Star Wars (Hvězdné války) Lucas se rozhodl bojkotovat Disneyho Star Wars a přišel s nápadem na novou vesmírnou ságu

Lucas se rozhodl bojkotovat Disneyho Star Wars a přišel s nápadem na novou vesmírnou ságu

Lucas se rozhodl bojkotovat Disneyho Star Wars a přišel s nápadem na novou vesmírnou ságu

George Lucas není spokojen s tím, jak Disney pokračuje s jeho značkou a po opakované snaze o domluvu se rozhodl vrátit k filmu a natočit novou ságu. Ta by podle jeho slov měla splňovat vše, co od nových sci-fi chceme, a měla by přinést nové technologie, které budou určovat chod filmové tvorby.


16 12
1.4.2017

S Georgem Lucasem je to jako na horské dráze. Chvíli kolují zprávy, že je s pokračováními Star Wars spokojen a hned nato vyskočí hned opačná zpráva. Po nepříliš dlouhém důchodu se tak tvůrce značky Star Wars rozhodl, že se Disneymu za nakládání s jeho „dítětem“ pomstí a vytvoří tak novou vesmírnou ságu. Poslední kapkou prý pro něj byla třetí série seriálu Povstalci, kde dle jeho názoru opravdu špatně nakládali s postavami a vykašlali se na jakoukoliv osudovost.

V novém projektu s pracovním názvem „Masters of Space“ se máme setkat s několika původními návrhy, které buď Lucasovi studio zamítlo při natáčení staré trilogie, nebo byly součástí Lucasových scénářů pro Epizody VII-XII. Ti, kteří četli komiks The Star Wars na motivy jednoho z prvních scénářů, jistě ví, že v příběhu figuroval „ještěří“ Han Solo a stormtroopeři měli světelné meče. Těžko říct, zda se dočkáme obdoby něčeho takového, ale jistojistě neuvidíme další vesmírnou stanici, to sám Lucas slíbil.


Lucas chtěl totiž přijít v každé generaci filmů s něčím novým. Prequely nám například představily politiku, viděli jsme velké bitvy a dočkali jsme se taktéž závodů, což bylo něco opravdu nového. Disneyho příběhy dle Lucase hrají pouze na nostalgickou notu a tvůrci se nesnaží nic inovovat. V Lucasových filmech máme čekat minimum praktických triků, které jsou dle jeho slov zastaralé, a ponořit se máme více do počítačových technologií, kde je stále co objevovat.

Dokonce kolují zvěsti, že by celý film mohl být zpracován realistickou animací, kdy by herci podstoupili snímáni pohybu a podobně jako v Avatarovi by byli animovaní. Další teorie říká, že by se film obešel bez herců a dokonce i hlasy by byly vytvořeny na počítači, což již zní jako úplná šílenost. Nejpravděpodobnější ale bude, že se dočkáme klasického hraného filmu plného počítačových efektů. Ve vesmíru je prý stále co objevovat a nejnovější průzkumy přinesly Lucasovi spoustu nových nápadů.

Z peněz, které vydělal prodejem značky, mu jich ještě spousta zbývá a většinu z nich by chtěl využít právě k natáčení filmu. Většina peněz šla sice na charitu, ale za celý život přišel Lucas k opravdovému balíku. Tentokrát je mu prý jedno, zda na filmu prodělá, či vydělá, jde mu hlavně o vývoj nových technologií a samozřejmě také o pomstu. Jak na tuto situaci bude reagovat samotný Disney, vám přineseme v následujících dnech, kdy bude studio pořádat tiskovou konferenci.

FOTO: Rick Rowell

Diskuze /19

Blahar

Tušil jsem to! Lucas jim teď bude všem šlapat na záda a Star Wars ani Avatar si neškrtnou. Dokonce jsem četl, že byl film nemusel mít scénaristy ani režiserá, ale byl by plně generován počítačem. Blázen, ten člověk! :D

překladatel
1.4.2017 | 8:41:06
jh666

Dobrý, tohle se povedlo :D

1.4.2017 | 8:59:01
Michargo

Vole, co se to děje :) To už se všichni zbláznily? Je trochy pravda, že Disney hraje svojí dětskou notou, jenž se nehodí ke značce, jako je SW – ale ne úplně. Vždyť mírná naivita, pohádkovost a směs fantasy a space opery, tvoří to, co máme na SW tak rádi. Ale chybí více temnoty, více dramatu, něco neočekáváno, jako třeba pro tehdejší publikum, co to prvně viděli a nevěděli, jak se to bude vyvíjet: třeba: „Luku, já jsem tvůj otec!“ přesně si to teď nevybavím, ale takhle to nějak znělo :) Tehdy to muselo být pro lidi doslova šok. Něco takového chybí, něco z čeho nám spadne brada k nohám. Jako ve hře stará republika, s Revanem, kde došlo k tomu odhalení totožnosti postavy, co měla vymazanou paměť, prostě bomba. A vůbec by nebyla škoda, kdyby to převedli na plátna kin, to by byla doslova atomovka, která by bouchla, positivně myšleno......­.............­... :)

1.4.2017 | 9:22:31
apollo86

neměl to prodávat chlapec jeden, ale na apríla zajímavý článek :D

1.4.2017 | 9:32:51
Lex Luthor

Bud je to Apríl nebo nás možná čeká invaze Yuzhan Vongů z jiné galaxie a ani se nevidím, že Rebels byli poslední třešnička na dortu.

#10 Ryen
1.4.2017 | 9:34:28
Angi

April zjevny uz podle nadpisu, dal jsem necetl. =)

1.4.2017 | 10:37:15
Deanmon

Koukněte se na datum lidi :D. Ale článek pobavil, a se vší upřímností, vůbec bych se nedivil tomu, kdyby se tohle někdy opravdu stalo. :D

1.4.2017 | 10:37:57
Waell

Lucas mel vzdy vizi a jistej druh pohledu z vnejsku a souhlasim ze disney kazi jejo dilo i kdyz jen v urcitych vecech ale to mu muselo by jasne kdyz znacku prodaval. Pokud se pousti do neceho noveho tak se urcite je nac tesit.

1.4.2017 | 10:41:59
Lee_CZ_

Divím se, že lidi stále takhle neuvěřitelným oznámením na Apríla ještě věří :D Já vždycky čekám s čím kdo přijde a dobře se u toho pobavím, jinak článek se vám povedl to jo ;-)

1.4.2017 | 10:42:31
Ryen

#5 Lex Luthor: Apríl je zjevný… ale s těmi Rebels měli pravdu. :D A jak říkáš – invazi Vongů bych rád uvítal. ;)

#11 Lex Luthor
1.4.2017 | 11:12:42
Lex Luthor

#10 Ryen: Jo bylo by to lepší než kdyby kopírovali starou trilogii

#13 dovahkiin
1.4.2017 | 11:56:01
Railbot

No, chvilku jsem váhal. Dědek je schopnej všeho a pro svou lásku k SW je schopný dělat leccos. Dobrý článek! :)

1.4.2017 | 12:13:28
dovahkiin

#11 Lex Luthor: bylo by to z deště pod okap

1.4.2017 | 12:47:11
CzHero

Hezký Apríl ;-)

1.4.2017 | 14:13:00
dfx

Skoda, ze je prvy april :-(

Bol by som rad ak by to bola pravda :-)

1.4.2017 | 21:09:47
default

Tvl, uz jsem chtel na to reagovat! :D Ale s tema Rebels jste se trefili. ;)

2.4.2017 | 11:42:28
sFík

Když jsem začal číst tu větu o SW Rebels tak jsem si říkal že to apríl není, že to je pravda :)

2.4.2017 | 14:19:57
AbC

Disney je NEJHORŠÍ KORPORACE UŽ KVŮLI TOMO ŽE ZRUŠILI CLONE WARS A POSRALI TO JSOU TO PIČE.Lucas jim to neměl prodávat!!!!!!

4.4.2017 | 14:46:25
Cristie

Pokud je to apríl, je to škoda. Něco nového by vůbec neškodilo a Lucas je mistr oboru. Poslední dobou studia jen oprašují staré příběhy, eventuelně je míchají dohromady, jako když kočička s pejskem pekli dort.

6.4.2017 | 11:48:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců