Star Wars (Hvězdné války) Epizoda IX se začne natáčet už v červnu tohoto roku, stihne dřívější premiéru?

Epizoda IX se začne natáčet už v červnu tohoto roku, stihne dřívější premiéru?

Epizoda IX se začne natáčet už v červnu tohoto roku, stihne dřívější premiéru?

Závěrečná část dobrodružství o Rey, Finnovi a Poeovi nás čeká sice až v roce 2019, ale natáčet se začne už letos v létě. Jakmile Chris Miller a Phil Lord vyklidí studia v Londýně, kde aktuálně natáčí film o pašerákovi Hanu Solovi, vše bude připravené, aby se do práce mohl vrhnout Colin Trevorrow.


18 0
6.3.2017

Epizoda IX je aktuálně v preprodukci, ladí se poslední neduhy scénáře pod taktovkou režiséra Colina Trevorrowa, Dereka Connollyho a také Riana Johnsona, který pro nás chystá Epizodu VIII: The Last Jedi. Závěrečná část sequelové trilogie by se měla začít natáčet v červnu 2017, film má mít premiéru v roce 2019. Po vzoru Epizody VII a VIII bychom mohli očekávat prosincové uvedení do kin, ale vše může být jinak.

Už když J. J. Abrams točil Sílu se probouzí, počítalo se, že snímek bude mít premiéru v květnu 2015, kdy měly vždy Star Wars filmy standardně premiéry. Abrams ale nestíhal a požádal Disneyho o odložení filmu o celý rok. To ale studio odmítlo a dalo Abramsovi pouze půlrok navíc. Tak se dostala Síla se probouzí na prosincové datum premiéry a následně tak i filmy Rogue One: Star Wars Story a The Last Jedi.


(Logo Epizody VIII. Foto: Disney)

Už to tak vypadalo, že prosincové premiéry budou pro Star Wars novým domovem. Před několika dny ale bylo nečekaně oznámeno, že film s Hanem Solem bude mít premiéru už v květnu 2018, konkrétně 25. května, kdy budou Star Wars slavit 41. výročí, v tento den šla do kin Epizoda IV: Nová naděje. Dle posledních zpráv se bude Disney chtít k tomu klasickému datu vrátit.

Mezi The Last Jedi a Hanem Solem nás bude dělit pouze pět měsíců, pokud by Epizoda IX stihla letní premiéru, na další film bychom čekali pouze rok. Hlavní filmy ale ukončí svou pouť v kinech v průběhu roku 2019 a studio se zatím nevyjádřilo, jakým směrem se vydá se značkou dál. Rozhodně můžeme v následujících letech čekat každý rok jeden Star Wars film. Bude se ale stále jednat o samostatné filmy, nebo se jednou dočkáme Epizody X?

Diskuze /3

Blahar

„Epizoda IX je aktuálně v postprodukci“ To je asi chybka, ne? :)

#3 tom99
překladatel
6.3.2017 | 16:28:01
snehulakobrovsky

Taky jsem přemýšlel, jak to teda sakra je :D :)

6.3.2017 | 17:28:15
tom99

#1 Blahar: Preprodukci samozřejmě. Děkuji :-)

webmaster
6.3.2017 | 18:54:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !