Justice League
84/100 - 35×

Justice League

Superman, Batman, Wonder Woman a další. Superhrdinská týmovka Justice League chrání svět na stránkách DC Comics už od roku 1960 a nyní přichází na filmové plátno v novém projektu, díky kterému všechny tyto superhrdiny konečně uvidíme pohromadě!

USA | 2013 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
Henry Cavill (Superman), Ben Affleck (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Viola Davis (Amanda Wallerová), Jai Courtney (Kapitán Boomerang), Jason Momoa (Aquaman), Jeffrey Dean Morgan (Thomas Wayne), Lauren Cohan (Martha Wayne), Diane Lane (Martha Kent), Kevin Costner (Jonathan Kent), Robin Wright (Antiope), Ewen Bremner (Charlie), Connie Nielsen (Hippolyta), Danny Huston (Erich Ludendorff), Saïd Taghmaoui (Sameer)

The Batman: Seriálové spin-offy & tajemný vězeň

The Batman: Seriálové spin-offy & tajemný vězeň

Nový netopýří film z dílny Matta Reevese je v kinech už něco málo přes týden a stále pokračuje ve spanilé jízdě ve světových kinech. Režisér nyní promluvil o jeho spin-offech i plánech s jednou z postav.

13 1
10.3.2022

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY Z FILMU THE BATMAN. POKUD JSTE JEJ STÁLE NEVIDĚLI, NEPOKRAČUJTE VE ČTENÍ!

Snímek The Batman má za sebou slušný start a byť v tržbách rozhodně nedosáhne takových úspěchů jako loňský superhit Spider-Man: No Way Home, pro DC se rozhodně jedná o trefu do černého. Mnout ruce si může hlavně režisér a scenárista Matt Reeves, jenž tak položil základy celého nového sdíleného vesmíru. Ten prozatím sestává pouze z filmu a knižního prequelu Before The Batman: An Original Movie Novel, v příštích letech se ale rozhodně rozroste. Reeves pracuje na dvou seriálech a je rovněž jisté, že dostane i šanci na filmové pokračování.


Prvním spin-offem, jehož produkci už HBO Max oficiálně potvrdilo, je minisérie The Penguin, ve které se ke své roli vrátí Colin Farrell. O tomto projektu se mluví coby o moderní gangsterce, jež se zaměří na mocenský vzestup Oswalda Cobblepota ve stylu Scarface. Dlouho se pak mluvilo o seriálu Gotham PD, který měl pro změnu ukázat fungování gothamského policejního sboru včetně detektiva Gordona (Jeffrey Wright).

Farrell se brzy vrátí ve vlastním seriálu. Foto: Warner Bros.

Coby třetí projekt oznámily Warner Bros. a HBO Max seriál Arkham Asylum, ale Reeves nakonec potvrdil, že Arkham je poněkud předělaná verze Gotham PD. Zjednodušeně řečeno – namísto policejního okrsku se vydáme do proslulého blázince. A právě v Arkhamu by se mohl objevit jeden padouch, kterého nám Reeves představil na konci svého filmu.

Když je Riddler zatčen a zavřen do Arkhamu, začne se bavit s vězněm ze sousední cely. Tento zloduch je v titulcích uveden jako „Unseen Arkham Prisoner“ a zahrál si ho Barry Keoghan. Už podle jeho vystupování v dané scéně v něm ale snad každý fanoušek poznal nejslavnějšího Batmanova nepřítele, samotného Jokera. To ostatně následně potvrdil i Reeves s tím, že dokonce s Keoghanem natočil jednu falešnou a jednu vystřiženou scénu.

Keoghan se nedávno objevil ve filmu Eternals. Foto: Marvel Studios, Walt Disney Pictures

Joker ale v novém netopýřím univerzu prozatím ještě není princem zločinu jak ho známe. Reeves v jednom z interview prozradil, že jeho inkarnace slavného superpadoucha trpí vrozeným onemocněním a nemůže se přestat smát. Zjevnou inspirací tak režisérovi mohl být proslulý němý snímek The Man Who Laughs, ve kterém Conrad Veidt ztvárnil znetvořeného anglického dvořana s nevzhledným úsměvem.

Jokerova budoucnost je prozatím nejasná. Reeves zatím fanouškům neslíbil, zda postavu uvidíme v druhém filmu ani v arkhamském seriálu. Je ale navýsost jasné, že se na konci prvního filmu neobjevil úplně náhodou.

Těšíte se na další netopýří projekty? A bude podle vás Barry Keoghan dobrým Jokerem?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Batman


Režie: Matt Reeves
Scénář: Matt Reeves a Mattson Tomlin
Hudba: Michale Giacchino
Hrají: Robert Pattinson (Batman), Andy Serkis (Alfred Pennyworth), Jeffrey Wright (James Gordon), Zoë Kravitz (Catwoman), Colin Farrell (Penguin), Paul Dano (Riddler), John Turturro (Carmine Falcone)
Stopáž: 175 minut

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama