Loki
89/100 - 93×

Loki

Když se Avengers vydali do minulosti, aby získali Kameny Nekonečna, tak se jim jedna věc nepodařila – Loki dokázal uprchnout a vznikla tak nová, alternativní linie. A my nyní budeme sledovat příběhy právě tohoto Lokiho, který se vydá na zcela šílenou výpravu.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 45 minut
žánr
Akční, Komiksový, Nadpřirozený
hrají
Tom Hiddleston (Loki Laufeyson), Owen Wilson (Mobius M. Mobius), Sophia Di Martino (Sylvie Laufeydottir), Gugu Mbatha-Raw (Ravonna Renslayer), Wunmi Mosaku (Hunter B-15), Richard E. Grant (Klasický Loki), Tara Strong (Miss Minutes), Jonathan Majors (Ten, který zbývá)

Loki

Po třetí filmové fázi MCU bylo rozhodnuto, že na nové streamovací stanici Disney+ budou vznikat seriály, které budou úzce propojené se světem Marvelu. Sice jsme se v minulosti již něčeho podobného dočkali například v podobě Agents of S.H.I.E.L.D. a třeba Agent Carter, nikdy se ale téměř žádné hlavní postavy z filmů neobjevily v seriálu.

To Kevin Feige chtěl změnit. Chtěl, aby jeho nové seriály měly velký vliv a dopad na celé dění v MCU. Stejně tak chtěl, aby seriály byly vysokorozpočtové, a aby se filmové hvězdy ve velkém objevovaly i v seriálu. A tak byl odsouhlasen projekt The Falcon and The Winter Soldier, který, jak už název ostatně napovídá, se bude především točit okolo Falcona a Winter Soldiera. Jako druhý projekt byla odsouhlasená show WandaVision.


(Seriál o Lokim slibuje nefalšovanou komiksovou zábavu. Foto: Disney+)

Následně tedy bylo rozhodnuto, že tomu jinak nebude ani u Visiona a Wandy Maximoff. O své slovo se také přihlásí v minisérii Hawkeye, Loki, She-Hulk, Ms. Marvel a další, jejichž seriály se postupně připravují. A právě zde se dostáváme k seriálu o Lokim. Kevin Feige prozradil, že jelikož je Loki oficiálně po Infinity War mrtvý, musíme se logicky setkávat s jeho jinou verzí.

A právě jednu takovou jsme potkali v Endgame, když Avengers cestovali napříč časem. Tam totiž Loki přišel opět k Tesseractu, pomocí kterého se přemístil pryč. A právě tímto vznikla jiná, alternativní linie, ve které Loki žije. A náš seriál bude přímo pojednávat o jeho dobrodružství, kdy se setká s organizací, která sleduje tok času. A podle níže přiloženého traileru se opravdu máme na co těšit.

První řada byla odvysílána v květnu 2021 a čítala celkem šest epizod. Už s jistotou víme, že se v budoucnu dočkáme druhé řady, na které se již nyní pracuje. Obecně se počítá, že právě tento seriál odehrávající se v jiné alternativní linii, skrývá spoustu skrytých možností, kam se tvůrci mohou vydat. Těžko říci, zda nějak bude propojený s multivesmírem, který určitě svět Marvelu ve čtvrté fázi prozkoumá.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Pandora Rosalez

Můj nejoblíbenější MCU seriál. Jen tak dál. :)

20.11.2021 | 10:13:17
atoodark

Loki! Ty jeden narcistní sympaťáku!

30.9.2021 | 0:58:26
M4JKY

Fakt za mňa bomba serriál a som rád že má pokračovanie.

24.9.2021 | 23:02:45
Brett

Mělo to vskutku pomalý seriálový rozjezd, až u třetí epizody jsem poprvé zaregistroval potencionál scénáře. Konec se musel líbit nejen fanouškům Marvelu. :-)

  • Herecké obsazení (Tom Hiddleston, Owen Wilson, Sophia Di Martino, …)
  • Záhadou nabitý séroš
  • Postava Lokiho, líbí se mi, že nikdy člověk neví, na jaké straně stojí
1.8.2021 | 21:30:52
SUFORAYSIS

Nejsem zrovna největší fanda MCU a čekal sem že to po prvních epizodám prostě vzdám a SMAŽU TO…ale tohle mě fakt BAVILO.

31.7.2021 | 10:47:45
Kobyone

Mohu rict, ze jsem se docela bavil, ale musel jsem se opravdu nutit, abych nepremyslel nad tim jak moc vetsina pribehu nedava smysl… Z Lokiho udelali vedlejsi postavu v jeho vlastnim serialu a udelali z neho uplneho blbce, aby to vubec mohli natocit. Teoreticky na to mohli pouzit kteroukoliv postavu z MCU a dopadlo by to stejne… O vnucovani „moderni“ politiky Hollywoodu ani nemluve, ale to mi asi vadilo nejmene.

26.7.2021 | 23:59:02
tynka.jouklova

Je skvělý jak je to zase jiný. Jako byla Wanda. Narozdíl od Falcona si to jede svoje. Kamera je naprosto úchvatná, hudba sedí jak poklice na hrnci. Loki je prostě jedna z těch postav, u který by ho mohli oblíct do pytle od brambor (což v tom vězeňským mundúru není zas tak daleko od pravdy), hodit ho do haldy hnoje a já bych na to koukala 3 hodiny v kuse. Rozhodně to není něco pro běžného diváka, ale milovníci Lokiho si na tom smlsnou.

redaktor
21.7.2021 | 13:02:19
atlas

Líbilo se mi to od začátku do konce. Seriál je skvělou komedií, někdy praštěnou, jindy romantickou, ale vždy výbornou. Doufám, že humor vydrží i ve druhé sérii, i když je mi jasné, že všechny Hustěnky s jejich „temnými“ myšlenkami si budou přát pravý opak. Ještě musím pochválit vizuál: seriál má působivý komiksový „look“, který je ale dosažen čistě filmovými prostředky. Nevzpomínám si, že bych někdy dřív něco takového viděl.

18.7.2021 | 16:08:24
akashko12

Mal som od toho naozaj veľké očakávania, ktoré sa bohužiaľ nenaplnili. Bolo tu pár dobrých dielov, no nebolo ich príliš veľa. Prišlo mi to horšie ako WandaVision, no lepšie ako Falcon & Winter Soldier. Za mňa 70%, no kedže musím dať buď 60% alebo 80%, davám 60%, pretože to ospevovali aké je to skvelé a pritom mi to ani také skvelé neprišlo :/.

redaktor
17.7.2021 | 23:40:25
ori

Katastrofa, hrozná a nezaujímavá nuda. Tento seriál je príliš preceňovaný. Postavu Lokiho vo filmoch zbožňujem, ale tu ma vôbec nebaví, a ani tie ostatné, ktoré sú mi vyložene protivné. Jediný sympaťák tam bol Mobius. Ani vtipné to nebolo, zasmial som sa len na tom aligátorovi. Druhá séria mi je viacmenej ukradnutá. Jednotlivé časti som hodnotil lepšie ale ako celok mi to prišlo ešte horšie ako Falcon & Winter Soldier a to už je čo povedať. Dosť ma to sklamalo.

webmaster
17.7.2021 | 9:09:55
1

Stav titulků

Epizoda S01E06: For All Time. Always.

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

V seriálu jsme se dočkali (ne)očekávaného camea jedné důležité postavy

V seriálu jsme se dočkali (ne)očekávaného camea jedné důležité postavy

Jak jinak si zajistit propojenost se zbylým MCU než skrze nějaké pěkné cameo. Ve čtvrté epizodě jsme se jednoho takového dočkali. Článek pochopitelně obsahuje spoilery z nejnovější epizody. Anotační obrázek je pouze orientační, takže nemusíte mít strach, že bychom něco prozradili již z obrázku.

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Tvůrci seriálu promlouvají o nečekané romanci ve čtvrté epizodě

Tvůrci seriálu promlouvají o nečekané romanci ve čtvrté epizodě

Čtvrtá epizoda s názvem The Nexus Event byla plná překvapení, zvratů, ale sem tam jsme se dočkali i nějakých romantických náznaků, o kterých se taktéž musíme zmínit. Režisérka Kate Herron a hlavní scenárista Michael Waldron nyní promluvili o možném vztahu, který se rýsuje.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama