Heroes (Hrdinové)
83/100 - 167×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

Shrnutí a postřehy k epizodě Send in the Clones

Shrnutí a postřehy k epizodě Send in the Clones

Hrdinové se po pauze vrací opět na televizní obrazovky. Konec světa je doslova za dveřmi a Tommy a Malina se stále ještě nesetkali, aby hrozivé události zabránili. Zbývá posledních pár hodin do osudového dne. Jak dopadla příprava na velké finále?

9 1
10.1.2016

Pokud jste epizodu neviděli, nedoporučujeme vám číst dále. Pokud si chcete připomenout, co se v epizodě stalo, zavítejte do profilu dané epizody, kde najdete přesný popis děje celé epizody Send in the Clones.

Místo pro Petera vyplňuje Tommy z budoucnosti

Hrdiny jsme v listopadu opustili v momentě, kdy na Noaha Benneta mířilo letící auto a někdo ho z místa teleportoval před jistou smrtí. Kdo to byl, respektive jaká verze Tommyho, to jsme se v jedenácté epizodě nedozvěděli, ani to do jaké časové dimenze se Noah dostal. Vsadíme se ale, že pokud se měl v seriálu objevit Peter Petrelli či Sylar, měl to být právě tento moment a jeden z nich měl zachránit Noaha před řítícím se autem z oblohy.


Obou pánů se zřejmě v seriálu už nedočkáme, takže se v další epizodě budeme muset spokojit s budoucí verzí Tommyho. Stále ovšem nevíme, kdo je Tommyho otcem, o kterém byla v epizodě zmínka. Snad se to do konce Heroes Reborn dozvíme. Stále je šance, že jeho otcem bude někoho, koho jsme už v původních Hrdinech viděli.

(Tommy zřejmě zachránil Noaha, ale ne ten z přítomnosti.)

Podivná epizoda bez emocí a napětí

Celá epizoda bohužel bez Noaha jaksi nemá šťávu, můžeme to přičítat novým hercům, scenáristovi Peteru Elkoffovi, který napsal tuto epizodu, či režisérovi, ale tomuto dílu prostě něco chybí. Díl je natočen zcela jinak než všechny epizody předtím. Některé herecké výkony jsou opravdu bídné a i když epizoda nabízela mnoho scén, kdy by si divák mohl vytáhnout kapesníček, vše je natočeno naprosto bez emocí, že se divák ve finále nad ničím nepozastaví.

Ať už mluvíme o rozloučení s Mauriciem, Miko či Harrisem, všude byl výsledek stejný – nezanechal v nás žádné pocity. Podzimní finále nesklidilo také příliš velké ovace, tak budeme doufat, že Heroes Reborn s koncem sezóny neztrácejí dech a poslední dvě epizody se vrátí k tomu úžasnému začátku série.

(Harris v seriálu skončil.)

Malina to s každým vzdává příliš rychle

MalinaLukem pokračují v cestě do Midianu. Malině je sice divné, kam její dědeček zmizel, ale vracet se nemá (podle ní) cenu. Mezi oběťmi elektrické bouře není, to je jisté. Přesto je zarážející, jak Malina rychle dokáže na Noaha zapomenout a vrátit se pro něj chce pouze Luke a ne jeho vnučka.

Do konce světa zbývají dva dny, přesto si cestou do Midianu zajde naše dvojice do obchoďáku, aby si nakoupila nějaké ty zásoby a vidí, že lidé v obavě z přibývajících tornád obchod totálně vybrakovali. Malina si stihne koupit alespoň vojenské tričko, aby si připomněla Farah, o které si myslí, že je mrtvá. Ale i tady to Malina s Farah vzdala poměrně brzo. Farah byla pouze „lehce“ postřelena v epizodě The Lion's Den a Malina mohla od začátku tušit, že se ze svého zranění Farah dostane.

(Opustí Malina Lukea stejně tak rychle jako Noaha a Farah?)

Šance pro Quentinovo vykoupení?

Cesta pokračuje a Malina s Lukem mají pronásledovatele, jdou po nich Harris, Quentin a Phoebe. Vidíme, že Quentin má pochyby, zda dělají správnou věc. I když Noah 13. června změnil minulost a Quentin je obětí motýlího efektu, je vidět, že v něm zbylo ještě dobro a zřejmě se v osudové hodině vrátí opět na stranu dobra.

Luke, který se v průběhu seriálu stal kladnou postavou, v epizodě Send in the Clones znovu svádí souboj sám se sebou. Phoebe je v podstatě důvod, proč je jeho syn mrtvý a v Lukeovi se opět probouzejí zabijácké instinkty a pohrává si s myšlenkou, že by ji zabil. Nicméně nyní už nemá po boku otravnou Joannu, ale poměrně vyrovnanou Malinu, která mu ukáže správnou cestu.

(Dostane i Matt Parkman šanci na vykoupení jako Quentin?)

Nová agentka Renautas

Téměř od první epizody bylo cítit, že se Luke či Joanne přidají na stranu Renautas a budou pro ně chytat či zabíjet výjimečné. A už je to tady. Joanne, kterou Harris v epizodě Sundae, Bloody Sundae zachránil před policií, nyní dovezl k Erice, která má pro fanatickou zabijačku skvělé využití.

Zjišťujeme tak, že celou dobu po Joanne nešla policie, protože Erica zakrývala stopy a z útoků obviňovala Mohindera Sureshe.. Joanne tak dostává jasný úkol – zabít Lukea, ochránce Maliny. V příští epizodě se tak dočkáme souboje manželského páru, který měl na začátku sezóny tolik společného a nyní má tolik rozdílného.

(Joanne v příští epizodě půjde po svém manželovi.)

Panství Sandstone

Asi nejzajímavější část epizody se odehraje v panství Sandstone. Micah je konečně osvobozen, bohužel při tom přijde o život otec Mauricio. Zde se dostáváme k úvodnímu odstavci tohoto článku. Jeho smrt v nás nezanechala žádné pocity. Celé jeho úmrtí bylo natočené hrozně zvláštně, amatérsky, naprosto bez emocí. Jako by režisér neuměl pracovat s postavami a jejich pocity.

Micah se mezitím dostane k počítači a začíná úřadovat, napojí se ke každému živému vysílání ve světě a odhaluje, co je Erica zač. Uvidíme, jak na to svět zareaguje. Renautas a Erica to ale pochopitelně nebudou mít v dalších epizodách snadné. Matt Parkman se mezitím zachová jako správný záporák, postřelí Reného a vydává se s Taylor za její matkou, aby si vynutil místo se svou rodinou v budoucnosti.

(Všichni výjimeční jsou osvobozeni díky Farah a Carlosovi.)

Umělé propojování

Možná jste si všimli, že v epizodě Send in the Clones všechny postavy míří na stejné místo – do Odessy. Tim Kring tak trošku násilně tlačí, aby se všechny postavy ve velkém finále setkaly na jednom místě tak, jak tomu bylo ve zvyku u starších Heroes.

Někdy ovšem Kring tlačí na pilu až příliš a Carlos, který měl s hlavním příběhem pramálo společného, najednou zničehonic začne mluvit o Malině a Tommym a vydává se do Odessy. Takto podobně je to cítit i u jiných postav. Už to i vypadá, jako by Kring nevěděl kudy kam a uměle urychluje děj, aby se jeho šachové figurky dostaly na patřičné místo v šachovnici.

(Některé postavy se zkrátka znají jen proto, aby vše do příběhu zapadlo.)

Vrátí se ještě Hiro?

Tim Kring se bohužel vrátil ke svému nešvaru a opět oživuje hrdiny, které dříve zabil. To se týká Quentina, Farah, Miko a Haiťana. Jenže co se stalo s tím nejzajímavějším hrdinou, to zatím nevíme. Fanoušci se pravděpodobně shodnou, že nejvíc šťávy měly epizody, ve kterých se objevil Hiro, jenže ten nás opustil na konci osmé epizody. Nevíme, zda se mu dostane v seriálu důstojného rozloučení.

(Miko tedy zřejmě žádný příbuzenský vztah s Hirem nemá, jak jsme si původně mysleli.)

Foto: NBC

Autoři článku: @barahir, @tom99

Shrnutí a postřehy k epizodě 11:43 to Odessa
Shrnutí a postřehy k epizodě Sundae, bloody sundae
Shrnutí a postřehy k epizodě June 13th (Část druhá)
Shrnutí a postřehy k epizodě June 13th (Část první)
Shrnutí a postřehy k epizodě Game Over
Shrnutí a postřehy k epizodě The Lion's Den
Shrnutí a postřehy k epizodě The Needs of the Many
Shrnutí a postřehy k epizodě Under the Mask
Shrnutí a postřehy k epizodě Odessa
Shrnutí a postřehy k epizodě Brave New World

Pokud jste postřehli něco, co nám uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.

Diskuze /11

komja

Chybí jim tam prostě nějaká ta až geniálně záporná postava :/ a pochybuju, že jí najdou, protože Sylar byl top class villian a někoho podobnýho jen tak nenajdou :(

10.1.2016 | 18:03:27
Alchymista

Tesne nad 7 obrazkom je mala chyička – dostaly dostaly

#4 Lucifrid
10.1.2016 | 18:11:36
téčko171

Souhlasím s aspekty v článku zmíněnými částečně, jedna věc, která mně osobně přišla zdaleka nejhorší v něm zmíněna není – Phoebe v roli zloducha. Právě zde se podle mě naplno projevuje onen amatérismus, byly chvíle, kdy jsem si říkal, že už jí k dokonalosti chybí jen přehnaný, rádoby ďábelský smích, každý záběr na ni, každý její dialog pro mě byl vyloženě utrpením, ta postava na mě v tomhle světle působí vyloženě směšně a trapně, nevím, zda jde o záměr tvůrců, kvůli jejich důstojnosti doufám, že ne.

#5 barahir #8 Menec
webmaster
10.1.2016 | 18:17:28
Lucifrid

#2 Alchymista: diky, upraveno :)

webmaster
10.1.2016 | 18:19:04
barahir

#3 téčko171: Máš pravdu, ta role jí moc nesedí a ani nebyla vysvětlena její motivace, ve webepizodách veselá holka, střih, největší záporák seriálu. Divný.

#6 tom99
čestný člen redakce
10.1.2016 | 18:52:03
tom99

#5 barahir: No, nejhorší je, že já jsem si Phoebe ve webepizodách dost oblíbil, zato teď je to s ní porod každý díl. Nechápu ty její mastný vlasy, nechápu její motivaci, nechápu celou postavu…

#7 barahir
webmaster
10.1.2016 | 20:45:20
barahir

#6 tom99: Že jo, já jí měl taky rád.

čestný člen redakce
10.1.2016 | 20:50:04
Menec

#3 téčko171: Tak to mě zase strašně vadí Matt Parkman jako záporák. Ve starých Hrdinech to bych s Peterem největší klaďas, každému pomáhal a snad ani jednou (pokud si pamatuji, je už to docela dávno) nezakopl ve svém přesvědčení, vždy se zachoval správně. Teď je to největší slaboch a zbabělec, pouhá loutka Ericy. Člověk se takhle podle mě nezmění jen proto, že ho opustila rodina.

Jinak také nejvíce mě v posledním díle vadil ten amatérismus, žádné emoce v seriálu a hlavně příšerná doprovodná hudba. Koukám na to spíše už jen z eufórie, že to býval můj oblíbený seriál (éra Prison Breaku, Lostu a Heroes). Ze současných nových postav mi přijde docela sympatický jen Luke, jinak obsazení nic moc. Myslím, že další sérii to nedostane…

#10 tom99
10.1.2016 | 21:05:45
lukascoolarik

Naprostý souhlas. S každou další epizodou je to čím dál více umělé a amatérské, že jsem nakonec i rád, že to další řadu s největší pravděpodobností nedostane. Snad aspoň Kring dodrží slovo a fakt to bude uzavřená minisérie.

čestný člen redakce
10.1.2016 | 21:23:27
tom99

#8 Menec: Jo, jo, to jsem tam i zapomněl napsat. Pakliže nezazní klasická Heroes hudba, která byla složena v roce 2006, tak je seriál hluchý. Žádných nových skladeb jsem si snad ani nevšiml. Nejhorší je, že přesně takový scénář potkal i konec čtvrté série. Poslední díl byl snad totálně bez hudby a najednou to tady máme znova…

webmaster
10.1.2016 | 22:07:08
MARTASLJ19

Títo Heroes sú tak dokur***** že to neni možné.

13.1.2016 | 9:04:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama