Star Wars (Hvězdné války) Padmé Amidala

Padmé Amidala

Padmé Amidala

První byla královnou a poté i senátorkou. Padmé se vždycky snažila udělat pro svůj lid to nejlepší. Byla schopnou střelkyní, ale ještě lepší diplomatkou. Na Tatooine se setkala s chlapcem jménem Anakin. O deset let později se vzali. Padmé ale nesnesla to, že se Anakin přidal k temné straně a zemřela při porodu.

Sezóny 3
1999 - 2005

Královnou Naboo

Planetu Naboo začali okupovat separatisté a královna byla zajata. Na scéně se objevují dva Jediové, kteří ji osvobodí. Amidala se svými služebnicemi prchá z planety, aby se mohla obrátit na republiku. Loď byla poškozena. Ze všech droidů ji dokázal opravit jen R2. Královna nechává R2 za odměnu vyčistit. Posílá na to svojí pomocnici Padmé, která je ve skutečnost královna v převleku. Loď je nucena přistát na Tatooine. Padmé zde potkává Anakina, chlapce otroka, který ji nazývá andělem. Anakin pro ně vyhraje závod a tak mohou letět dál. Anakin odlétá s nimi.

Na Coruscantu se snaží získat pomoc od republiky. Neváhá pohoršit kancléře a hlasovat pro nového. Novým kancléřem se stává Palpatine. Amidala se vrací na Naboo, kde získává pomoc od gunganů. Za pomocí své dvojnice připraví lest a dostane se k místokráli Gunrayovi. Separatisté jsou svrženi a Naboo se přidává k republice.


Oběť spiknutí

Od okupace uplynulo deset let. Separatisté nezapomněli a na Padmé připravili atentát. Touhle dobou byla již Padmé senátorkou. Poté co vybuchla loď s její dvojnicí se do služby hlásí Anakin s Obi-Wanem. Jako její osobní strážci se snaží zjistit, co se vůbec děje. Jakmile útočníci udeří znova, tak je jeden z nich dopaden. Než však stihne něco říct, tak je zabit druhým. Obi-Wan se vydává najít onoho lovce a Anakin odlétá s Padmé na Naboo. Zde se prohlubuje jejich vztah. Anakin má špatné sny a tak s ním Padmé odlétá za jeho matkou.

Padmé zůstává u Anakinova nevlastního bratra. Zde je také C-3PO, kterého Anakin v mládí poskládal. Anakin se vrací s mrtvým tělem. Padmé s ním poté odlétá na pomoc Obi-Wanovi na Geonosis. Oba jsou lapeni a uvrženi do arény. Jediové ovšem nezahálejí a vydávají se je zachránit. Při nahánění hraběte Dooku, hlavy separatistů, je Padmé raněna a vypadává ze člunu. Naštěstí přežila. S Anakinem poté mají tajnou svatbu na Naboo.

Politika ve válečných časech

Konflikt mezi republikou a separatisty stále narůstal a vyústil v klonové války. Zatímco vojáci vedli boj na frontě, Padmé bojovala v senátu. Snažila se zastavit výrobu klonových vojáků a zaměřit se na pomoc civilnímu obyvatelstvu. Mnozí z jejích přátel s ním souhlasili a také na to doplatili. Senátor Farr byl zavražděn svou asistentkou. Zákon se bohužel zrušit nepodařilo. Za úspěch se ale dalo brát vyjednávání s bankovním klanem na Scipiu. Padmé dokázala, že banky se nechovají jak mají. Po menším konfliktu je bankovní moc předána kancléři Palpatinovi.

Těhotenství a smrt

Klonové války se blížily ke konci. Anakin zachránil kancléře a vrátil se domů. Padmé mu oznamuje dobrou zprávu. Je těhotná. Anakin je z toho nadšený. Padmé postupně sleduje úpadek republiky a vzestup impéria. Anakin je Palpatinem vyslán na Mustafar a Padmé poté letí za ním. Nevěří vlastním očím ani uším. Anakin se přidal k temné straně. Anakin ji považuje za zrádkyni a přizabije ji. 3PO a R2 ji naloží do lodi a Obi-Wan ji odveze do bezpečí. Padmé ztrácí vůli k životu. Těsně před svou smrtí ještě stihne porodit Luka a Leiu.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Najsexy a najkrajšia postava z celého Star Wars.

17.1.2020 | 21:20:23
ReyKej

V 1. epizodě byla hrozná. Pak ale super

14.7.2016 | 16:47:59
VampKošilka

Jako královna předvedla obrovskou vynalézavost, ráznost, bojovnost. Kam se to podělo, když se stala senátorkou? Jen naivně přihlížela, mlela svoje citáty a pomohla Jar Jarovi(největšímu debilovi světa) do politiky. Láska k Anakinovi jí nejspíš úplně vymyla mozek a vzhledem k tomu, že nejsem chlap, tak nějaký její vzhled není záchrana.

1.4.2016 | 17:30:00

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců