Star Trek: Picard
86/100 - 71×

Star Trek: Picard

Seriál se odehrává osmnáct let poté, co se Jean-Luc Picard naposledy objevil ve filmu Star trek: Nemesis. Picard je hluboce zasažen zničením Romula. Bývalý kapitán již ale není osobou, kterou býval. Za ty léta se změnil a dohnala ho jeho temná minulost. Sám se ale musí vzchopit, protože vesmír s ním neskončil a bere ho na další nebezpečné dobrodružství.

USA | 2020 | Pauza
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 50 minut
žánr
Akční, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Patrick Stewart (Jean-Luc Picard), Alison Pill (Agnes Jurati), Evan Evagora (Elnor), Michelle Hurd (Raffi Musiker), Santiago Cabrera (Cristóbal Rios), Isa Briones (Soji Asha), Harry Treadaway (Narek), Peyton List (Narissa Rizzo), Tamlyn Tomita (Oh), Jeri Ryan (Sedmá z devíti)

Star Trek: Picard

Streamovací stanice CBS All Access je toho názoru, že svět Star Treku je bohatý a bylo by vhodné prozkoumat tak rozmanitý vesmír skrze nové seriály. Navíc Star Trek má silnou fanoškovskou základnu a značný potenciál. Proto najalo Alexe Kurtzmana, který mimo jiné pracoval i na filmovém zpracování posledních snímků s J. J. Abramsem. Kurtzman se má postarat o nové seriály pro streamovací stanici.

A tak Alex Kurtzman připravil desetiletý plán, kdy se postupně budou vydávat nové a nové seriály. Některé budou původním seriálům bližší, některé vzdálenější. Po prvotní vlaštovce Star Trek: Discovery přišla na řadu série Star Trek: Picard, která má navazovat na show Star Trek: The Next Generation a film Nemesis. Příběh se má odehrávat osmnáct let právě po Nemesis.


(Picard se vrátí. Foto: CBS All Access)

Tvůrci chtěli pokračovat v časové ose Star Treku, přijít s novými příběhy, které by vrátily do hry staré postavy, které pochopitelně pořádně zestárly. Nechtějí nám ale připravit obyčejnou kopírku původního seriálu. I ty staré postavy prošly razantní změnou, tíží je rozhodnutí z minulosti, mají své vlastní kostlivce ve skříni a možná si se sebou neví rady.

Hlavním lákadlem je především Jean-Luc Picard, kdy se do role vrací brilantní Patrick Stewart. Ten sám se podílel na vývoji seriálu, sedl si s tvůrci a řekl jim své názory a poznatky. Sám chtěl, aby Picard prošel velkým vývojem. Ostatně i herec Stewart se za ty léta pořádně změnil. Každý se vyvíjí. Alex Kurtzman pečlivě poslouchal každé Stewartovo slovo a následně to implementoval do scénáře. Výsledek celé série snad bude stát za to.

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kobyone

Prvni serie ukazovala nejaky potencial, ale druhou jsem ani nemel silu dokoncit 2 dily pred koncem…

23.7.2022 | 15:36:56
martin2

První série v pohodě. Druhá serie hrůza, odehrávající se v minulosti. Piccard furt jen jede moudra.

10.5.2022 | 8:57:12
Ellar

První série byla relativně v pohodě, i když v ní bylo větší množství nezajímavých postav, které si pro sebe kradly až moc času a mnohdy jsem si říkal, že některé zápletky byly zbytečné a že to šlo udělat líp. Očekával seriál, který mě vrátí do vibů, které jsem měl z Nové generace, Deep Space Nine nebo Voyageru. To se bohužel nestalo. Druhá série ještě k tomu začala po vzoru Discovery přepisovat zajeté pravidla a lore (milující a ochraňující Borgové…) a celé to působí neskutečně levně a vlastně všelijak, jen ne, jako Star Trek. Kurtzman by měl už odejít a nechat Star Trek někomu, kdo chápe, co je to Star Trek. Od jedné hvězdičky seriál zachraňuje jen vynikající Patrick Stewart, který se bůhví proč upsal k takovému paskvilu, který se vysmívá všemu, co stanovily původní Star Treky.

28.4.2022 | 13:58:32
FreezeCZE

Mě to baví velice!

31.3.2022 | 20:44:17
pkd

Nic moc teda. Sice lepší (a co není) než ten squost DSC, ale ve výsledku…žádná sláva. Stewart měl skončiti po Loganovi, jak tenkráte říkal. Už je to starý unavený pán a měl by si užívati důchodu a ne takto blbnout. 60% za 7z9, sexy Romulanku v kozačkách a Borgskou krabici, pardon…krychli.

2.11.2021 | 11:32:32
ori

Dávam priemerné hodnotenie. Je to dobrý seriál, ale nič čím by som bol ohromený. Patrick Stewart je skvelý herec a baví ma s ním každá scéna, ale je už starý a tak s ním nemôžeme čakať nejaké akčné scény. Efekty sú na vysokej úrovni, ale dej ma nejako nebral, bolo to dosť klišé a zakončenie série bolo predvídateľné (až na smrť Picarda), väčšina postáv bola nezaujímavá a plytká. Kladne hodnotím návrat starých postáv. Druhú sériu si určite pozriem kedže mám svet Star Treku stále rád, ale nemôžem povedať že by som na ňu bol nejako extra natešený.

webmaster
5.12.2020 | 13:33:08
MirecBen

7z9 lezba???? to ako fakt???

15.7.2020 | 12:46:32
choudys

Nejsem políbený Star Trekovskou můzou, ale první série se mi jako fanouškovi sci-fi líbila. Není to nic, z čehož bych ale si cvrnkl do gatí.

11.7.2020 | 23:10:13
captain

Jean Luc je zpět. Co chtít víc?! Ps. Sedmá!!!

6.7.2020 | 16:50:10
OndraHH

První díl měl sílu, pak už to šel příběh do kopru, spousta filozofování, nic se nedělo. Konec byl naprosto předvídatelný. Body za zpracování, za objevení postav z minulých příběhů.

19.6.2020 | 7:29:08
1

Stav titulků

Epizoda S02E10: Farewell

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Novinky

Picard se představuje ve finálním traileru, sází na nostalgii a staré známé

Picard se představuje ve finálním traileru, sází na nostalgii a staré známé

Premiéra druhé řady seriálu Star Trek: Picard byla stanovena na 3. března 2022. Stanice Paramount+ šlape na plyn a propagace další nevšední výpravy Jean-Luca Picarda začíná. Picard se vydává na Zem do roku 2024, aby zabránil určitým událostem, které ho straší v jeho současnosti.

Zajímavosti

Natáčení seriálu bylo zastaveno kvůli masivnímu počtu pozitivních testů

Natáčení seriálu bylo zastaveno kvůli masivnímu počtu pozitivních testů

Štáb a herci se po vánočních svátcích opět sešly, aby všichni mohli pokračovat v natáčení třetí řady a dotáčkách řady druhé. Bohužel hned zkraje roku musí produkce řešit vážné problémy. Masivní počet pozitivních testů automaticky zastavil celé natáčení. Kdy se kamery opět rozběhnou?

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama