Star Wars (Hvězdné války) Pomsta Sithů: V původním scénáři se měla Padmé pokusit zabít Anakina

Pomsta Sithů: V původním scénáři se měla Padmé pokusit zabít Anakina

Pomsta Sithů: V původním scénáři se měla Padmé pokusit zabít Anakina

Kdo by si nepamatoval závěrečnou scénu z Mustafaru, kdy Padmé vyrazí za Anakinem. Po jejich rozhovoru následoval možná nejlepší souboj ve Star Wars. Původní nápad George Lucase byl ale úplně jiný. Padmé měla sehrát ve finále mnohem zásadnější roli a postavit se svému manželovi.


0 0
25.11.2017

Asi všichni si vybavujete velice silnou scénu ze závěry Pomsty Sithů. Padmé Amidala přijíždí na Mustafar, kde se přesvědčí, že její manžel Anakin Skywalker přešel na temnou stranu Síly. Snaží se ho přemluvit, ať se na tuto cestu nevydává, ale Anakin neposlechne. Místo toho na ni v bouři svého vzteku použije sithský stisk, následně se objeví Obi-Wan Kenobi a zbytek příběhu netřeba blíže připomínat.

V rané fázi scénáře mělo být vše jinak. George Lucas plánoval, že Padmé hned od začátku Obi-Wanovi uvěří, že mladý Skywalker přešel na temnou stranu, a začne spřádat vlastní plány, jak ho zastavit. Původně se měla spojit s pozůstalými Separatisty, s nimiž chtěla vyvolat proti Anakinovi vzpouru. Následně měla odletět na Mustafar přesně tak, jak jsme se toho dočkali ve filmu.


(Anakin zabíjí Padmé. Foto: Disney)

Při scéně před lodí měla mít Padmé k dispozici nůž. Během objetí měla Padmé na Anakina zaútočit, ale nakonec jí to svědomí a zaslepená láska nedovolily. Na této zprávě je také zajímavé to, že Padmé údajně se svým spojením se Separatisty měla zakořenit první náznaky Povstání proti Impériu. Proč tedy od tohoto nápadu Lucas upustil?

Padmé Amidala je ve filmu pro ukončení války. Pochybuje o Republice, stejně jako o Separatistech. Spojení s nimi by jí dost možná u fanoušků pokazilo charakter. Navíc to úplně nesedělo k její nátuře a politickému přesvědčení. Samotný pokus o vraždu by byl dalším těžkým oříškem, který by fanoušci nemuseli rozdýchat. Celá myšlenka ale nezní úplně nejhůře.

V komentářích nám dejte vědět, jak by se vám tato alternativní dějová linka líbila. Jste spokojení, jak nakonec Lucas ukončil Pomstu Sithů?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců