Star Wars (Hvězdné války) Zajímavosti o Vaderově scéně v Rogue One, přilétajících titulcích a filmech s novými postavami

Zajímavosti o Vaderově scéně v Rogue One, přilétajících titulcích a filmech s novými postavami

Zajímavosti o Vaderově scéně v Rogue One, přilétajících titulcích a filmech s novými postavami

Na filmu Rogue One je zajímavé to, že během přetáček byla upravena značná část filmu. Některé scény tak nikdy nemusely vzniknout. Jednou z nich je například ta s Darth Vaderem, která byla natočená za pět minut dvanáct. Chyběla by vám tato pasáž ve filmu?


16 0
31.3.2017

Přilétající titulky jsou jednou z hlavních poznávacích značek Star Wars. U filmu Rogue One: Star Wars Story jsme se jich poprvé nedočkali. Dlouho se ale nevědělo, zda titulky budou, či nebudou, a režisér Gareth Edwards prohlásil, že text pro titulky byl skutečně připravený. Dle jeho názoru ale nikdy nespatří světlo světa a my se tak nikdy nedozvíme, co v nich chtěl Gareth uvést.

Ti, kteří viděli Rogue One, se dost možná shodnou, že vrcholem filmu je scéna s Darth Vaderem, kdy zabíjí Povstalce. Přitom jsme se jí málem nedočkali. Tato scéna byla natočena až v rámci přetáček v londýnském studiu Pinewood. Původně se Vader vůbec neměl na loď nalodit. Naštěstí Jabez Olssen (editor filmu) přišel s touto zajímavou myšlenkou a Edwards s ní souhlasil, ale původně se domníval, že už nebude čas na její natočení. Kathleen Kennedy ovšem tuto vrcholnou pasáž filmu okamžitě schválila a hned za dva týdny byla Vaderova scéna natočená.


(Felicity Jones během natáčení filmu. Foto: Disney)

Gareth Edwards si aktuálně dává zaslouženou pauzu po Rogue One. Natáčení bylo náročné, zvlášť s hektickými přetáčkami, kdy se měnila značná část filmu. Edwards nicméně svou úlohu zvládl a snímek Rogue One sklízel kladné recenze. Nyní si už bude Star Wars užívat pouze jako fanoušek, je si velice dobře vědom, že už zřejmě nikdy žádný Star Wars film nenatočí. Prý ale závistivě obdivuje připravenost Christophera Millera a Phila Lorda, kteří aktuálně natáčejí film o Hanu Solovi. Snímek bude svým pojetím a žánrem zcela jiný než Rogue One a ostatní Star Wars filmy.

Když už jsme u těch změn Star Wars žánru, tak zmíníme, že nových prvků bychom se v budoucnu měli dočkat více. Disney aktuálně chce ještě prozkoumávat staré a známé postavy. Proto nás tedy čeká spin-off o Hanu Solovi, stále je ve hře Boba Fett či Obi-Wan Kenobi. Studio si ale uvědomuje, že nemůže své slavné postavy ždímat donekonečna, a tak nových (a snad i zajímavých) postav bychom se měli v budoucnu dočkat více. Těšíte se?

Diskuze /6

Lex Luthor

Ještěže tam Vadera dali ta poslední scéna byla super, doufám, že bude i Fett, Kenobi by se mohl objevit jako učedník jak strávil rok na Mandaloru se Setine

31.3.2017 | 18:21:47
Michargo

Konec filmu byl famózní, jenž ladně navazuje na IV epizodu. Boba Fett by nebil špatný, jako samostatný film. Tím bychom poznaly temnější část života SW. A Kenobi? To by byla teprve bomba. Jsem zvědav na film se Solem, určitě nezklame a ani by si nedovolily zklamat – protože by byly tvůrci filmu upáleni za znesvěcení ikonické postavy :) hotová inkvizice :)

31.3.2017 | 20:27:38
Blahar

Edwards je matlal. Ještě že přetáčky proběhly! :D

překladatel
31.3.2017 | 21:34:26
sFík

Já jsem rád že ty filmy hlavně nějak stylizují, RogueOne byl úplně jiný než ostatní SW filmy, doufám že i film o Solovi bude jiný. Špinavá vesmírná kovbojka doufám.. a lá Firefly třeba… může být? Firefly už nám asi neobnoví tak proč by ne :D :D

31.3.2017 | 23:25:19
Holldir

Ideálně by byl film o Obi wanu ohledně příběhu mezi trojkou a čtyřkou a to co není v seriálu. Ačkoliv jsem seriál nesledoval i tak myslím, že by se dal udělat parádní film který by vysvětlil kde byl a co dělal celých 18 let či kolik. Taky jak se setkal s mistrem Kwaigonem…a hlavně co by bylo nejlepší kdyby udělali film o mistru Yodovi. Nestárne jak ostatní takže ze všech jediů ovládl sílu nejlépe a a to určitě nepochytil v knihovně (to by nebyl vyjímečný). O něm by se dala taktéž udělat celá trilogie. A další námět co mě napadá by mohl být sám Sith Plagius či jak se jmenoval. O zrodu AS atd..:)

#6 DikZa2Ban
1.4.2017 | 13:00:04
DikZa2Ban

#5 Holldir: Film o obim by vypadal jako předposlední díl rebels .. :D

1.4.2017 | 21:55:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců