Star Trek: Picard
86/100 - 76×

Star Trek: Picard

Seriál se odehrává osmnáct let poté, co se Jean-Luc Picard naposledy objevil ve filmu Star trek: Nemesis. Picard je hluboce zasažen zničením Romula. Bývalý kapitán již ale není osobou, kterou býval. Za ty léta se změnil a dohnala ho jeho temná minulost. Sám se ale musí vzchopit, protože vesmír s ním neskončil a bere ho na další nebezpečné dobrodružství.

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 50 minut
žánr
Akční, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Patrick Stewart (Jean-Luc Picard), Alison Pill (Agnes Jurati), Evan Evagora (Elnor), Michelle Hurd (Raffi Musiker), Santiago Cabrera (Cristóbal Rios), Isa Briones (Soji Asha), Harry Treadaway (Narek), Peyton List (Narissa Rizzo), Tamlyn Tomita (Oh), Jeri Ryan (Sedmá z devíti)

Třetí řada Picarda má spíše připomínat filmový zážitek než ten seriálový

Třetí řada Picarda má spíše připomínat filmový zážitek než ten seriálový

Kdo by nestál o něco velkolepějšího? Seriál Star Trek: Picard směřuje ke svému konci a po smíšených pocitech z řady druhé noví tvůrci slibují, že půjde o zcela něco jedinečného. Jeden dlouhý film rozsekaný do deseti dílů. Celá řada má mít filmový nádech.

11 0
23.9.2022

Seriál Star Trek: Picard má za sebou dvě řady, čeká nás ovšem třetí, které se dočkáme hned zkraje příštího roku – 16. února 2023. Již předem bylo avizováno, že půjde o řadu finální. Ta samozřejmě bude cílit na skalní fanoušky seriálu Star Trek: The Next Generation, neboť se vrací i většina staré party. Konkrétně se můžeme těšit na tyto posily: LeVar Burton, Michael Dorn, Jonathan Frakes, Gates McFadden, Marina Sirtis a Brent Spiner.

Tvůrkyně Terry Matalas spolupracovala již na prvních dvou sériích, nyní ale plně přebírá otěže a je hlavní tvůrkyní pro řadu finální. A jelikož jde o řadu poslední, nesmí se závěrečnou sezónou chybět i jedinečný zážitek. Pokud jste čekali na vyvrcholení příběhu Star Trek: The Next Generation, tak třetí řada Picarda slouží jako jakési epické zakončení právě tohoto seriálu.

(Chcete zažít filmový Star Trek dříve než v kinech? Třetí řada Picarda přesně takový zážitek slibuje. Foto: Paramount+)

Jakmile seriál vyjde, Matalas doporučuje zhasnout světla, v klidu se usadit, udělat si popcorn a vše si vychutnat naráz. Seriál má mít filmovou atmosféru a podtón. A samozřejmě by se to neobešlo bez výraznější hudby. Tu dostalo na starosti zajímavé duo Stephen Barton a Freddie Wiedman. Matalas se nechala slyšet, že oba skladatelé budou ctít originální hudební motivy z Star Trek: The Next Generation. Z prohlášení tvůrkyně to zatím vypadá, že se máme na co těšit a čeká nás opravdu jedinečný zážitek.

Již ze všech zpráv je patrné, že seriál bude cílit na původní fanoušky seriálu. Lze očekávat hojný fan-servis a různé easter-eggy na původní seriál. Samozřejmě se nesmí zapomínat i na současné fanoušky, kteří Picarda sledují i bez znalosti seriálů předcházejících. Nebyli by to tvůrci, kdyby nás neubezpečili, že seriál si užije každý a pochopí i tak zápletku a závěrečné vyvrcholení Picarda.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /5

Tarzan_

Ze Sedmé jste lesbičku dělat nemuseli.

#2 ori #4 WolverineCzE
23.9.2022 | 17:55:08
ori

#1 Tarzan_: Nabudúce to už neurobíme :D

webmaster
23.9.2022 | 20:01:29
Martrix

Sci-fi a fantasy filmy i seriály posledních dvou let, které mají pod palcem ženský, stojí za houby. Takže si dovedu představit, že si ten popcorn budu rvát do uší, a světlem si raději budu svítit do očí.

24.9.2022 | 16:35:08
WolverineCzE

#1 Tarzan_: Sedmá jako lesba je furt mnohem lepší postava jak všechny postavy v Discovery

25.9.2022 | 13:05:28
Kaylee

Jste připraveni na třetí a závěrečnou sezónu seriálu Star Trek: Picard? Podívejte se na nejnovější trailer, který odhaluje dosud neodhalené…

https://www.startrek.cz/…icard-video/

9.10.2022 | 0:43:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Novinky

Picardem nic končit nebude, herci z Nové Generace prý teprve začínají

Picardem nic končit nebude, herci z Nové Generace prý teprve začínají

Stará parta se dá opět dohromady, aby se rozloučila v závěru seriálu Star Trek: Picard. Návrat to měl být původně jednorázový, ale stará posádka v sobě najde dost sil, aby pokračovala. A zřejmě studio nebude proti. Herci nyní naznačují, že se bude pokračovat i po seriálu.

Zajímavosti

Co nabídne závěrečná řada Picarda navíc oproti seriálu Nová Generace

Co nabídne závěrečná řada Picarda navíc oproti seriálu Nová Generace

Už zítra nás čeká premiéra třetí řady seriálu Star Trek: Picard. Nevrací se ovšem jen náš oblíbený Jean-Luc, ale i většina posádky Nové Generace. Bude se hrát na nostalgii a naše city, přesto by seriál měl mít něco navíc. A to prý má. Stewart nyní vysvětlil co.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama