Star Wars (Hvězdné války) Proč bude mít Kylo Ren upravenou jizvu?

Proč bude mít Kylo Ren upravenou jizvu?

Proč bude mít Kylo Ren upravenou jizvu?

Jizva kterou Kylo Ren obdržel v sedmé epizodě byla značně změněna. Režisér Rian Johnson tedy vyjádřil důvod této úpravy. Jedná se pouze o estetickou úpravu nebo za tím stojí něco víc? Fanoušci pomalinku přichází s další teorií.


9 3
28.5.2017

V traileru na osmý díl Star Wars jste si možná všimli, že má Ben Solo jizvu na jiném místě, než mu jí udělala Rey na konci sedmé epizody. Na toto téma zanedlouho odpověděl samotný režisér Rian Johnson. Původní jizva dle jeho názoru vypadala prostě hloupě a za celou změnou stojí pouze on. Jizva mu tak nyní jde více přes oko a je podstatně menší.

Dá se spekulovat, zda je změna pouze estetická nebo bude mít nějaký smysl v příběhu. Úplný přechod k temné straně se vždycky vyznačoval změnou ve „Frankensteinovo monstrum“ a padouši se dočkali co největšího znetvoření. Kylova jizva z epizody sedmé navíc působila dosti přirozeně a neobjevuje se na místě, kde je mívají klasičtí filmoví drsňáci.


Rianova změna může klidně značit, že se Kylo přidá ke světlé straně, jak se dříve spekulovalo a s původní jizvou by to nevypadalo prostě dobře. Změna sice není tak velká jako prohození zraněné či useknuté končetiny, ale fanouškům Star Wars vždycky na podobných detailech záleželo. Navíc je smutné, že si režiséři mohou takhle prosazovat svou a svým způsobem tak narušují již nějak zavedenou kontinuitu, kterou by měli respektovat.

Jaký je váš názor na režisérovu změnu? Jedná se o hloupost nebo je za tím něco víc?

FOTO: Disney, Lucasfilm, Slashme, Dark Horse Comics

Diskuze /10

Railbot

Jaký smutný narušování kontinuity? 99% lidí si sedne do kina a ani nebudou vědět, že Kylo nějakou jizvu měl mít. Krom toho to je fakt taková kravina … pro tvou informaci už od Ep IV po Ep VI se na postavách film od filmu měnila spousta věcí, hlavně co se týče kostýmů postav od Vadera, Fetta po Stormtroopery.

#3 Blackhand47XD
28.5.2017 | 15:54:41
zabijakptak

Koho z pravých fanoušků zajímá, že jizva bude vypadat hloupě? Jednou jsme viděli, že mu Rey rozsekla obličej, tak ať má pořádnou jizvu ne? Jsou to filmy pro nás kteří takový věci máme na filmech rádi.. tahle změna je jako kdyby se jednalo o Stmívání nebo podobnou slátaninu, aby náhodou děvčata s bubble tea v ruce nemyslely, že vypadá jako hnusák..

28.5.2017 | 16:12:50
Blackhand47XD

#1 Railbot: Ono je rozdíl změnit kostým nebo účes (což dělají lidi i v běžném životě) a změnit zranění (to si člověk nevybírá).

webmaster
28.5.2017 | 17:08:49
Tomi Lee Morpheus

pri technologiach čo majú v SW u iverze žiadne jazvy ikto nemusí mať, takže berte to tak, že dnes si drsnáci robia tetovania v SW si robia jazvy;)

28.5.2017 | 17:18:57
Golradir

Třeba o tom vyjde nějaký komiks podobně jako u C3PO a červené ruky. Komiks nám vysvětlí, jak je možné pomocí temné strany síly přesunout a pozměnit na svém těle jizvu, abychom vypadali cool :D Rey se bude učit od Luka umění Jedi a Ben se bude od Snoka učit jak manipulovat s jizvama no :)

#6 Ryen
28.5.2017 | 19:17:25
Ryen

#5 Golradir: A jakže to vůbec bylo s tou červenou rukou, jestli se můžu zeptat? :D

#7 Blackhand47XD
28.5.2017 | 21:34:54
Blackhand47XD

#6 Ryen: Loď plná droidů ztroskotala na planetě s pavouky a toxickým deštěm. 3PO zbyl jako jediný s droidem od Prvního řádu, který se pro něj obětoval a dal mu svojí ruku.

webmaster
28.5.2017 | 22:05:59
Baodurwolverine

V serialu je to vpoho ale u filmu ? Sakra kylo nemusi tu jizvu mit tak hrubou…ale zase luke v ep 5 byl v te lečive nadrži a po jizvě ani zmiňka což je dobra vymluva aspoň ji mohli nechat na stejnem mistě…

28.5.2017 | 22:07:51
dovahkiin

To vypadá jako by chtěl aby se víc podobal Anakinovi. Jako je dost smutný a moc se mi to nelíbí, nevim jestli je za tim víc, ale rozhodně je špatnej nápad do tohohle zasahovat.

#10 Baodurwolverine
28.5.2017 | 22:09:59
Baodurwolverine

#9 dovahkiin: podoba se mu dost teďkom:-D až na ty uši :-D a určitè ho sere že mu tu jizvu udělala holka co poprve zapla světelny meč…

28.5.2017 | 22:26:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců