Justice League Připomeňme si všech devět hrdinů se jménem Captain Marvel

Připomeňme si všech devět hrdinů se jménem Captain Marvel

Připomeňme si všech devět hrdinů se jménem Captain Marvel

Captain Marvel dorazil letos již podruhé do kin a ve snímku Shazam! září s tváří Zacharyho Leviho. Připomeňme si při této příležitosti všech devět postav, jež sdílí toto slavné jméno.

6 1
7.4.2019

Billy Batson jako Captain Marvel

Roku 1939 uvedlo nakladatelství Fawcett Comics na trh hrdinného Captaina Marvela, jenž se stal nejprodávanějším hrdinou v období světové války a pod hlavičkou Fawcett vycházel až do roku 1953, aby pak následně na necelých dvacet let zmizel ze scény. V roce 1972 získalo DC práva a začlenilo Marvela i jeho Marvel Family do svého kánonu a hrdina obdařený schopnostmi šesti božských bytostí se pravidelně objevoval v sérii Shazam!, neboť práva na sérii Marvel už v té době drželo nakladatelství Marvel Comics.

Captain Marvel změnil jméno roku 2012. Foto: DC Comics


Mar-Vell

Pět let před Batsonovým přestupem k DC debutoval na stránkách série Marvel Super-Heroes superhrdina z rasy Kree jménem Mar-Vell, jenž později na Zemi přijal přezdívku Captain Marvel a zařadil se mezi nejslavnější hrdiny vůbec. Kreeský bojovník sice v roce 1982 zemřel na rakovinu ve velmi úspěšném grafickém románu The Death of Captain Marvel, objevil se však ještě v několika komiksech, například, když jej jeho spolubojovníci navštívili v říši mrtvých.

Kree Mar-Vell byl prvním marvelovským Marvelem. Foto: Marvel Comics

Monica Rambeau

Poručík Monica Rambeau sloužila krátce u námořních sil, když se setkala s mocnou mimozemskou silou, jež jí propůjčila nadpozemské schopnosti a udělala z ní další Captain Marvel. Později se Monica přidala k Avengers a po určitou dobu dokonce stála v čele slavného superhrdinského uskupení. Časem však předala slavné jméno synu prvního Marvela Genisu-Vellovi a sama pokračovala v superhrdinské kariéře pod jmény Photon, Pulsar a Spectrum.

Monica se objevila i ve filmu Captain Marvel. Foto: Marvel Comics

Genis-Vell

Coby syn původního Marvela se kreeský bijec Genis-Vell stal dalším držitelem tohoto jména v roce 1995 poté, co odložil své dřívější superhrdinské alter ego Legacy. Coby Captain Marvel vydržel na stránkách komiksu dva roky, následně však propadl šílenství a stal se padouchem, kterého musela zastavit vlastní sestra Phyla-Vell.

Genis-Vell byl Marvelem po dva roky. Foto: Marvel Comics

Phyla-Vell

Phyla-Vell dokázala svého bratra zastavit a převzala přezdívku Captain Marvel, čímž se stala už třetím Kreem v ikonickém kostýmu. Spolu se Star-Lordem vybojovala válku s nebezpečným Annihilem a ihned po skončení bojů odložila marvelovskou zbroj a převzala identitu Quasar.

Genisovu úlohu později přebrala jeho sestra Phyla. Foto: Marvel Comics

Noh-Varr

Posledním Kreem v roli Captain Marvela byl Noh-Varr, na první pohled sympatický, ve skrytu duše ale velmi krutý válečník, jenž během Dark Reign neváhal posílit řady Dark Avengers, týmu padouchů pod vedením Normana Osborna, který dokázal poslat Avengers do ilegality. Poté, co se Osbornův projekt rozpadl, vzdal se Noh-Varr identity Captain Marvela a roku 2010 se do komiksů vrátil jako Protector, pozdější člen Young Avengers.

Noh-Varr byl nejdrsnějším Kree Marvelem. Foto: Marvel Comics

Khn’nr

Skrullský válečník Khn’nr jednou získal vzpomínky původního Mar-Vella a během Civil War: The Return se náhle zjevil na Zemi jako poslední naděje Avengers. Několikrát se střetl s Noh-Varrem, jenž nakonec sebral jeho identitu a vykonával výše zmíněnou funkci v Dark Avengers.

I Skrullové měli svého Marvela. Foto: Marvel Comics

Carol Danvers

Po letech v roli hrdinky Ms. Marvel, či později Warbird, se roku 2012 populární hrdinka Carol Danvers dočkala i titulu Captain Marvel. Coby členka Avengers i Guardians of the Galaxy se ukazuje v komiksech dodnes a nedávný snímek, jenž opět boří rekordy v tržbách, z ní udělal hvězdu i mimo grafické romány.

Snímek Captain Marvel překonal miliardové tržby. Foto: Walt Disney

Billy Batson jako Shazam

Po rebootu New 52 se série Shazam! chopil Geoff Johns a roku 2012 definitivně přejmenoval Captaina Marvela na Shazama. Díky tomuto aktu se z Marvel Family stala Shazam Family a hrdina se tak jmenuje stejně jako zaklínadlo, kterým se Billy na hrdinu mění. Shazamova série v rámci New 52 patří mezi velmi populární počiny a doslovných odkazů na ni je plno i v nejnovějším příspěvku do rozrůstajícího se DC filmového univerza.

Zachary Levi jako by se pro roli Shazama narodil. Foto: Warner Bros.

Kterého Captain Marvela máte nejraději?

Diskuze /4

Lex Luthor

Nejvíce se mi asi líbí Billy, jako Shazam, ale ani Carol Danvers nebyla špatná. Všimli jste si, že má Carol stejné příjmení, jako Supergirl jejíž civilní jméno je Kara Danvers

#4 HellTsuku
7.4.2019 | 22:52:35
Comicser

Úctyhodný seznam! Až jednou nebudete mít co dělat, navrhuji jej obohatit o všechny, kteří mají slovo „Marvel“ v názvu. Tím se tak ztrojnásobí. A pokud připočteme slova jako „Wonder“ a „Miracle“, tak už by z toho byla skoro databáze :D :D

#3 DarthRevan
7.4.2019 | 22:58:05
DarthRevan

#2 Comicser: To je už spíš úkol pro naše Marveláky na webu Avengers ;). Zkus to tam navrhnout.

webmaster
7.4.2019 | 23:00:12
HellTsuku

#1 Lex Luthor: Jo to se nedá nepostřhnout :D

8.4.2019 | 6:12:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Liga spravedlnosti Zacka Snydera


Režie: Zack Snyder
Scénář: Chris Terrio
Hudba: Junkie XL
Hrají: Ben Affleck (Batman), Henry Cavill (Superman), Gal Gadot (Wonder Woman), Jason Momoa (Aquaman), Ezra Miller (Flash), Ciarán Hinds (Steppenwolf)
Stopáž: 242 min

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Herci

Hlídejte si nás