Star Trek: Picard
86/100 - 76×

Star Trek: Picard

Seriál se odehrává osmnáct let poté, co se Jean-Luc Picard naposledy objevil ve filmu Star trek: Nemesis. Picard je hluboce zasažen zničením Romula. Bývalý kapitán již ale není osobou, kterou býval. Za ty léta se změnil a dohnala ho jeho temná minulost. Sám se ale musí vzchopit, protože vesmír s ním neskončil a bere ho na další nebezpečné dobrodružství.

USA | 2020 | Pauza
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 50 minut
žánr
Akční, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Patrick Stewart (Jean-Luc Picard), Alison Pill (Agnes Jurati), Evan Evagora (Elnor), Michelle Hurd (Raffi Musiker), Santiago Cabrera (Cristóbal Rios), Isa Briones (Soji Asha), Harry Treadaway (Narek), Peyton List (Narissa Rizzo), Tamlyn Tomita (Oh), Jeri Ryan (Sedmá z devíti)

Star Trek: Picard

Streamovací stanice CBS All Access je toho názoru, že svět Star Treku je bohatý a bylo by vhodné prozkoumat tak rozmanitý vesmír skrze nové seriály. Navíc Star Trek má silnou fanoškovskou základnu a značný potenciál. Proto najalo Alexe Kurtzmana, který mimo jiné pracoval i na filmovém zpracování posledních snímků s J. J. Abramsem. Kurtzman se má postarat o nové seriály pro streamovací stanici.

A tak Alex Kurtzman připravil desetiletý plán, kdy se postupně budou vydávat nové a nové seriály. Některé budou původním seriálům bližší, některé vzdálenější. Po prvotní vlaštovce Star Trek: Discovery přišla na řadu série Star Trek: Picard, která má navazovat na show Star Trek: The Next Generation a film Nemesis. Příběh se má odehrávat osmnáct let právě po Nemesis.


(Picard se vrátí. Foto: CBS All Access)

Tvůrci chtěli pokračovat v časové ose Star Treku, přijít s novými příběhy, které by vrátily do hry staré postavy, které pochopitelně pořádně zestárly. Nechtějí nám ale připravit obyčejnou kopírku původního seriálu. I ty staré postavy prošly razantní změnou, tíží je rozhodnutí z minulosti, mají své vlastní kostlivce ve skříni a možná si se sebou neví rady.

Hlavním lákadlem je především Jean-Luc Picard, kdy se do role vrací brilantní Patrick Stewart. Ten sám se podílel na vývoji seriálu, sedl si s tvůrci a řekl jim své názory a poznatky. Sám chtěl, aby Picard prošel velkým vývojem. Ostatně i herec Stewart se za ty léta pořádně změnil. Každý se vyvíjí. Alex Kurtzman pečlivě poslouchal každé Stewartovo slovo a následně to implementoval do scénáře. Výsledek celé série snad bude stát za to.

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
atlas

Picard je velmi nevyrovnaný seriál. První tři díly první série šlapou jako hodinky, pak spadne řemen a série se jen bezradně motá v kruhu až do konce. Jakoby scénárista zapomněl kam chtěl dojít. Druhá řada to samé v bledě modrém, tři díly buduje hutnou atmosféru, rozmisťuje postavy a pak dalších sedm dílů jen jedno velké nic. Naštěstí třetí řadě se povedlo vyhnout kulce a funguje výborně od začátku do konce.

3.8.2023 | 20:21:15
PikeCZ

za poslední řadu – hlásím sérii roku!

25.5.2023 | 11:51:27
OndraHH

První díl měl sílu, pak už to šel příběh do kopru, spousta filozofování, nic se nedělo. Konec byl naprosto předvídatelný. Body za zpracování, za objevení postav z minulých příběhů. Druhá série 70%, třetí 90%, vzestupná tendence :-)

25.4.2023 | 9:17:21
choudys

Nejsem políbený Star Trekovskou můzou, ale první série se mi jako fanouškovi sci-fi líbila. Není to nic, z čehož bych ale si cvrnkl do gatí. /koment 11.7.2020 – 80%
S02 se mi nelíbila, tolik vaty, kterou jsem nechtěl… (k S02E10 jsem napsal více) /koment 13.4.2023 – 40%

13.4.2023 | 23:32:25
Kobyone

Prvni serie ukazovala nejaky potencial, ale druhou jsem ani nemel silu dokoncit 2 dily pred koncem…

23.7.2022 | 15:36:56
martin2

První série v pohodě. Druhá serie hrůza, odehrávající se v minulosti. Piccard furt jen jede moudra.

10.5.2022 | 8:57:12
Ellar

První série byla relativně v pohodě, i když v ní bylo větší množství nezajímavých postav, které si pro sebe kradly až moc času a mnohdy jsem si říkal, že některé zápletky byly zbytečné a že to šlo udělat líp. Očekával seriál, který mě vrátí do vibů, které jsem měl z Nové generace, Deep Space Nine nebo Voyageru. To se bohužel nestalo. Druhá série ještě k tomu začala po vzoru Discovery přepisovat zajeté pravidla a lore (milující a ochraňující Borgové…) a celé to působí neskutečně levně a vlastně všelijak, jen ne, jako Star Trek. Kurtzman by měl už odejít a nechat Star Trek někomu, kdo chápe, co je to Star Trek. Od jedné hvězdičky seriál zachraňuje jen vynikající Patrick Stewart, který se bůhví proč upsal k takovému paskvilu, který se vysmívá všemu, co stanovily původní Star Treky.

28.4.2022 | 13:58:32
FreezeCZE

Mě to baví velice!

31.3.2022 | 20:44:17
pkd

Nic moc teda. Sice lepší (a co není) než ten squost DSC, ale ve výsledku…žádná sláva. Stewart měl skončiti po Loganovi, jak tenkráte říkal. Už je to starý unavený pán a měl by si užívati důchodu a ne takto blbnout. 60% za 7z9, sexy Romulanku v kozačkách a Borgskou krabici, pardon…krychli.

2.11.2021 | 11:32:32
ori

Dávam priemerné hodnotenie. Je to dobrý seriál, ale nič čím by som bol ohromený. Patrick Stewart je skvelý herec a baví ma s ním každá scéna, ale je už starý a tak s ním nemôžeme čakať nejaké akčné scény. Efekty sú na vysokej úrovni, ale dej ma nejako nebral, bolo to dosť klišé a zakončenie série bolo predvídateľné (až na smrť Picarda), väčšina postáv bola nezaujímavá a plytká. Kladne hodnotím návrat starých postáv. Druhú sériu si určite pozriem kedže mám svet Star Treku stále rád, ale nemôžem povedať že by som na ňu bol nejako extra natešený.

webmaster
5.12.2020 | 13:33:08
1

Stav titulků

Epizoda S03E10: TBA

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Novinky

Picardem nic končit nebude, herci z Nové Generace prý teprve začínají

Picardem nic končit nebude, herci z Nové Generace prý teprve začínají

Stará parta se dá opět dohromady, aby se rozloučila v závěru seriálu Star Trek: Picard. Návrat to měl být původně jednorázový, ale stará posádka v sobě najde dost sil, aby pokračovala. A zřejmě studio nebude proti. Herci nyní naznačují, že se bude pokračovat i po seriálu.

Zajímavosti

Co nabídne závěrečná řada Picarda navíc oproti seriálu Nová Generace

Co nabídne závěrečná řada Picarda navíc oproti seriálu Nová Generace

Už zítra nás čeká premiéra třetí řady seriálu Star Trek: Picard. Nevrací se ovšem jen náš oblíbený Jean-Luc, ale i většina posádky Nové Generace. Bude se hrát na nostalgii a naše city, přesto by seriál měl mít něco navíc. A to prý má. Stewart nyní vysvětlil co.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama