Star Wars (Hvězdné války) Pochází Snoke z jiné galaxie?

Pochází Snoke z jiné galaxie?

Pochází Snoke z jiné galaxie?

Finální kniha z trilogie Aftermath vnukla fanouškům myšlenku, že by nejvyšší vůdce Snoke mohl pocházet buď z jiné galaxie nebo z planet nacházejících se za okrajem nám známé galaxie. Je však tato teorie možná?


12 0
28.3.2017

Kniha Empire's End z trilogie Aftermath, která nám zaznamenává události před a během bitvy o Jakku, přinesla nové poznatky, jež daly za vznik další teorii o původu Snokea. Kniha navíc s největší pravděpodobností popřela jinou teorii, která taktéž vzešla z této trilogie. Postava, kterou původně všichni považovali za Snokea zemřela, pokud tedy nebyla smrtelně zraněna a nepřežila, jak to mají Star Wars postavy ve zvyku.

První si tedy shrňme tyto nové poznatky. Palpatine jakožto císař a Sithský lord shromažďoval nejrůznější artefakty spojené se Sílou a spolky, jež ji užívají nebo uctívají. Jak víme, Palpatine se učil od Darth Plagueise, který byl v Síle velmi mocný a sám pak přijal za učedníka Vyvoleného. Všechny tyto prvky ho neustále přiváděly k myšlence, odkud se Síla vlastně vzala a co dokáže, a tak neustále pátral dál. Díky všem vědomostem a artefaktům pak přišel na způsob, jak může s flotilou lodí proletět za okraj galaxie, jenž byl nebezpečný a smrtící. Oblasti za vnějším okrajem byly totiž plné černých děr, magnetických polí a teprve vznikajících hvězd, a tak žádná loď nemohla proletět skrz.


Po Palpatinově smrti se těchto artefaktů chopil Gallius Rax, jehož si císař velmi hýčkal a víceméně z něj udělal svého nástupce. Raxovou pravou rukou se stala velkoadmirálka Rae Sloane, jež se proti Raxovi nakonec postavila. Sloane nakonec posbírala zbytky Impéria a spolu s flotilou odletěla do neprozkoumaných oblastí za okrajem galaxie, kde byl nakonec vybudován První řád. Mezi tímto odletem a Epizodou VII je velká mezera, během které získalo Impérium, nebo chcete-li První řád, Snokea. Díky tomu se nabízí otázka, že Snoke buď pochází z jiné galaxie, nebo žil pouze na okraji galaxie a Impérium se dál vůbec nedostalo. Je podle vás teorie o původu Snokea pravděpodobná, nebo preferujete jinou?

FOTO: Disney

Diskuze /12

marcusde0207

Mám rád tajemno a k sci-fi tak nějak neodmyslitelně patří… Takže pokud se První řád dostal do jiné galaxie a Snoke je odtud, tak paráda.

28.3.2017 | 13:21:00
Lex Luthor

Možná je Snoke agentem Yuzhan Vongů, kteří pocházejí z jiné galaxie a provedli invazi proti nové republice.

#4 dovahkiin
28.3.2017 | 13:25:39
vivatis

Teorie je rozhodně zajímavá avšak skutečnost se snad dozvíme za 259 dní :)

28.3.2017 | 13:31:07
dovahkiin

#2 Lex Luthor: ideálně vymazat vongy z jakékoliv historie star wars :) nejnudnější éra.

Neřekl bych jinak že Rax byl jeho nástupce, vzhledem k tomu že podle instrukcí Palpatina měl Impérium zničit po jeho smrti, ne zničit část a zbytek uklidit pro vznik nového Impéria. A ty zbytky neodletěly ZA okraj galaxie ale do neprozkoumaných oblastí v okraji Galaxie, což je rozdíl, tam ty černé díry atp. nejsou.

Základ článku ale že by byl Snoke z jiné galaxie, to by bylo zajímavé.

28.3.2017 | 14:42:27
Michargo

Zajímavá teorie. Budeme muset čekat, jak se to vše vysvětlí.

28.3.2017 | 16:26:50
Railbot

Sám říkal, že byl svědkem vzestupu i pádu Impéria. To v jiné galaxii dávali v televizi nebo jak by to věděl? Evidentně z jiné galaxie není.

#7 Michargo
28.3.2017 | 16:58:39
Michargo

#6 Railbot: Záleží jak jí třeba sledoval. Jestli přímo, nebo mu někdo posílal informace, nebo si třeba přečetl dějepis událostí, jenž si stáhl přes holonet :) Možností sledování je mnoho…

28.3.2017 | 20:23:25
Tomi Lee Morpheus

hitler nol len kúsok od ČSR, a ako keby bol z inej galaxie, takže aký má vlastne zmysel byť z inej planety, či sústavi, či dokonca z inej galxie?

ak bycelá galaxia boli len jedna rasa, ktorá je domonale naklonovaná, tak. y táto informácia mala hodnotu.

ale Kedže SW u iverzum má viacej mimozemštanov na meter štvorcoví, ako všetky sci-fi v knihkupectve, tak celý tento článok je len mǎvvaním červenej vlajky pred farboslepím publikom;)

28.3.2017 | 22:01:29
tom99

Je to určitě zajímavé, ale pochybuju, že do Star Wars světa budou zatahovat jiné galaxie. Takže tato teorie nakonec stejně nebude pravdivá. Nejvíc se přikláním k jednoduché teorii, že Snoke je Snoke :-)

webmaster
29.3.2017 | 17:48:54
lenacia

hele.. a nemohl by být snoke Syn?

1.4.2017 | 20:32:24
svina

Snoke na stopro Ahsoka, jizvy má po duelu s Vaderem a kvůli politické korektnosti se nechala předělat na muže. /sarcasm

4.4.2017 | 18:59:29
AbC

Snoke je Wilhuff Tarkin nebo Mace Windu.

5.4.2017 | 18:11:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců