Star Wars (Hvězdné války) Edňáci hodnotí film Rogue One: Star Wars Story

Edňáci hodnotí film Rogue One: Star Wars Story

Edňáci hodnotí film Rogue One: Star Wars Story

Máme za sebou pár dní od premiéry filmu Rogue One: Star Wars Story, a proto je načase, abychom film zhodnotili. Spousta redaktorů si udělala čas a vyrazila na film do kina a my vám teď přinášíme názory několika z nich. V komentářích se nám ozvěte, jak se snímek líbil vám.


18 0
18.12.2016

@tom99

Hodnotit tento film je šíleně obtížné, protože snímek se dá rozdělit na dvě zcela odlišné části. Máme tu první část filmu, která je přímočará, jasná, pomalá a ukazuje nám prakticky vše, co jsme viděli v trailerech a nemá nás čím překvapit. Pak je tu ale část druhá, kde sice všichni víme, o co půjde, ale to provedení je famózní – akce, překvapení, zvraty, úmrtí a spoustu dalšího, co ani nechci vyspoilerovat. Kdyby to bylo naopak a první část filmu byla lepší, asi bych hodnotil film negativně. Nutno říci, že druhá část jasně zachraňuje celý film a Edwards je na poslední chvíli zachráněn před peklem. Finále bylo výtečné, emocemi to jen vřelo. Výsledný pocit z filmu je tedy výborný, protože poslední dojem ze závěrečných minut se člověku vryje do paměti. Edwards to dokázal a představil nám skvělý spin-off, na který se díky finále bude dlouho vzpomínat. Byl ale blízko propasti a jen tak tak unikl hrobníkovi z lopaty.

(Hlavní hrdinové filmu. Foto: Disney)


@Thomas

Je jednoduché najít na Rogue One chyby. Digitální omlazení několika známých postav se vyloženě nepovedlo. Hudba Michaela Giacchina nepřináší žádné nové výrazné motivy. První dvě třetiny filmu jsou dost pomalé a zbytečně natahované. Ale jinak se Rogue One jako film povedl. Ačkoliv rozehrává zápletku, kterou předchozí filmy odbyly jednou větou, daří se mu vystavět zajímavý příběh s mnoha novými sympatickými postavami. Zabrousí také do zatím filmy neprozkoumané mytologie (Z čeho se dělají světelné meče? Existují lidé, které válka mezi Rebely a Impériem nezajímá?), a dokonce vlastně opravuje jednu z největších podivností prvního filmu, tedy jak mohla jedna střela zničit celou Hvězdu smrti. Největší devízou je ale realistický styl, který posouvá Rogue One do bitev typu Černý jestřáb sestřelen. Nablýskané, počítačem vytvořené světy z prequelů jsou pryč, tady se všichni ušpiní v reálném bahně, písku či prachu. To je sympatický směr a jestli to studio dovolí, třeba se v jiném vedlejším Star Wars filmu dočkáme i více krve či masa. No a vyloženou lahůdkou je poslední třetina filmu, u které už několik desítek let víme, jak musí dopadnout, je mnohem napínavější a akčnější než byla výsledná bitva u Síly se probouzí.

(Deathtroopeři ve filmu nemluví. Foto: Disney)

@Blackhand47XD

Rogue One bude jistě rozporuplným snímkem. Pomalejší tempo může naštvat spoustu lidi, vlastně jsou to jen na dvě hodiny natažené úvodní titulky čtvrté epizody, ale s pěkně akční poslední hodinou. Mně akce přišla taková dostačující, asi mě rozmazlil Doctor Strange, který byl po této stránce neuvěřitelný. Několik posledních minut bylo ale naprosto famózních, hlavně scéna s Vaderem byla dosti badass. Film obsahuje také strašně velké množství cameí a rozhodně mě udivil Tarkin, který měl mnohem větší roli, než jsem vůbec čekal. Krennic mu nesahal ani po kotníky, byl to pouze ten typ člověka, který se snaží dosáhnout vrcholu za každou cenu a bojí se to ztratit. Těžko říct, který hrdina z nové party mi nejvíc sedl, mezi nejlepší bych ale zařadil Chirruta, Baze a pilota Bodhiho Rooka. Již od začátku jsem měl takové tušení, že všichni zemřou, ale zároveň jsem se obával, že na to Disney nebude mít koule. George Martin je na tvůrce jistě patřičně hrdý. Film mě rozhodně bavil víc, než Síla se probouzí a beru jej jako kvalitní přírůstek do Star Wars kanonu. Hodnocení vidím zatím na 80%.

(Bodhi Povstalcům řekne o Hvězdě smrti. Foto: Disney)

@Hurley

V jistém smyslu je Rogue One přesně tím, čím by měl být. Klasickou Star Wars podívanou, která respektuje svoje dědictví a snaží se v něm najít vlastní místo, a zároveň i originálním žánrovým experimentem, který si hraje se samotnou definicí Star Wars a snaží se ji ukázat v novém světle. Problém ale je, že tomuhle filmu strašně dlouho trvá, než se do téhle fáze vůbec dostane. A i když pak jeho příběh někdy ve své finální třetině konečně nabere zajímavé obrátky, pořád v něm musíte sledovat postavy, které vám doteď byly vlastně dokonale ukradené. A to je prostě zatracená škoda.

(Krennic je kariérista, kterému záleží jen na výsledku. Foto: Disney)

@Gripe

První, co mě napadlo po konci Rogue One, bylo, že to byl opravdu jeden z nejlepších dílů Star Wars. A to se nejednalo o plnohodnotný díl. Hlavní postavy byly zajímavé, děj sice nejdříve plynul pomaleji, ale i přesto bylo na co koukat. Dále mě velmi zajímala hudba a to, jak se s ní dokáže poprat Michael Giacchino. A myslím, že se mu to povedlo na výbornou, jelikož jeho dílo znělo jako hudba ze Star Wars, ale byla svěží a prostě jiná. Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla závěrečná scéna Darth Vadera na lodi Rebelů. I tak má samozřejmě tento film několik větších i menších chyb. Jedná se o málo rozvinuté vedlejší postavy, pár nelogických věcí (např. princezna Leia či špatná muška Hvězdy Smrti), ale hlavně strašně urychlený a hektický konec, kterému by slušelo minimálně deset či patnáct minut navíc. Celkově jsem od filmu moc nečekal, ale příjemně mě překvapil, takže si na něj určitě zajdu do kina ještě jednou.

Diskuze /16

sFík

Za mě byl film lepší než FA, či epizody I a II. Srovnávání s původní trilogií je podle mě zbytečné. Porovnávat to nejde. Někdo tvrdí že Krennic byl jako „hlavní záporák“ nevýrazný slabý.. Podle mě to bylo výtečné. Impérium už nepotřebovalo krom Vadera a Impiho žádné další superzáporáky nebo dokonce někoho nového, kdo by byl skutečně nebezpečný jako výše zmínění. Rebelové bojují proti celé té mašinérii a už jen to je dostatečný záporák. Proto mi Krennic jako záporák-oportunista dokonale vyhovoval. Gripe výše chválil hudbu… Tady já budu kritizovat, podle mě měli původní motivy buďto víc rozjet nebo se na ně úplně vyprdnout. Takhle něco načnuli, člověk se těšil že dostane to co zná a pak se to rozplynulo v mlze.. Bylo to jako povadnutí penisu během akce.. Člověk něco očekává a pak je akorát zklamanej z efektu :D

#9 Gripe
18.12.2016 | 17:26:35
sFík

Ale abych tu hudbu jenom nehanil, tak ta část při zničení těch dvou destroyerů se mi líbila moc :)

18.12.2016 | 17:55:10
A_V

Moc těžké hodnocení. První dvě třetiny filmu byly zbytečně natažené, pomalé a hrozně nudné, ale konec byl skvělí. A Vader je kapitola sama o sobě prostě skvělé. Známe postavy a narážky potěšily. Bohužel, kdyby to nebyl Star Wars tak by nebyli reakce tak příznivé Gareth Edwards opět zklamal u postav jsou nezáživné a byli mi naprosto ukradené(hlavně ten pilot byl příšerný nevím jestli to bylo scénářem, nebo hercem, ale prostě děs) a to je velká škoda, ale hlavně ta hudba mě zklamala ano byla dobrá ovšem u SW jsem čekal něco co mi rozpumpuje srdce hlavně během bitvy. Taže takovích 75%, ale kdyby to nebyl SW tak 55%.

18.12.2016 | 22:23:08
StrejdaMorty

Tohle se dalo čekat. Jedna polovina lidí film odsoudí, protože to není prostě SW s jediema a viceméně dobrym koncem. Druha bude jásat, že konečně jde o originalni spin-off. Já si svůj názor nechám pro sebe, nicméně v dnešní době kdy prequely jsou naprosto tragický a kolikrát i úmyslně odfláknutý za účelem výdělku, tak Rogue One byl natočen perfektně.

18.12.2016 | 23:26:43
Ikari

pamatuju si na to lonske zklamani se jmenem The Force Awakens, kdyz jsme s kamaradama vylezli z kina, podivali se na sebe a zustali zticha … tentokrat jsme nezklapli jeste dobre hodiny po promitani :) a probirali, co se v tom filmu vlastne stalo, resili jsme souvislosti se zbytkem universa, to ze tam byl Tarkin!!! a ne jen na tri vteriny z dalky a pak vsechno mozny idealne nekolikrat dokola … a v tomhle je aspon pro me to kouzlo Star Wars – Rogue One byl presne takovy jaky mel a lepsi :D

#11 smokerr
19.12.2016 | 0:28:51
Liborias

Tak pokud bych měl hodnotit, tak celkový dojem velmi dobrý. Asi lepší, než z epizody VII. Na druhou stranu, pokud bych měl zabrousit do detailů. Tak je zde spousta příběhových zkratek. Motivy postav někdy velmi jednoduché. Například válečný droid je skvělý, proč tedy Impérium používá nespolehlivé stormtroopery, které stačí po pancíři praštit klackem a jdou k zemi? Po pravdě neschopnost imperiálních sil je asi největší slabinou celého filmu. Bohužel se to netýká, pouze tohoto filmu, ale posledních pár let téměř 100% Hollywoodské produkce. Bohužel záměru se podřizuje logika. Ale jinak super, líbilo.

#16 Tomi Lee Morpheus #16 Tomi Lee Morpheus #16 Tomi Lee Morpheus #16 Tomi Lee Morpheus
19.12.2016 | 9:02:50
ChevChelios

Film stojí za zhlédnutí rozhodně je dobrý ale zkratka si ale člověk říká že tomu něco chybělo, Jinak za nejvíce Epicky moment filmu je Darth Vader jak ukáže svou moc

19.12.2016 | 13:56:03
ChevChelios

Snad to není spoiler :D

19.12.2016 | 13:57:34
Gripe

#1 sFík: Díky za komentář. Sám jsem často čekal, kdy přijde ta známá melodie a vždy následující pasáž zněla jinak, ale to se mi právě na tom líbilo. Třeba pak po druhé návštěvě kina změním názor, ale veškerá hudba mi do jednotlivých scén seděla a hezky podbarvovala celý film. :)

webmaster
19.12.2016 | 17:15:44
nitronus

Je fakt ťažké hodnotiť tento film, to všetko čo sa človeku nepáči v prvej tretine (ja som vnímal hlavne ako pomalú a „nudnú“ len prvú tretinu v druhej sa to začína aspoň hýbať a už to má nejaké emócie) zachráni tretia tretina (pre mňa nástup Darth vader-a a konečný odkaz na SW IV), celkovo by som to ohodnotil asi lepšie ako SW 7, toto malo svoju hlavu a odkazovalo to správne a dostatočne na pôvodné dieli. A úplne mi tam chýbala openingová hudba, človek čaká na prvé tóny a ............

20.12.2016 | 10:05:58
smokerr

#5 Ikari: naprostý souhlas, měl jsem to s kámošema vloni a letos úplně stejně jako vy

20.12.2016 | 20:32:11
Warf

Film se mi líbil. Mělo to hlavu a patu a hlavně to bylo originální. Přejdu ale věci. Myslím,že po tomhle filmu, epizoda VII vypadá jako totální sračka,což taky je. Podívejte jak bylo náročné zničit hvězdu smrti. Řád po epizodě VI ví o té chybě, postaví větší hvězdu smrti, která půjde ještě lehčeji zničit a plány získat snáze. Strašně mě mrzí, kam to Abrams poslal a bohužel epizoda VIII má být údajně to samé jako Impérium vrací úder, jako pardon,ale to se člověk ani do toho kina už netěší. Nechápu proč nevzali scénář Lucase, o tom jak by Luke hledal chrám Jediů. Každý díl SW byl něčím novým at už měl svoje chyby ale epizoda VII to je těžký odpad. Je to můj názor, ale sdílím ho sám ? co myslíte.

#14 Ikari
20.12.2016 | 21:39:56
Quinzel

Zřejmě budu jediný, ale já byl z filmu docela zklamaný, možná to bude tím, že jsem od toho čekal hrozně moc. První polovina filmu je zdlouhavá, nezáživná a možná až zbytečná, protože po dokoukání jsem si nepamatoval co tam vlastně bylo, druhá polovina je o něco málo lepší, ale pořád je to bída, hlavně akční scény prokládané zdlouhavým a zbytečným kecáním což naprosto kazilo efekt akce. Postavy byly všechny (až na K-2SO) nezáživné, dost jsem se těšil na Jyn, ale ve finále nic nepředvedla, to samé Krennic, který toho předvedl méně než Boba Fett v původních SW. Jediné co za něco stálo byl Vader a jeho posledních gulervoucích 30 vteřin.

21.12.2016 | 7:38:11
Ikari

#12 Warf: jo, ted vypada TFA jeste absurdneji nez pred tim – nova hvezda smrti? to jsme delali uz dvakrat, po treti no problem! Jar Jar Abrams nam dodal naprosto zbytecny film, ktery nasemu milovanemu svetu spis uskodil, nez aby do nej neco pridal – uvidime co dalsi filmy, ale ta ztracena Epizoda VII bude chybet

#15 mety
21.12.2016 | 11:03:44
mety

jasne ale vsetko bolo lepsie ako prva epizoda a jar jar podla mna epizoda VII nebola zla v tom ako bola natocena skor tym ze ked sa snazili ukazat povodne postavy a ukazat nam nove a zaciatok niecoho noveho #14 Ikari: a hudba pre mna star wars nie je hudbe hlavne uz najlepsia hudba bola a pokial ide soundtracky tak mam radsej ine filmy kde sa snazia ma posadit do isteho prostredia a toto su skor filmy ktore uz maju prostredie na ktore sme zvyknuty

23.12.2016 | 5:16:42
Tomi Lee Morpheus

#6 Liborias: Po pravdě neschopnost imperiálních sil je asi největší slabinou celého filmu. #6 Liborias:
Je to lahko vysvetlitelne tým, že po rozkaze 66, keď zmasakrovali 1000 sice Jedajov, (a kedže vieme, že možu sa zmeniť na duchov,) tak ich duše sa nerozplinuli, ale naveky sa pricucli k tým, ktorý ich chladnokrvne zradili. A tak keď Stroomtroper ide vystreliť, tak jeho mušku či zameriavač v helme mŕtve duše mierne posunú. Hlavne keď majú strielať na niekoho, kto je čistá duša obdarená silou.

#6 Liborias: Například válečný droid je skvělý, proč tedy Impérium používá nespolehlivé stormtroopery, které stačí po pancíři praštit klackem a jdou k zemi? #6 Liborias: To sa zas da vysvetliť tým, že vymiť mozog deťom je celkom jednoduché, ale zato v dospelosti heknúť človeka – zmeniť myslenie a oddanost stroomprorpera, je 1000 krát ťažšie ako, heknúť androida/robota. Krom toho mrtvych trooperov rozmixuju a kŕmia tým zrekrutované deti! Takže 100% reciklácia:)

24.12.2016 | 20:01:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců