Justice League
84/100 - 38×

Justice League

Superman, Batman, Wonder Woman a další. Superhrdinská týmovka Justice League chrání svět na stránkách DC Comics už od roku 1960 a nyní přichází na filmové plátno v novém projektu, díky kterému všechny tyto superhrdiny konečně uvidíme pohromadě!

USA | 2013 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
Henry Cavill, David Corenswet (Superman), Ben Affleck, Robert Pattinson (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Viola Davis (Amanda Wallerová), Jai Courtney (Kapitán Boomerang), Jason Momoa (Aquaman), Jeffrey Dean Morgan (Thomas Wayne), Lauren Cohan (Martha Wayne), Diane Lane (Martha Kent), Kevin Costner, Pruitt Taylor Vince (Jonathan Kent), Robin Wright (Antiope), Ewen Bremner (Charlie), Connie Nielsen (Hippolyta), Danny Huston (Erich Ludendorff), Saïd Taghmaoui (Sameer)

Wonder Woman

Wonder Woman

Wonder Woman se stala symbolem a inspirací pro mnoho žen a ještě dodnes je považována za největší hrdinku z komiksového světa a dnešní světové historie. Přesto takto došlo ke stvořením feministické hrdinky, která od roku 1941 nechybí v žádném slavném komiksu světa maskovaných strážců od DC Comics.

Sezóny 7
2016 - 2023

Informace

Skutečné jméno: Princezna Diana z Themysciry
Výška: 1,83 m
Váha: 59 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: William Moulton Marston, Harry G. Peter
Představitelka: Gal Gadot
Poprvé se objevila v: All Star Comics #8 (prosinec 1941)

Filmy

O Wonder Woman

Princezna Diana, superhrdinská postava z dílny vydavatelství DC Comics, je dcera Hippolyty, vládkyně nesmrtelného bojového národa Amazonek na skrytém ostrově Themyscira. Mimo svého domova je kromě svého titulu Wonder Woman známá také pod skrytou identitou Diana Prince.

Jejím posláním je přinášet lásku, mír a šířit rovnost pohlaví do světa zmítaného nenávistí mužů. Aby toho dosáhla, byla obdařena různými nadlidskými schopnostmi a je vynikající v bojových dovednostech. Bohové z Olympu jí dali množství zbraní, včetně Lasa pravdy, nezničitelných náramků, diadému sloužícího jako bumerang, či dokonce neviditelné letadlo.

Komiksy

Max Gaines, komiksový vydavatel pro National Periodicals a All-American Publications, které se později spojily do DC Comics, zaměstnal pro jejich firmu Williama Moultona Marstona jako výchovného poradce. V té době se rozhodl, že vymyslí novou superhrdinskou postavu.

FOTO: coverbrowser.com

Marston byl psycholog, který vynalezl aparát pro měření systolického krevního tlaku. Ten byl důležitý pro vývoj polygrafie, tedy detektoru lži. Jeho nabyté zkušenosti ho přivedly k tomu, že ženy jsou čestnější a spolehlivější než muži a dokáží pracovat efektivněji. Dostal tedy nápad, že vytvoří nový druh superhrdiny, který nebude vítězit pěstmi a silou, ale láskou. „Fajn, ale udělej z ní ženu,“ řekla jeho žena Elizabeth, která byla modelem při vytváření jeho fiktivní postavy. Marstona inspirovala ještě jedna žena jménem Olive Byrne, která žila s manžely v otevřeném vztahu.

Wonder Woman se poprvé objevila v prosinci roku 1941 ve vydání All Star Comics # 8, který nakreslil Harry G. Peter. Marstonova prvotní idea byla nazvat postavu Suprema, ale později se od toho upustilo. Svůj výtvor označil za psychologickou propagandu pro nový typ ženy, která by podle něj měla vládnout světu.

Zlatá éra

Tak jako mnoho postav z komiksů, tak i Wonder Woman si prošla různými verzemi své minulosti. My se budeme primárně věnovat příběhu, který začal v jejím debutu All Star Comics # 8, a pokračoval pak do jejího solo vydání Wonder Woman # 1.

Královna Hippolyta velmi toužila po dítěti, proto si v smutku vytvořila na pláži z bahna podobiznu dítěte a prosila bohy, aby sošce dali život. Bohové (postava Wonder Woman je velmi spiatá s řeckou mytologií, pozn. red.) ji vyslyšeli a z bahnové sošky se zrodila princezna Diana.

FOTO: Collider.com

Amazonské sestry pomáhaly Diane ve výcviku, až se z ní stala jedna z nejlepších bojovnic jejího druhu. Její život se změnil ve chvíli, kdy na tajemném ostrově ztroskotalo letadlo kapitána Stevena Trevora, který nehodu přežil, ovšem byl v bezvědomí. Diana se o něj začala starat a zamilovala se.

FOTO: Comicsalliance.com

Princezna se dozvěděla o událostech, které se dějí v mužském světě a královna Hippolyta uspořádala turnaj, ve kterém nejsilnější a nejstatečnější Amazonka vrátí Steva zpátky do jeho země a bude vyslána do světa bojovat proti nacistům i jiným silám zla. Ačkoliv Hippolyta své dceři zakázala se turnaje účastnit, Diana díky masce zakryla svou identitu a celý turnaj vyhrála. Překvapená královna povolila Diane odejít se Stevenem, obdarovala ji různými zbraněmi a také speciálním oděvem, aby mohla splňovat novou roli Wonder Woman.

V Americe se potřebovala zaměstnat a narazila na jednu vojenskou sestru, se kterou si byly téměř identické. Sestra potřebovala odejít se svým snoubencem do Jižní Afriky, ale neměli na to dostatek peněz. Jelikož pracovala v téže nemocnici, v níž byl i Steve Trevor, Wonder Woman jí dala své poslední peníze, ale s podmínkou, že jí zanechá svou identitu i práci. Sestra se jí představila jako Diana Prince a tak si Wonder Woman vytvořila skrytou identitu jako vojenská sestra a dohlížela na svou lásku.

Stříbrná a bronzová éra

Nová éra komiksů přinesla Wonder Woman změny ohledně její historie ale i dosavadního života. Ta si v tomto období dokonce vyzkoušela život bez superhrdinských schopností, protože svůj kostým a titul vrátila matce, aby chránila křivě obviněného Stevea v USA. Založila si módní butik a bojovala proti zločincům jako Diana Prince.

FOTO: Pinterest.com

Později jí tvůrci opět vrátili schopnosti. Poprvé se setkala se svou „sestrou“ Nubií, kterou také vytvořila Hippolyta, tentokrát však z temného bahna. Nubia vyzvala Dianu na souboj, který skončil nerozhodně. Slíbila jí však, že jeden den se setkají v bitvě, která rozhodne o držitelce titulu Wonder Woman. Poslední číslo Volume 1 končí oznámením svatby Diany a Stevea.

Moderní éra a The New 52

FOTO: Comicvine.com

Po událostech z komiksu Crisis on Infinite Earths, kdy se změnilo celé DC univerzum spojením dvou realit (tedy postavy z Golden Age a Silver Age éry), Wonder Woman opět dostala nový origin, každopádně nový restart komiksů DC byl velmi dobře hodnocen a měl i komerční úspěch. Pro princeznu Dianu to bylo komiksově nejplodnější období, z nejznámějších komiksů můžeme zmínit příběhy War of the Gods, Infinite Crisis nebo Who is Wonder Woman?.

Aby toho samozřejmě nebylo pro krásnou Dianu málo, v dalším restartu, začínajícím v září roku 2011 s názvem The New 52, dostala opět nový příběh. Tentokrát už nebyla vytvořena z bahna, ale je z ní polobohyně, dcera královny Hippolyte a Dia, krále řeckých bohů. Později po svém tútoru Aresovi převzala titul Bohyně války.

Filmy, seriály a další média

Po úspěchu se seriálovým Batmanem z roku 1966 se tvůrci rozhodli vyzkoušet totéž s Wonder Woman. O rok později natočili krátký pilot pod názvem Who's Afraid of Diana Prince, který tak jako Batman byl spíše komediálnější. Celý projekt se nakonec v televizi neodvysílal. Později následoval první televizní film z roku 1974 s názvem Wonder Woman s BLONĎATOU Dianou Prince, který se velmi nedržel komiksů a úspěch vůbec nesklidil.

O rok později však přišel úspěch. ABC odvysílala pilotní díl nového seriálu Wonder Woman v hlavní roli s nádhernou Lyndou Carter a Lylem Waggonerem v roli Stevena Trevora. Seriál sklidil takový úspěch, že se objednaly další dvě sezóny, které se již vysílaly na CBS. Příběh první série se odehrával v 40. letech během války, druhá a třetí série se už točila v současné době 70. let, kde Trevorův syn Steve Jr. bojuje po boku Wonder Woman proti kriminálníkům a zločincům. Po třetí sezóně v roce 1979 seriál skončil, protože jeho největší hvězda Lynda Carter se chtěla více věnovat své pěvecké a modelingové kariéře.

FOTO: Screenrant.com

V animovaném světě seriálů se Princezna nejvíce zviditelnila v úspěšné pohádce Justice League (2001–2004) a Justice League Unlimited (2004–2006), který hned navazoval na předcházející sérii. Seriál má dohromady 5 sezón a postavu Diany Prince v ní dabuje Susan Eisenberg.

Co se týče animovaných DC filmů, má v nich bohaté zastoupení. Převážně je to ve skupinových filmech jako Justice League: The New Frontier, Justice League: Doom, Justice League: The Flashpoint Paradox nebo Justice League: War. V roce 2009 si však zasloužila svůj vlastní s jednoduchým názvem Wonder Woman.

Za zmínku ještě stojí nepovedený novodobý remake slavné superhrdinky z roku 2005. Po několika letech neúspěšného dohadování oznámila studia, že nový film Wonder Woman napíše a zrežíruje Joss Whedon. Ten v té době natáčel film Serenity a se scénářem si dával načas. Po dvou letech nakonec od projektu upustil, protože nadřízení nebyli spokojeni s jeho nápady a ani s tím, že ještě neměl vybrané herce.

FOTO: Comicvine.com

DC Movie Universe

Po úspěšných, ale i neúspěšných projektech s amazonskou bojovnicí přichází pravděpodobně ten největší – Wonder Woman bude součástí filmového DC univerza pod záštitou studia Warner Brothers. V prosinci roku 2013 studio oznámilo, že hlavní roli Princezny Diany bude ztvárňovat izraelská herečka a modelka Gal Gadot. V červenci loňského roku uveřejnil režisér Zack Snyder její první vzhled a potvrdil, že svůj debut si odbude v příštím snímku Batman v Superman: Dawn of Justice.

FOTO: Hollywoodrepor­ter.com

Gal Gadot podepsala smlouvu na tři filmy, do kterých by mělo patřit již zmíněné druhé pokračování Supermana s pod názvem Dawn of Justice, její sólo film s premiérou 23. června 2017 a první část Justice League v témže roce. Film Wonder Woman bude režírovat Michelle MacLaren a měl by vykreslit Dianu jako polobohyni a dceru Dia z komiksů The New 52.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Spiders 01

Je skvělá a na víc krásná

2.12.2019 | 18:59:18
Parzival

Gal Gadot <3

redaktor
18.4.2019 | 14:43:36
Levascue

75%

6.3.2019 | 15:33:23
CoRnDuCK

Jedna z lepších stránek DCEU

7.5.2018 | 23:08:22
pikaia

Jedna s top postav DCU

18.11.2017 | 23:26:22
fanta2pomeranc

Filmová WW u mě napravila reputaci komiksové Diany. Ale ne uplně

2.10.2017 | 20:42:34
league

Její film mě totálně zklamal. Jako desná nuda ten souboj stím Aresem vůbec se to nepovedlo. Jinak Wonder women je na straně supermana a to jako vždcky patří k němu do týmu.

1.9.2017 | 0:38:38
Kothy

Proste dokonala :)

9.6.2017 | 14:44:10
Kubaskou

Snad jediné pozitivum na celém BvS. Těším se na její film.

31.5.2017 | 11:57:18
stowes

Pro me skvela postava, skvela herecka jasnych 100

9.9.2016 | 10:22:16
1

Aktuální film

Aquaman a ztracené království

Režie: James Wan
Scénář: David Leslie Johnson-McGoldrick
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Jason Momoa (Aquaman), Patrick Wilson (Orm), Yahya Abdul-Mateen II (Black Manta), Dolph Lundgren (Nereus), Nicole Kidman (Atlanna), Temuera Morrison (Thomas Curry), Amber Heard (Mera)

Stopáž: 124 minut

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama