Homeland (Ve jménu vlasti)
92/100 - 315×

Homeland(Ve jménu vlasti)

Mrazivý špionážní seriál Homeland vznikl v produkci kabelovky Showtime, tedy v Americe, která je po událostech 11. září 2001 stále „lehce nervózní“ z terorismu. Tento konspirační thriller se točí kolem bipolární agentky Carrie, která s kolegy ze CIA bojuje proti terorismu.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller
hrají
Claire Danes (Carrie Mathison), Mandy Patinkin (Saul Berenson), F. Murray Abraham (Dar Adal), Maury Sterling (Max Piotrowski), Elizabeth Marvel (Elizabeth Keane), Jake Weber (Brett O'Keefe), Linus Roache (David Wellington), Morgan Spector (Dante Allen), Amy Hargreaves (Maggie Mathison), Costa Ronin (Jevgenij Gromov), Rupert Friend (Peter Quinn), Sarita Choudhury (Mira Berenson), Damian Lewis (Nicholas Brody), Morena Baccarin (Jessica Brody), Jackson Pace (Chris Brody)

Petera Quinna uvidíme i v šesté sérii

Petera Quinna uvidíme i v šesté sérii

Mnoho fanoušků určitě zajímalo, zda se Quinn objeví i v šesté řadě. Máme pro vás dobrou zprávu. Účast Ruperta Frienda v další sérii byla potvrzena. Víme navíc, že se děj bude odehrávat během prezidentských voleb a opět tak bude částečně odrážet aktuální dění.

32 0
29.5.2016

Během prezentace Homelandu před letošním vyhlašováním nominací na Emmy se herci a tvůrci podělili o několik novinek týkajících se nadcházející šesté řady. Nejvíce nás asi zajímalo, jak to dopadne s Peterem Quinnem. Na konci páté série jsme ho opouštěli ve velmi špatném stavu a nebylo jisté, zda vůbec přežije. Sami tvůrci sice něco málo naznačili, ale až nyní s jistotou víme, že se Rupert Friend vrátí i v šesté řadě, která nás čeká letos na podzim. Tvůrce Homelandu Alex Gansa na téma jeho návratu zavtipkoval: „Doufám, že si užije přijímání potravy hadičkami.“ A dodal: „Quinnův osud v šesté řadě diváky překvapí, možná to nebude úplně tak, jak si mysleli.“ Quinna prožitá zkušenost rozhodně změní a konečně poznáme i jeho trochu osobnější stránku.

Co čeká Petera Quinna v šesté sérii?

Jak už bylo dříve oznámeno, šestá řada se bude odehrávat v New Yorku. Nyní také víme, že bude zasazena do volebního období, konkrétně do dvou měsíců od volebního dne až do inaugurace nového prezidenta. Alex Gansa k tomu říká: „V Americe jde o velmi zvláštní období, kdy během 72 dnů v podstatě nevíme, kdo nám vládne. Nový prezident musí být připraven na svou roli. Jde o složité předání moci a souvisí s tím velká nejistota a samozřejmě se zde tlučou různé zájmy. Pro naši demokracii je to nebezpečná doba.“

Fanoušky ale jistě zajímá také dění kolem hlavní hrdinky Carrie Mathison, která na konci páté série měla o čem přemýšlet. K tomu Alex Gansa poznamenal: „Stojí před ní řada důležitých rozhodnutí. Provdá se za Otta? Dá na prosbu Saula, aby se vrátila do CIA? A co se stalo s Peterem Quinnem?“ V tomto ohledu zůstal konec páté série otevřený a my se dozvíme, jak se Carrie rozhodla v souvislosti s Peterem. Zda je tu stále šance, aby byli ti dva spolu, na to si ovšem budeme muset počkat. Carrie podle něj bude opět ve zcela odlišné situaci než v předchozích sezónách. Právě tyto změny Gansa považuje za jeden z největších kladů Homelandu.

Provdá se Carrie za Otta?

Jelikož se děj Homelandu vrací po nějaké době zpět na americkou půdu, můžeme se těšit na návrat některých postav z řad minulých. Nikoho konkrétního Gansa nejmenoval, musíme se tedy nechat překvapit, zda se objeví například některý z členů Brodyho rodiny.

Foto: Showtime

Diskuze /8

Oveckoun

No super. Asi to už nebude ten TerminátorQuinn jako dřív, ale třeba bude víc „lidštější“ . Téma volebního období zní velmi neotřele takže se těším už teď.

29.5.2016 | 21:14:22
hardhome

trochu mam obavu,ze budem (e) lutovat,ze nezomrel

29.5.2016 | 22:03:09
Kamylko

Len dufam, ze nebude pol serie ci celu seriu priputany na lozku a takmer nefukncny, bo to sa potom bude tazko sledovat :(

29.5.2016 | 22:51:35
PatasEl

hlavně ne nikoho z Brodyho rodiny

30.5.2016 | 1:09:51
garvon

Jenom aby tam nehral zeleninu v posteli celou serii.

30.5.2016 | 9:35:46
kutas

paráda a to jsem si myslel že to má Peter sečtené

30.5.2016 | 9:49:14
simonx

naštěstí Showtime na ytb uvolnila krátké sestřihy úvodu další série, takže lze leccos vydedukovat. Pátá řada končí u Quinnovy postele, kde Kerý zatáhne žaluzie, zablokuje dveře a vše to podbarvuje Quinnův hlas, který čte jeho řádky na rozloučenou. Quinn je v kómatu. Kerý nad postelí zoufale přemýšlí, co udělat. Na okamžik jí probleskne hlavou to ukončit, už už se sápe po Quinnově polštáři… ale v tom jí dojde, že si vždycky stěžoval na bolesti za krkem. Tak se nakonec rozhodne udělat to, co umí nejlíp. Strčí ruku pod peřinu… už je tam po lokty a pořád ne a ne to nahmatat… Je zmatená. Dělala to přeci už tolikrát. Tak holt hlavou napřed, co se dá dělat… Má to! Střih. Quinn slastně sténá z kómatu. Střih. Hlava Kerý je stále pod duchnou a Quinn už reaguje: „oh my god, Dar, oh my god!“. To Kerý pochopitelně naštve, vytahuje hlavu z pod peřiny… Pohled na Quinna. Střih! Vše je ztraceno, nepoznává jí. Jeho úpěnlivé volání „Come on baby, come on Dar!“ dokazuje, že je stále někde mezi kanceláří v Langley a blízkým východem. Ano, bohužel minuty bez kyslíku si vybraly tvrdou daň. Střih! Kerý opět vysazuje. Cítí, že jí to lépe Quinnovi přiblíží… (Více zatím neukázali, ale bude to paráda)

5.6.2016 | 9:59:55
borak

Tvůrci z té postavy vyšťavili maximum, na co Quinna zbytečně „kazit“.

22.7.2016 | 16:19:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Homelandu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama