Heroes (Hrdinové) Zajímavosti a ohlédnutí se za první řadou

Zajímavosti a ohlédnutí se za první řadou

Zajímavosti a ohlédnutí se za první řadou

První řada (Volume 1 – Genesis) okouzlila publikum po celém světě a počátek Hrdinů sledovalo na stanici NBC až 16 milionů diváků. Čím si první řada získala srdce fanoušků?


19 0
3.9.2015

Hrdinové jsou příběhem o skupině lidí, kteří u sebe začínají objevovat nevídané schopnosti. Všechny postavy, ať už jsou z kteréhokoliv koutu světa, jsou propojeny a každá z nich se nám představuje ve svém příběhu. Jednotlivé příběhy jsou ale součástí velké mozaiky, která je nám postupně odkrývána, a zapadá do předem promyšleného příběhu.

(Hlavní Hrdinové první řady. Foto: NBC)


Budoucnost není vytesaná do kamene, Petere. Zachraň roztleskávačku, zachraň svět.

Děj

V první půlce řady se seznamujeme s celou škálou postav roztříštěných po celém světě. Spojuje je to, že po lidech se schopnostmi jde jistý Sylar. Člověk, který ví, jak věci fungují, a zabíjí ostatní hrdiny, aby získal jejich nadání. Navíc pokud Sylar získá schopnost Claire Bennetové (buněčná regenerace), stane se téměř nezničitelným a už nebude způsob, jak ho zastavit. Nesourodí hrdinové tak musí potlačit svoje rozdíly a spojit se proti jednomu z nich samotných.

Ve druhé půlce řady se do centra dění dostává Peter Petrelli. Empat, který zpočátku umí používat schopnosti ostatních pouze ve chvíli, když je jim nablízku. Postupem času se dokáže naučit svoji schopnost ovládat a použít nadání jiných, aniž by byl v jejich blízkosti. Peterův problém je ale ten, že během své cesty nasbírá příliš schopností a díky absorbování jedné nebezpečné od Teda Spraguea hrozí, že Peter vybouchne a zničí New York. Podaří se hrdinům zastavit vybuchujícího muže?

(Isaac namaluje obraz, na kterém vidí sama sebe mrtvého. Foto: NBC)

Úspěch

Seriál se téměř okamžitě po uvedení pár epizod stal hitem. Jen pilotní díl v Americe sledovalo přes 14 milionů lidí, což byl pro stanici NBC veliký úspěch. První řada si udržela stálou sledovanost a byla brzo obnovena pro řadu druhou. Hrdinové se navíc mohou pyšnit tím, že jednu epizodu stáhlo z internetu přes torrenty 6 580 000 lidí, což bylo v roce 2009 nejvíce, ač konkurence byla veliká (Lost, Prison Break). Diváci i kritici se celkem shodovali, že se jedná o unikátní dílo, se kterým dokázal tvůrce Tim Kring velice dobře naložit. Často jsou Hrdinové přirovnáváni k X-Menům, kteří se věnují podobnému tématu. Hrdinové jsou ale přeci jen více zasazeni do reálného světa. I hlavní stvořitel X-menů Stan Lee si pochvaloval práci Tima Kringa a dokonce, jak už u něj bývá zvykem, si v jedné epizodě střihl krátké cameo.

Velkého obdivu se dočkal i barvoslepý umělec Tim Sale, který namaloval obrazy postavy Isaaca Mendeze, jenž dokázal malovat budoucnost. V nevídaném provedení byly v seriálu používány titulky, které se objevovaly v různých koutech obrazu a odkazovaly tím pádem na komiksy, které byly několikrát v průběhu seriálu zmíněny. Bílá barva titulků označuje v seriálu přeložené japonsky namluvené části, žlutá barva byla ve druhé řadě použita zase na španělské.

(Sylar po dobu první série sbírá schopnosti, aby se stal neporazitelným. Foto: NBC)

Zajímavosti

  • Zachary Quinto (Sylar / Gabriel Gray) se poprvé v seriálu objevil až od 8. epizody, přitom postava Sylara byla vidět už v prvních dílech řady. Do té doby ale nemilosrdného vraha hrál pouze kaskadér
  • James Kyson Lee (Ando Masahashi) vůbec neumí japonsky. Pokaždé, když dostal scénář, měl přepsané japonsky mluvící repliky foneticky
  • Greg Grunberg (Matt Parkman) původně usiloval o roli Petera Petrelliho. Nakonec ale získal roli policisty Matta
  • Tawny Cypress (Simone Deveaux) usilovala o roli Niki Sanders, posléze ale získala roli Simone
  • James Kyson Lee (Ando Masahashi) usiloval o roli Hira Nakamury.
  • V německém dabingu byly nadabovány i pasáže, ve kterých Hiro a Ando mluví japonsky
  • Postavy v Hrdinech mají až podivně často biblická jména (např. Peter, Noah, Eden, Gabriel, Isaac, Adam a další).

(Micah se setká s malou Molly pouze jednou a to ve finále první řady. Foto: NBC)

Líbila se vám první řada a shodnete se na tom, že byla ze všech řad Hrdinů nejlepší? Příště se zaměříme na druhou řadu a stávku scénáristů, která nejenže zničila celou její vizi, ale možná dost velikým podílem přispěla ke krachu celého seriálu.

Diskuze /15

Lucifrid

Shodneme :D Alespoň já ano :) První řada je prostě dokonalá a dodnes, když na Heroes koukám znovu, mám problémy přestat a jít spát, protože ač si vše pamatuju, cliffhangery jsou dokonale vydařené, příběh geniální a postavy boží. Mám ráda všechny řady, i tu čtvrtou, ale první je prostě nejlepší.

webmaster
3.9.2015 | 18:44:04
barahir

První a pak ještě první půlka třetí, tu jsem taky dost žral.

redaktor
3.9.2015 | 18:52:54
Tatar

první série byla vždy nejlepší pak to šlo poměrně z kopce místo prvního nápadu začali vymýšlet jiný mám ten pocit a díky tomu to šlo do kopru.

3.9.2015 | 20:16:31
Kafka Tamura

Druhé sérii bohužel uškodila stávka DJů.

3.9.2015 | 20:49:43
nowas

mě to štvalo až s tou společností co lovily vyvinuté.. a pak jak se Gabriel k ním přidal.. to byla katastrofa :-D

3.9.2015 | 20:50:01
Kafka Tamura

V dalších sériích mě nejvíc sral Syler přebíhající ze strany na stranu jak pako :)

3.9.2015 | 20:50:42
Nitram92

OK, přemýšlel jsem o tom už delší dobu ale tenhle článek mě definitivně přesvědčil. Dám si opáčko. :)

3.9.2015 | 21:50:58
tom99

První řada měla skutečně výborné cliffhangery. Často jsem si říkal „Jo, tak v příští epizodě se to už rozjede“ a ono nic. Nechci tím říct, že by se mi první řada nelíbila, to vůbec ne, ale ty poslední scény na konci epizod vždy napovídaly tomu, že něco velkého uvidíme příště. A nakonec tomu tak nebylo :-)

webmaster
4.9.2015 | 12:20:32
Alchymista

Nepovemi nekdo co znamena ta stavka DJu? nedavno som totizto prvy krat skukol cely serial a vy to tu vsetci pisete aj ja nemam paru o co ide

#10 Nitram92 #11 tom99 #13 téčko171
4.9.2015 | 20:52:01
Nitram92

#9 Alchymista: V době druhé série právě probíhala stávka scénáristů, tak to je nejspíš narážka na to :)

4.9.2015 | 21:38:11
tom99

#9 Alchymista: V neděli vyjde článek o druhé sérii, tam se dozvíš určitě více. Navíc o stávce scénáristů je toho opravdu spoustu, takže se druhé sérii budeme věnovat hned ve dvou článcích :-)

webmaster
4.9.2015 | 23:39:44
Kafka Tamura

Teď koukám, že jste se na konci článku už zmínili o stávce a druhé řadě… a že já jsem tedy jen replikátor :'(

5.9.2015 | 1:52:35
téčko171

#9 Alchymista: Je tu stáphka…dýdžejúúúú-jen tichoo se valí z reprákúúú. Je tu stáphka…

webmaster
5.9.2015 | 10:49:25
Kafka Tamura

Tak podle mě přehnaná exhibice toto ale už :)

6.9.2015 | 4:23:38
Henry812

1.seria je proste niečo neopísatelne. Pamätam si ako ma prvý diel hneď zaujal, na konci druheho čumel s otvorenou hubou a po cliffhangery 4.dielu kedy prišiel Hiro z buducnosti to bola zavislovka. V kuse som hltal diel za dielom. Atmosfera a vyvijanie pribehu mi nedovolilo prestať. Sylar pôsobil skutočne ako desivý demon a strach z neho som prežival rovnako aj napätie z bližiaceho sa vybuchu. 1.seria je určite ta najlepšia a je to zažitok na ktorý nikdy nezabudnem. Plus bol to ozaj prvý americký serial ktorý som pozeraval. Pre mňa kult.

7.9.2015 | 13:20:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !