Heroes (Hrdinové) Zajímavosti a ohlédnutí se za třetí řadou

Zajímavosti a ohlédnutí se za třetí řadou

Zajímavosti a ohlédnutí se za třetí řadou

Třetí řada byla rozdělena na dvě části (Villains a Fugitves), mezi kterými byl až tak velký rozdíl, že někoho mohlo napadnout, že sleduje zcela jiný seriál. Jak tato nesourodá řada drží pohromadě?


7 0
10.9.2015

Tim Kring sliboval, že všechny nešvary z druhé řady, které vznikly během neplánované stávky scenáristů, napraví třetí řada. Tim se taky pokusil v nové řadě uzavřít dějovou linku z předchozí řady, načrtnout novou a prakticky přepracovat celé Volume 3 – Villains, aby fungovalo samostatně a celistvě, i když bylo v předchozí řadě vyškrtnuto celé jedno Volume (Exodus). Povedlo se to Timovi?

(Promo fotografie ke třetí řadě. Foto: NBC)


Copak neobejmeš svého otce, synu? Už nemáš své schopnosti, Petere. Teď je mám já.

Děj – Villains

Po postřelení Nathana se dozvídáme, že střelcem byl jeho bratr Peter z budoucnosti, který se snaží napravit minulost. Jeho jednání v přítomnosti ale zapříčiní, že Sylar získá schopnost Claire a vězni ze sekce 5 utečou na svobodu a přidají se na stranu společnosti Pinehearst, kterou vede pro všechny mrtvý Arthur Petrelli. Nastává tak souboj rodiny, kdy jednu společnost vede Arthur, druhou Angela.

Zároveň se Mohinder Suresh pokouší vyvinut sérum, které by dávalo lidem schopnosti. Sám sobě ale píchne nestabilní vzorek séra a díky znalostem Pinehearst se tento kladný hrdina přidává na stranu zlosynů. Ostatně stejně jako jiní Hrdinové, kteří byli kdysi dobří. Kdo vyhraje tento souboj, když proti sobě stojí bratr proti bratru, manžel proti manželce? A jakou úlohu ve všem tvoří Sylar?

(Z Petera se stane na čas zloduch, ze Sylara zase dobrák. A pak znovu opačně. Foto: NBC)

Velký zásah v průběhu série

První polovina třetí řady (Villains) byla označena za příliš překombinovanou a celkově se divákům nelíbila. Kringovi se nepodařilo vcucnout tři děje do jednoho a navíc jasně ukázal, že se bojí zabít kteroukoliv hlavní postavu. Ať už se mluví o Nathanovi, nebo o Niki, všichni se nějakým způsobem vrátí. Stejně jako Linderman a dávno mrtvý Arthur Petrelli. Kritikům také vadilo časté cestování časem a stálé napravování minulosti. Každá řada je v podstatě vždy o tom, aby Hrdinové zabránili nějaké temné minulosti.

Kring si vzal všechny tyto negativní recenze k srdci a druhá polovina třetí řady byla zcela jiná. Ubralo se na digitálních efektech, do popředí se dostávaly myšlenkové pochody Hrdinů, ubylo spoustu vedlejších postav a přestalo se cestovat časem. Tim Kring se zkrátka chtěl vrátit ke kořenům první řady, problém byl ale v tom, že některé epizody zcela nezvládl a byly nudné. Častokrát se také stávalo, že celá epizoda byla zaměřena pouze na dva hrdiny a například Hira jsme v epizodách vídali už ne každou epizodu, ale jednou za měsíc.

(Claire v průběhu řady přijde o svou matku, ale do konce seriálu se už o ní nikdy nezmíní. Zvláštní, nemyslíte? Foto: NBC)

Tim Kring si chtěl udržet fanoušky za každou cenu na své straně a častokrát byl tak nucen děj přepisovat a měnit své původní plány. Možná si tak říkáte, kam se poděl vývoj Claire, ze které se měl stát agent Společnosti. Proč bylo tak nutné, aby Peter získal Sylarovu schopnost, když na tom nakonec nezáleželo? A kam zmizela ta hromada vedlejších postav z první poloviny třetí řady? Toto jsou všechno otázky, které Kring díky přepisování scénáře navždy pohřbil.

Děj – Fugitives

Poté, co se Nathanovi nepodařilo předat všem lidem schopnosti na planetě, rozhodl se pro zcela nový plán – všechny výjimečné lidi zadržet, pochytat a uvěznit. Nathan tak zrazuje všechny své nejbližší, včetně svého bratra Petera, a ze všech Hrdinů se stávají uprchlíci, kterým nezbylo nic jiného, než aby přežili a pokusili se vybojovat tak vytouženou anonymitu.

Nathanovi se ale celý jeho plán pomalu rozpadá, protože velením celé akce pověřil nenávistivého Danka, který brzo ze hry vyřádí Nathana i Noaha. Danko, ač nedisponuje žádnou nadpřirozenou schopností, dokáže i tak dobře zatápět naším Hrdinům. Zvlášť také poté, co se dobrovolně spojí se Sylarem. Podaří se Hrdinům spojit a zloduchy navždy porazit?

(Ať se postaví Hrdinům kdokoliv, vždy si to na konci řady rozdají se Sylarem. Foto: NBC)

Třetí řada byla zkrátka jiná než ty předchozí. Líbila se vám? Jaké Volume máte radši – Villains, nebo Fugitives?

Diskuze /4

Nitram92

Mně se třetí řada tehdy při premiéře moc nelíbila, protože mi přišla překombinovaná (jak je i v článku uvedeno). Ale jak si teď před novou řadou dávám opáčko celého seriálu, tak s překvapením zjišťují, že to zdaleka není tak špatné. Naopak se u toho bavím jako už u seriálu dlouho ne. Nejspíš je to tím, že jedu několik dílů denně, takže se mnohem více orientuji v tom, co kdo dělá a proč to dělá. Na Reborn se teď těším ještě víc než předtím. Věřím, že to bude stát za to :)

#4 tom99
10.9.2015 | 19:39:24
Henry812

Hmm takze z planej druhej serii sme mohli mat nervy drasajucy temny napinal o viruse a z 3.serii ktorej Volume 3 bolo perfektne len s mnoho divnymi ukončeniami a nedoriešenymi vecmi sme mohli mať perfektne Volume so všetkym doriešenym. Škoda Tim mal zjavne o dost lepši plan ako nam nakoniec naserviroval ( aj keď vysledok je fenomenalny stale ). To zamrzi aj v pripade 2. aj 3.serie. Inak Volume 3 bolo vynikajuce, stale sa niečo dialo, dej sa rychlo posuval a diali sa veci vskutku nečakane a napinave. Jedine chybky su hlavne už spominana preplacanosť v prvych dieloch, a množstvo nelogickosti a nedoriešenych veci v poslednych dieloch. A Volume 4 povazujem za najhoršie celeho serialu. Tolko nevyužiteho potencialu až mi to pride akokeby Kringovi niekto nakazal ze musi Volume takto tematicky spraviť, jemu sa priliš nechcelo a tak to nejak rychlo napisal, natočil a ukončil. A čo sa tyka toho ze sa boji zabiť hlavne postavy.. to mi nejak nesedi ved v 1.serii zabil Isaca, v 2. Nikky ( Tracy je postava sice vyzorom rovnaka ale charakterovo a poňatim dost inde ) a v 3. Nathana. A čo sa tyka Nathana v 4.serii to proste žiadny Nathan nebol :D bol to len Sylar a od začiatku si to uvedomoval. A moc sa tam nevyskytoval a nakoniec aj tak odišiel. A vieme ako je na tom jedna z troch hlavnych postav v Heroes: Reborn :-D

10.9.2015 | 20:36:09
Allien9

Mně se většina třetího Volume líbila. Za to čtvrté… Za to by měl někdo viset.

11.9.2015 | 2:09:40
tom99

#1 Nitram92: Třetí řada není vůbec špatná. Vlastně je moje nejoblíbenější. Na Villains vzpomínám obzvlášť velice rád :-)

webmaster
14.9.2015 | 0:54:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !