Z New Orleans se přesuneme na Havaj

Z New Orleans se přesuneme na Havaj

Toto tvrzení sice ještě není potvrzené, ale určitě nás to v budoucnu může čekat, jelikož stanice CBS ve spolupráci s producentem Chrisem Silberem z NCIS a NCIS: New Orleans připravuje nový seriál z prostředí NCIS. Tentokrát bychom se měli podívat na exotický Havaj.

1 0
20.2.2021

NCIS rozhodně není umírající značka. Původní seriál NCIS je stále jedním z nejsledovanějších seriálů stanice a se svou 18. řadou se jedná o nejdéle současně vysílaný seriál stanice. Z původního obsazení z roku 2003 sice zůstal pouze Leroy Jethro Gibbs (hraje Mark Harmon) a zřídka se objevující Ducky Mallard (hraje David McCallum), ale i tak má seriál nadále velké množství fanoušků, kteří si zamilovali nové agenty týmu a forenzní specialistku.

(NCIS na svém vrcholu, Foto: CBS)

Seriál se hlavně po příchodu Zivy ocitl v neskutečných číslech sledovanosti, takže další seriál ze světa byl pouze otázkou času. To se v roce 2008 stalo skutečností a začal se vyvíjet nový seriál, který se měl tentokrát točit okolo agentů z Los Angeles. Postavy z nového seriálu NCIS: Los Angeles nám byly představeny ve dvou dílech šesté řady, Legend (Part 1) a Legend (Part 2). U diváků zabodovaly a s malou obměnou v postavách se seriál od roku 2009 začal vysílat. V současnosti seriálu běží 12. řada.

(Los Angeles se svou ostřílenou partou, Foto: CBS)

Los Angeles se oproti původnímu seriálu dost lišilo. Hierarchie týmu byla jiná a nejednalo se o klasickou federální pobočku, ale o tajnou pobočku elitních agentů specializujících se na případy v utajení. V seriálu se hrálo mnohem více na akci a u obou seriálů se vytvořilo pevné jádro fanoušků, které na svůj seriál nedali dopustit. Ke konci roku 2012 se začal vyvíjet další spin-off o agentech týmu Red, kteří vyšetřují případy po celých Státech a nikde tedy nemají pravý domov. Postavy nám byly představeny ve dvou dílech 4. řadě NCIS: Los Angeles, Red a Red-2. V seriálu si měli zahrát známí herci jako ,John Corbett, Kim Raver, Scott Grimes, Edwin Hodge či Gillian Alexy. Ti ale u fanoušků nezabodovali a seriál zelenou nezískal.

(NCIS: Red nikdy nevzniklo, Foto: CBS)

NCIS a NCIS: Los Angeles ale pořád měli pěkně našlápnuto, takže stanice nezahálela a hned za dva roky začala vytvářet další spin-off. Tentokrát se zamířilo do festivalového města New Orleans. Seriál se měl více podobat původnímu NCIS. To nám mohlo být i jasné rozdělením tvůrčího týmu z NCIS, kdy si Gary Glasberg vzal na starost nový seriál a k sobě si vzal Christophera Silbera a Brada Kerna. Prostředí nového seriálu a agenti z neworleanského týmu nám byli představeni v 11. řadě NCIS, v dílech Crescent City (Part I) a Crescent City (Part II). Epizody měly úspěch, takže seriál dostal zelenou a v roce 2014 zamířil na televizní obrazovky. V prvních dvou řadách jsme se dočkali dvou crossoverů s původním NCIS, aby mohl seriál získat další fanoušky. Seriál si sice své místo v programu a u diváků našel, ale na starší kolegy ani omylem nedosahoval. Před pár dny se fanoušci dočkali tvrdé rány, kdy bylo oznámeno, že seriál, ve kterém v hlavní roli hrál Scott Bakula, po sedmi letech končí.

(Krásné hudebně a spirituálně založené město u ústí Mississippi do Mexického zálivu jsme mohli obdivovat v NCIS: New Orleans, Foto: CBS)

O své tři seriály z námořního prostředí v programu ale pravděpodobně nepřijdeme. Protože ve stejnou dobu bylo oznámeno, že stanice CBS připravuje další přírůstek do světa NCIS. Měli bychom zamířit na exotické Havajské ostrovy, ve kterých samozřejmě po námořnících není nouze a tedy ani po případech. Seriál si vezme na starost Chris Silber, showrunner NCIS: New Orleans. A spolu s Janem Nashem (NCIS: New Orleans) a Mattem Bosackem (SEAL Team) se nám pokusí přivést seriálu k životu.

(Gibbs a Pride byli dlouholetými kamarády. Jak to bude s postavami z NCIS: Hawaii? Foto: CBS)

Který ze seriálů ze světa NCIS vás baví nejvíce?

49%
41%
10%
51 hlasů

Zdroj: TVLine, SpoilerTV

Úvodní foto: Seriál Hawaii Five-0, zdroj: CBS

Diskuze /3

VictoriaF

O spin-offu opět s Mac a Harmem utichlo, že? :D

20.2.2021 | 14:21:13
Martan73

V anketě ještě chybí možnost: Už žádný.

20.2.2021 | 19:25:19
zipAcna

Pokud si dobře pamatuji, tak nějak nepřímo patří do stejného univerza jako NCIS taky seriál Hawaii Five-0 (existoval nějaký crossover). Třeba se potkají postavy z nově připravovaného seriálu s těmi s H5–0. Mě nevadí velká univerza. Momentálně sleduji hlavně Chicago PD a mám rád, když se to propojí s Chicago MED nebo Fire. Navíc existuje také propojení s Law & Order Universem a teď už dokonce i s novým seriálem FBI. Já si to užívám, nemívám v tom maglajz. Těším se na nový NCIS: Hawaii.

24.2.2021 | 11:07:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S21E07: A Thousand Yards

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Slovenské titulky mají na starost překladatelé ze stránky ncis-fan.sk. Počítejte s vydáním cca pátek/sobota.

České titulky překládá od 18. řady @xflori01, @Herioné a Eli. Vydání titulek cca v neděli večer.

Na SkyShowtime můžete nalézt s českými titulky a dabingem kompletní série 12–17.

Nové postavy

V průběhu 21. řady seriálu budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte na aktuální profily podívat a postavy ohodnotit:

Reklama

NCIS prodlouženo na 21. řadu

NCIS se svým příběhem nekončí

NCIS se svým příběhem nekončí

Letos byla sice pokořena důležitá meta dvaceti řad, ale obliba NCIS je pořád velká, jak dokazují různá čísla a recenze, takže se není čemu divit, že stanice CBS prodloužila seriál pro 21. řadu. Máte z toho radost?

Seriály ze stejného světa

Zajímavosti

Seznam Gibbsových pravidel

Seznam Gibbsových pravidel

Ve finále osmnácté řady jsme se dočkali dalšího Gibbsova pravidla s číslem 91. Je tedy po všech těch letech nejvyšší čas připomenout všechny jeho pravidla, kterých jsme se kdy dočkali. Vzhůru na to…

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Spřátelené weby

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama