Star Trek: Picard Popis

Star Trek: Picard

Star Trek: Picard

Seriál se odehrává osmnáct let poté, co se Jean-Luc Picard naposledy objevil ve filmu Star trek: Nemesis. Picard je hluboce zasažen zničením Romula. Bývalý kapitán již ale není osobou, kterou býval. Za ty léta se změnil a dohnala ho jeho temná minulost. Sám se ale musí vzchopit, protože vesmír s ním neskončil a bere ho na další nebezpečné dobrodružství.

Streamovací stanice CBS All Access je toho názoru, že svět Star Treku je bohatý a bylo by vhodné prozkoumat tak rozmanitý vesmír skrze nové seriály. Navíc Star Trek má silnou fanoškovskou základnu a značný potenciál. Proto najalo Alexe Kurtzmana, který mimo jiné pracoval i na filmovém zpracování posledních snímků s J. J. Abramsem. Kurtzman se má postarat o nové seriály pro streamovací stanici.

A tak Alex Kurtzman připravil desetiletý plán, kdy se postupně budou vydávat nové a nové seriály. Některé budou původním seriálům bližší, některé vzdálenější. Po prvotní vlaštovce Star Trek: Discovery přišla na řadu série Star Trek: Picard, která má navazovat na show Star Trek: The Next Generation a film Nemesis. Příběh se má odehrávat osmnáct let právě po Nemesis.


(Picard se vrátí. Foto: CBS All Access)

Tvůrci chtěli pokračovat v časové ose Star Treku, přijít s novými příběhy, které by vrátily do hry staré postavy, které pochopitelně pořádně zestárly. Nechtějí nám ale připravit obyčejnou kopírku původního seriálu. I ty staré postavy prošly razantní změnou, tíží je rozhodnutí z minulosti, mají své vlastní kostlivce ve skříni a možná si se sebou neví rady.

Hlavním lákadlem je především Jean-Luc Picard, kdy se do role vrací brilantní Patrick Stewart. Ten sám se podílel na vývoji seriálu, sedl si s tvůrci a řekl jim své názory a poznatky. Sám chtěl, aby Picard prošel velkým vývojem. Ostatně i herec Stewart se za ty léta pořádně změnil. Každý se vyvíjí. Alex Kurtzman pečlivě poslouchal každé Stewartovo slovo a následně to implementoval do scénáře. Výsledek celé série snad bude stát za to.

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Dávam priemerné hodnotenie. Je to dobrý seriál, ale nič čím by som bol ohromený. Patrick Stewart je skvelý herec a baví ma s ním každá scéna, ale je už starý a tak s ním nemôžeme čakať nejaké akčné scény. Efekty sú na vysokej úrovni, ale dej ma nejako nebral, bolo to dosť klišé a zakončenie série bolo predvídateľné (až na smrť Picarda), väčšina postáv bola nezaujímavá a plytká. Kladne hodnotím návrat starých postáv. Druhú sériu si určite pozriem kedže mám svet Star Treku stále rád, ale nemôžem povedať že by som na ňu bol nejako extra natešený.

webmaster
5.12.2020 | 13:33:08
MirecBen

7z9 lezba???? to ako fakt???

15.7.2020 | 12:46:32
choudys

Nejsem políbený Star Trekovskou můzou, ale první série se mi jako fanouškovi sci-fi líbila. Není to nic, z čehož bych ale si cvrnkl do gatí.

11.7.2020 | 23:10:13
captain

Jean Luc je zpět. Co chtít víc?! Ps. Sedmá!!!

6.7.2020 | 16:50:10
OndraHH

První díl měl sílu, pak už to šel příběh do kopru, spousta filozofování, nic se nedělo. Konec byl naprosto předvídatelný. Body za zpracování, za objevení postav z minulých příběhů.

19.6.2020 | 7:29:08
MiqueEala

První 4 díly vyloženě nuda. Pak se objevila Sedmá a stala se hlavním tahounem série. Což je dost blbé, když jí dali jen vedlejší roli. Rozuzluje se zápletka a začne to být napínavé. Načež to zakončí přesně tak uboze, jak jsem předpokládal. Včetně smrti Picarda. Rozhodně je to nejlepší seriál, jaký o Star Treku natočili. To ale není nijak povzbudivé, vzhledem k velmi podprůměrné kvalitě všech ostatních sérií (které mnohdy sklouzávají ke stupiditě).

28.3.2020 | 6:31:00
Milano33

Takých slušných a zaslúžených 70%. Star Trek: Picard mal svoje svetlé momenty, ale napriek tomu sa príbeh miestami dosť na môj vkus vliekol. Ale na druhú stranu, celková vizuálizácia je priam úžasná, ďalšia Sci-Fi pastva pre oči.

27.3.2020 | 23:37:19
TomAK

3.díly zatím nečekaně good !

11.2.2020 | 16:21:06
Michal.K

Skvělé. Konečně Star Trek jak má být!

7.2.2020 | 13:46:57
Raiden123

Takze Picardova lod bude zvetseny Delta plan v mierke asi 5:1 oproti originalu,no zaroven je to uplne ina lod.

Zatial je to zaujimavy serial, a zda sa,ze ciastocne sa opakuje situacia s Datom a Lorom,kedze to boli bratia,takze Daz a jej sestra su na tom podobne,je nejasne,aky ucel sestry maju,len je to nieco s Borgami,co nieje asi nic dobreho.

6.2.2020 | 14:23:20
1

Stav titulků

Epizoda S01E10: Et in Arcadia Ego, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Novinky

Recenze první řady seriálu Star Trek: Picard

Recenze první řady seriálu Star Trek: Picard

Od finále uběhla už nějaká doba a většina fanoušků si určitě udělala čas, aby se podívala na finálovou jízdu admirála Picarda. Nyní máme tedy za sebou všech deset epizod a můžeme konečně bilancovat. Jak se povedl další výlet do světa Star Treku? Přináší něco nového?

Reklama

Zajímavosti

Brent Spiner slibuje, že se do role Data v žádném dalším projektu již nevrátí

Brent Spiner slibuje, že se do role Data v žádném dalším projektu již nevrátí

Někteří herci jsou spjatí s postavami až do konce života. Někdy je tedy velice těžké se od jedné role posunout k další, kterou diváci přijmou tak pozitivně jako tu předchozí. Brent Spiner si již to nejlepší ve Star Treku odžil, a tak se rozhodl, že svou postavu nechá u ledu.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců