Star Trek: Picard Popis

Star Trek: Picard

Star Trek: Picard

Seriál se odehrává osmnáct let poté, co se Jean-Luc Picard naposledy objevil ve filmu Star trek: Nemesis. Picard je hluboce zasažen zničením Romula. Bývalý kapitán již ale není osobou, kterou býval. Za ty léta se změnil a dohnala ho jeho temná minulost. Sám se ale musí vzchopit, protože vesmír s ním neskončil a bere ho na další nebezpečné dobrodružství.

Streamovací stanice CBS All Access je toho názoru, že svět Star Treku je bohatý a bylo by vhodné prozkoumat tak rozmanitý vesmír skrze nové seriály. Navíc Star Trek má silnou fanoškovskou základnu a značný potenciál. Proto najalo Alexe Kurtzmana, který mimo jiné pracoval i na filmovém zpracování posledních snímků s J. J. Abramsem. Kurtzman se má postarat o nové seriály pro streamovací stanici.

A tak Alex Kurtzman připravil desetiletý plán, kdy se postupně budou vydávat nové a nové seriály. Některé budou původním seriálům bližší, některé vzdálenější. Po prvotní vlaštovce Star Trek: Discovery přišla na řadu série Star Trek: Picard, která má navazovat na show Star Trek: The Next Generation a film Nemesis. Příběh se má odehrávat osmnáct let právě po Nemesis.


(Picard se vrátí. Foto: CBS All Access)

Tvůrci chtěli pokračovat v časové ose Star Treku, přijít s novými příběhy, které by vrátily do hry staré postavy, které pochopitelně pořádně zestárly. Nechtějí nám ale připravit obyčejnou kopírku původního seriálu. I ty staré postavy prošly razantní změnou, tíží je rozhodnutí z minulosti, mají své vlastní kostlivce ve skříni a možná si se sebou neví rady.

Hlavním lákadlem je především Jean-Luc Picard, kdy se do role vrací brilantní Patrick Stewart. Ten sám se podílel na vývoji seriálu, sedl si s tvůrci a řekl jim své názory a poznatky. Sám chtěl, aby Picard prošel velkým vývojem. Ostatně i herec Stewart se za ty léta pořádně změnil. Každý se vyvíjí. Alex Kurtzman pečlivě poslouchal každé Stewartovo slovo a následně to implementoval do scénáře. Výsledek celé série snad bude stát za to.

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
TomAK

3.díly zatím nečekaně good !

11.2.2020 | 16:21:06
Michal.K

Skvělé. Konečně Star Trek jak má být!

7.2.2020 | 13:46:57
Raiden123

Takze Picardova lod bude zvetseny Delta plan v mierke asi 5:1 oproti originalu,no zaroven je to uplne ina lod.

Zatial je to zaujimavy serial, a zda sa,ze ciastocne sa opakuje situacia s Datom a Lorom,kedze to boli bratia,takze Daz a jej sestra su na tom podobne,je nejasne,aky ucel sestry maju,len je to nieco s Borgami,co nieje asi nic dobreho.

6.2.2020 | 14:23:20
Havran1

První díl super a náhled na celou řadu taky. Stewart/Picard už je dědek a schody by nevyběhl, ale hraje dobře. Myslím, že opravdu není nutné znát ani předchozích x řad a generací Star Treku, prostě stačí naskočit a nechat se unášet parádní jízdou.

27.1.2020 | 0:08:12
Myrec

Skvelé. Ako fanúšik som si užíval úžasnú vlnu nostalgie. Za mňa zatiaľ 100%.

26.1.2020 | 10:21:47
Violet

❤️

25.1.2020 | 23:12:41
Kothy

Uvidime, zatim je to super :)

24.1.2020 | 17:12:16

Stav titulků

Epizoda S01E05: Stardust City Rag

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Novinky

Tvůrci vysvětlují, proč se v seriálu neukáže žádná jiná postava z Next Generation

Tvůrci vysvětlují, proč se v seriálu neukáže žádná jiná postava z Next Generation

Seriál Star Trek: Picard konečně dorazil na televizní obrazovky a hned jsme dočkali povedeného camea. To je ale vše. Ve zbytku řady už nás nic podobného nečeká. To zřejmě zklame všechny fanoušky původního seriálu, tvůrci ale jasně vysvětlují, proč tomu tak je. Tak proč tedy?

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Alex Kurtzman: Rozkaz od Patricka Stewarta zněl jasně, nechce točit něco, co už jednou natočil

Alex Kurtzman: Rozkaz od Patricka Stewarta zněl jasně, nechce točit něco, co už jednou natočil

Uběhlo dvacet let, změnila se doba, změnily se digitální triky, změnil se i Patrick Stewart. Dává tedy smysl, aby se kupředu posunul i seriál s Picardem. A Stewart měl v tomto ohledu jasno – nechtěl opakovat jako přes kopírák něco, co ztvárnil tehdy před lety. Taková byla jeho podmínka.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců