písní celé kompilace a celé minisérie.

Foto: Silva Screen Records

ČÁST DRUHÁ – SKUPINA QUEEN

Jak se vůbec stalo, že se skupina Queen stala nedílnou součástí Good Omens? Na to odpověděl sám Neil Gaiman: „Začalo to jako vtip mezi mnou a Terrym a nikdy se to nemělo dostat na veřejnost. Terry vždycky vtipkoval o tom, že si nikdo nepamatuje, že by kupoval CD Greatest Hits od Queen. Ale že když si v autě v rádiu necháte jakoukoli kazetu dost dlouho, stane se z ní Greatest Hits. A tak jsem to napsal tak, aby Crowley ve svém Bentley poslouchal Bohemian Rhapsody.“

Foto: EMI Pathé Marconi

Režisér Douglas Mackinnon pak dodal: „Všichni jsme velkými fanoušky a úžasní kluci ze skupiny Queen nám dali svolení, abychom použili Bohemian Rhapsody a jejich další písničky na soundtracku, z čehož máme ohromnou radost.“

A pozorní fanoušci si určitě všimli, že sám Freddie se tak trochu v Good Omens ukázal, když herec Ben Crowe mluví jeho jménem, zatímco Crowley v podání Davida Tennanta poslouchá ve svém autě rádio.

A které písničky od Queen nakonec v Good Omens zazněly?

1×01 – In the Beginning
Bohemian Rhapsody – Crowley v autě přijíždí na hřbitov
It's a Hard Life – Crowley přijíždí k satanistkám s malým Antikristem

1×02 – The Book
Bicycle Race – Crowley, Azirafal a Anatéma jsou v autě po nehodě
These Are the Days of Our Lives – Crowley a Azirafal v autě

1×05 – The Doomsday Option
You're My Best Friend – Crowley hledá v knihkupectví Azirafala
Somebody to Love – Crowley opouští knihkupectví
Another One Bites the Dust – Crowley trčí v zácpě a vzpomíná na historii D25
I'm in Love With My Car – Crowley se řítí skrz oheň
We Will Rock You – Crowley přijíždí do Tadfieldu
Bohemian Rhapsody – Crowley přijíždí na leteckou základnu

1×06 – The Very Last Day of the Rest of Their Lives
Bohemian Rhapsody – Crowley přijíždí na leteckou základnu a jeho auto vybuchne

Mimo písní od skupiny Queen se na soundtracku objevila ještě řada dalších, neméně slavných interpretů, jako jsou Muse, ZZ Top, Paul McCartney, AC/DC, Steppenwolf, Bruce Springsteen, The Rolling Stones či Amy Winehouse.

ČÁST TŘETÍ – ŘÁD SV. BERYLY ŠTĚBETAJÍCÍ

Málokomu jistě unikla píseň Vůně čerstvého miminka, kterou nazpívaly satanistky z řádu k příležitosti oslavy příchodu Antikrista na svět. Na oficiální video i s titulky, které jsme pro vás připravili, se můžete podívat v tomto článku.

Foto: Amazon Studios

Ale věděli jste, že není v jejich podání jediná? Satanistky od sv. Beryly Štěbetající vydaly celkem osm písní v albu Bezbožná Noc. Mimo již zmiňované písně Vůně čerstvého miminka si můžete poslechnout i jejich zpracování písní od kapely Queen, a to We Are the Champions a Somebody to Love.

Poslechněte si celé album Řád sv. Beryly Štěbetající – Unholy Night a jistě se z něj stane vaše nová oblíbená a cappella.

Zdroj: Smooth Radio, BBC

Diskuze /1

percival2

Legrační je ten playlist na Youtube. Třetinu skladeb nelze ve vaší zemi přehrát ;-)

16.6.2019 | 17:05:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E06: The Very Last Day of the Rest of Their Lives

cz100%
DOKONČENO

Překládají: @Umpalumpa3, @Laisobel,
@BottleOfWater, @KevSpa

Sedí na verze: ION10, METCON, AMRAP

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte Good Omens

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Good Omens a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Good Omens očima redaktorů Edny
Představujeme soundtrack ke Good Omens
Úvodní znělka k seriálu Good Omens
Neil Gaiman o vzniku seriálu Good Omens David Arnold o soundtracku ke Good Omens

Reklama

Filtr seriálů
Reklama