Star Trek: Picard
86/100 - 76×

Star Trek: Picard

Seriál se odehrává osmnáct let poté, co se Jean-Luc Picard naposledy objevil ve filmu Star trek: Nemesis. Picard je hluboce zasažen zničením Romula. Bývalý kapitán již ale není osobou, kterou býval. Za ty léta se změnil a dohnala ho jeho temná minulost. Sám se ale musí vzchopit, protože vesmír s ním neskončil a bere ho na další nebezpečné dobrodružství.

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 50 minut
žánr
Akční, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Patrick Stewart (Jean-Luc Picard), Alison Pill (Agnes Jurati), Evan Evagora (Elnor), Michelle Hurd (Raffi Musiker), Santiago Cabrera (Cristóbal Rios), Isa Briones (Soji Asha), Harry Treadaway (Narek), Peyton List (Narissa Rizzo), Tamlyn Tomita (Oh), Jeri Ryan (Sedmá z devíti)

Picarda čekají velké škrty: Až čtyři hlavní postavy se vůbec nevrátí do finálové sezóny

Picarda čekají velké škrty: Až čtyři hlavní postavy se vůbec nevrátí do finálové sezóny

I když jsme si poslední dvě sezóny snažili vybudovat silné vztahy k Picardově posádce, spoustu z nich již ve třetí řadě vůbec neuvidíme. Jelikož se v hojném počtu očekává návrat hvězd ze seriálu Star Trek: The Next Generation, nezbylo na ně místo. Kdo tedy seriál opouští?

8 8
17.5.2022

Třetí řada seriálu Star Trek: Picard je již natočena. Na novou sebranku okolo Jean-Luca Picarda jsme si již poměrně zvykli, nicméně se zdá, že poslední třetí řada půjde zcela jiným směrem. Tvůrci již dopředu avizovali návrat více herců z původního seriálu Star Trek: The Next Generation. A jelikož nemá jít o pouhá camea, někdo z aktuálních stálic musí s kola ven.

Ze seriálu Star Trek: Picard by se tak teoreticky mohlo stát nefalšované pokračování Star Trek: The Next Generation. Poslední řada bude vsázet na znovushledání, nostalgii a uzavření Picardovy dějové linky. Bohužel více starých známých znamená méně těch nových. Seriál definitivně opouští herečka Alison Pill, která ztvárnila doktorku Agnes Jurati a taktéž v druhé polovině druhéř ady i Borgskou královnu.

(Stálice seriálu Picard opouštějí seriál a dávají přednost hvězdám z Nové Generace. Foto: Paramount+)

Zcela pochopitelná je i absence Santiaga Cabrery alias kapitána Cristóbala Riose. Rios se rozhodl zůstat na Zemi v minulosti a jeho dějová linka je tak u konce. Tvůrci si taktéž delší dobu nevěděli rady s Elnorem, který měl již minimum prostoru v řadě druhé. I s Evanem Evagorou nemáme počítat.

A v neposlední řadě je údajně v ohrožení i herečka Orla Brady, která v seriálu ztvárňuje potenciální lásku Jean-Luca. Podle posledních zvěstí ani tu nemáme v závěrečné řadě očekávat. Aby toho nebylo málo, šušká se i o Ise Briones, nicméně tam je šance, že si Briones opět střihne nějakou jinou postavu a Soji a Kore již nechá daleko za sebou.

Budou vám jmenovaní herci a postavy chybět?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /13

Lex Luthor

Chybět mi bude Rios u něj mohli udělat potenciální spinn of s novou lodí Stargazer a Elnor mají prvního Romulana ve Hvězdné Flotile a ti blbci si nechají takovou příležitost ujít? Zbytek mi nechybí a to, že je Picard pokračování Nové Generace beru jako hotovou věc už od jeho startu jinak v článku je menší chyba v druhé polovině druhéř ady i Borgskou královnu. Chybí vám tam ř.

#5 Boudiccaw #12 ada1987
17.5.2022 | 15:55:43
percival2

Podle mne to nejsou škrty, ale příběh jde jiným směrem.

17.5.2022 | 16:33:38
Ne-On

Radši bych teda viděl v poslední řadě Aramise než Raffi. Ale snad třetí řada bude důstojné a kvalitní definitivní rozloučení s Jean-Lucem.

17.5.2022 | 16:55:12
Phar.cz

První řada nakonec nějak fungovala, ale druhá byl čistý průs-švih. Takže do třetí narvou spoustu postav z TNG a budou doufat, že utáhnou fanoušky na vlně nostalgie. Hnus.

#6 percival2
17.5.2022 | 18:02:13
Boudiccaw

#1 Lex Luthor: Souhlas :)

17.5.2022 | 20:40:50
percival2

#4 Phar.cz: No, ale v TNG bývaly díly, kde se zabývali sny nebo přeludy od Q. Za mne to bylo dobré a zábavné, hlavně to bylo docela originální.

18.5.2022 | 8:15:43
uranmorte

Takže ta potencionální linka kdy borgové hlídají/zkoumají nový „transwarp“ tunel se nekoná nebo bude jen bez borgské královny?

18.5.2022 | 8:44:22
Kaylee

Bulvární titulek opět, ale ono to táhne. :) Aktuální informace jsou zde: https://www.startrek.cz/…trek-picard/ a na stejné téma třeba zde: https://www.startrek.cz/…u-neuvidime/

#9 AVE_Jirka
18.5.2022 | 12:53:24
AVE_Jirka

#8 Kaylee: Od zdejšího pisálka článků nic překvapivého ;-).

18.5.2022 | 13:06:00
pidalin

zrovna Riose jsem si celkem oblíbil

2.6.2022 | 20:43:11
ada1987

osobne som ten koniec nepochopila. tak Elnor prezil alebo nie? a zostane vo Hviezdnej flotile? toto mam na Discovery a Picard rada. neboja sa nechat zomriet hlavnu postavu..(alebo aspon vedl.( za cias TOS a TNG zomreli max. porucici v cerv.uniforme. aby zomrel Spock, Sulu alebo Uhura?! nemyslitelne! (u Spocka to raz skusili a Nimoy musel natocit novy film, lebo ludia protestovali. ale v Discovery umrie Lorca, odide Pike, vystiedaju sa 3 sefovia bezpecnosti a vsetko je ok. som zvedava na 3.seriu.

27.6.2022 | 19:04:38
ada1987

#1 Lex Luthor: veru som zvedava, co urobia s Elnorom. ten chlapec ma potencial.

27.6.2022 | 19:05:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Novinky

Picardem nic končit nebude, herci z Nové Generace prý teprve začínají

Picardem nic končit nebude, herci z Nové Generace prý teprve začínají

Stará parta se dá opět dohromady, aby se rozloučila v závěru seriálu Star Trek: Picard. Návrat to měl být původně jednorázový, ale stará posádka v sobě najde dost sil, aby pokračovala. A zřejmě studio nebude proti. Herci nyní naznačují, že se bude pokračovat i po seriálu.

Zajímavosti

Co nabídne závěrečná řada Picarda navíc oproti seriálu Nová Generace

Co nabídne závěrečná řada Picarda navíc oproti seriálu Nová Generace

Už zítra nás čeká premiéra třetí řady seriálu Star Trek: Picard. Nevrací se ovšem jen náš oblíbený Jean-Luc, ale i většina posádky Nové Generace. Bude se hrát na nostalgii a naše city, přesto by seriál měl mít něco navíc. A to prý má. Stewart nyní vysvětlil co.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama