Legends of Tomorrow Recenze páté série: Znásilnění komiksové tvorby po vzoru Joela Schumachera pokračuje

Recenze páté série: Znásilnění komiksové tvorby po vzoru Joela Schumachera pokračuje

Recenze páté série: Znásilnění komiksové tvorby po vzoru Joela Schumachera pokračuje

Pátá řada je za námi, tvůrci si odškrtli další (ne)úspěšnou řadu a původní obsazení z první série se až na zlaté výjimky vytratilo. Seriál stále pokračuje ve své zběsilé jízdě, která mnohdy odkazuje na Batmana Joela Schumachera a jeho kostým s bradavkami. A to vážně.

3 7
21.6.2020

Seriál Legends of Tomorrow za pět let své existence prošel velkým vývojem. Z vážného seriálu se stala velice odlehčená show a v podstatě se jedná o úplně jiný seriál, než který v roce 2016 začínal. Jelikož celému Arrowverse poměrně rychle dochází dech, není to nejslavnější ani v případě našeho seriálu, přesto je to z pár důvodů stále snesitelné.

Na celý seriál se dá dívat ze dvou různých pohledů. Pokud ho budeme brát jako čistě komiksový, tak se fanoušci musí chytat za hlavu, na čem to ten Marc Guggenheim s Gregem Berlantim sviští. Protože Legends of Tomorrow nemá s komiksovým seriálem naprosto nic společného. Pouze si propůjčuje známé postavy, které si přizpůsobí své zvrácené vizi.


Pokud patříte mezi ty, kteří nadávají na Batmana Joela Schumachera, tak zde je to snad ještě horší. Bizarnější provedení si snad nelze představit, protože se opravdu jedná o naprosté znásilnění všech postav, jejich charakterů, motivace a samozřejmě příběhu samotného. Seriál nemá absolutně nic společného s komiksy, jede si naprosto svou vlastní, neřízenou cestou.

(Ano, i na Star Trek došlo. Foto: CW)

A lze si úplně hravě domyslet, že skalní fanoušci komiksů nejsou vůbec nadšeni. Jen si zkuste představit, kdyby fanouškům někdo sáhl třeba na Harryho Pottera či Hru o trůny. A naservíroval by jim vtipnou frašku, která si střílí z Dothraků, Bradavic a obecně snad úplně ze všeho. Asi i to by nikoho nepotěšilo. Co se týče věrnosti předlohy, je Legends of Tomorrow na úrovni japonského Spider-Mana. A to bez legrace.

Jak už ale bylo řečeno, na seriál se dá dívat i druhým pohledem. A to tím, že i když je naprosto šílený, svým způsobem dokáže bavit. Před dvěma třemi lety se bezesporu jednalo o nejslabší seriál z Arrowverse, ale kupodivu, jak ostatní komiksové seriály na stanici CW ztratily úroveň a kvalita klesla, tak Legends of Tomorrow jsou na tom dost možná nyní nejlépe.

Jsou postavy stále stejně bizarní? Jsou. Dává příběh smysl? Nedává. Vyskytuje se v seriálu nějaký zajímavý záporák? Nevyskytuje. Ale to ani v žádném jiném seriálu z Arrowverse. Na rozdíl od nich alespoň Legends of Tomorrow dokáží stále bavit a občas se u seriálu zasmějete, i když jednotlivé scény mnohdy vůbec nedávají smysl.

(Matt Ryan má stále šarm, ale s postavou Constantina si tvůrci, jako obvykle, neví rady. Foto: CW)

Seriál je naprosto odpočinkový a lze si užívat pouze útržky z celého dílu. Problém ostatních komiksových seriálů na stanici je ten, že se i přes stále klesající kvalitu tváří děsně vážně, což ve finále působí ještě trapněji. Seriál Legends of Tomorrow si na nic nehraje, ví, že se jedná o poměrně velký brak, a tak si tvůrci dělají srandu ze sebe samotných.

Je to v podstatě jediné pozitivum, které aktuálně lze u seriálu vnímat. Postavy za tu dobu ztratily šťávu a nemá smysl zde hodnotit, zda postavu Johna Constantina zkazili nebo ne. Seriál je takový, jaký je. A jiný už asi nebude. Pokud máte rádi komiksy, asi se už dávno na tento seriál nekoukáte. Pokud se díváte, zřejmě patříte do té druhé kategorie, která si ráda pustí seriál při nudném večeru, když zrovna žehlí či vaří. Seriál tak splní vaše očekávání a pobaví vás v určitých chvílích. Od toho se také odvíjí naše hodnocení.

Hodnocení: 50%

Diskuze /9

Lulu.AK1

Legendy jsou aktuálně jedním z mých neoblíbenějších seriálů. Z komiksovek sleduji téměř všechno a ano, legendy mezi nimi tak trochu vynikají. Jsou šílené? Naprosto. Ale právě to je na nich to úžasné. Flash a Supergirl si hrají na vážnost takovým způsobem, že je občas až utrpení to ještě sledovat. Legends of Tomorrow si nehraje na nic. Je to perfektní, ztřeštěná show plná humoru a jenom doufám, že se udrží ještě hodně dlouho.

21.6.2020 | 18:17:52
dovahkiin

Ještě jsem poslední sérii nedokoukal, ale po přečtení nadpisu si říkám jestli jsem jeden z mála, kterému se seriál naopak líbí. Na rozdíl od arrowa a flashe tohoto roku. Bro interakce Nata, Raye a Behrada jsem si vyloženě užíval.

21.6.2020 | 18:32:08
czjohns

Je to blbost. Ale zábavná blbost. A zatímco ostatní arrowverse seriály už nemůžu vystát (i z důvodů na konci, že vypadají vážně, ale s kvalitou scénáře a budgetu to vážně brát opravdu nejde). A proto Legendy jsou fajn seriál, kde se dá vypnout a bavit se. Proč ne. Poříd lepší než většina české seriálové produkce. Bohužel.

21.6.2020 | 18:46:00
Lex Luthor

Legendy mě baví je to teď jediný seriál z Arrowverse na který se těším Flash a Supergirl jsou teď pro mě ubrečené telenovely kde se jen řeší vztahy a jsou tam nudní záporáci Legendy jsou pro mě přesný opak a při tom seriál splňuje všechny dnešní kvóty 5 sérii dávám 95%.

21.6.2020 | 23:21:46
Biki

Já to beru tak, jak to je. Prostě odlehčený seriál, u kterého se člověk možná občas i zasměje. Víc od toho nečekám a ve výsledku mě to pořád docela baví (na rozdíl třeba od Flashe).

22.6.2020 | 14:11:03
CoRnDuCK

Absolutně nesouhlasím. Za mě tato série jedna z lepších.

22.6.2020 | 22:17:33
Sabienna

K páté sérii jsem se zatím tedy ještě nedostala, dokonce jsem tenhle seriál rozkoukávala dvakrát, protože mě prvně celkem namíchlo, že seriál přišel o Captaina Colda, ale nejspíš udělal dobře, že ze seriálu Miller ještě včas odešel, pak už to s ním šlo celkem z kopce… Ale sama za sebe musím říct, že pak naskočil na takovou zábavnou, oddechovou, nevážnou vlnu, která mě náhodou celkem baví a já si tenhle seriál užívám :) Je tak správně šílený :) .. Hlavním důvodem, že jsem se k seriálu vrátila, byl to, že se tam objevil Constatine, kterého jsem si hodně oblíbila v jeho vlastním seriálu, ale tady v Legendách.. no, no… raději bez komentáře :D Za mě ale tenhle seriál vůbec není špatný, protože si prostě nehraje na něco, co není :) naopak si libuje v těch parodiích apod, a to mě je docela sympatický :) Když chce člověk vypnout, trochu se u toho i pobavit, Legendy jsou skvělá volba :)

23.6.2020 | 11:06:30
pampeliny

Za mě super

23.6.2020 | 14:39:59
Radious

Seriál mi příjde strašně hloupý a absolutně bez nápadu. Jestli je cílová skupina ±15 let tak to chápu, protože „humor“ tomu odpovídá. 3., 4. i 5. řada naprostý brak.

24.6.2020 | 22:26:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E15: Swan Thong

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @antty, @dannymoro58, @AdriB, @Azur58, @KAITLYNN2812 a @„Tomaseqq“ Přečas : @OggyCZ

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Brandon Routh potvrzuje, že opustit seriál nebylo jeho rozhodnutí

Brandon Routh potvrzuje, že opustit seriál nebylo jeho rozhodnutí

Brandon Routh již brzy opustí seriál Legends of Tomorrow. Jeho postava byla jednou z hlavních již od samého začátku, ale nyní po dlouhých pěti letech seriál opouští. A nekončí pouze on, ale i jeho žena Courtney Ford. Původně se mělo za to, že herci chtěli odejít sami, ale pravda je nakonec jiná.

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Hlídejte si nás