Star Wars (Hvězdné války) Roos Tarpals

Roos Tarpals

Roos Tarpals

Tarpals byl nejvyšším generálem Gunganské armády na Naboo. Bojoval v bitvě proti droidům běhěm invaze na Naboo a položil svůj život při obraně domova v období klonových válek.

Sezóny 1
1999 - 1999


Invaze na Naboo

V časem invaze byl Roos pouhým Gunganským vojákem. Když Jar Jar přivedl rytíře Jedi do Otoh Gunga, Tarpals jej se svými muži zajal a dovlekl je za jejich vládcem Rugorem Nassem. O několik dní později byl Tarpals přítomen u vyjednávání mezi královnou a Gungany. Poté co bylo ujednáno spojenectví, vedl spolu s Jar Jarem útok proti armádě droidů. Jar Jar byl ale naneštěstí jeho nadřízený.

Přestože byli Gungani statní válečníci, droidi je přečíslili a obyvatelé Naboo tak stáli proti mnohonásobné přesile. Nějakou dobu se sice bránili svými štíty a v chaotickém boji způsobili nepříteli nemalé problémy, nakonec ale byli obklíčeni a zajati. Zničení orbitální stanice ale droidy vypnulo a Gungani mohli slavit své malé vítězství.


Klonové války

Během klonových válek zavítal generál Grievous mezi Gunganské obyvatelstvo na Naboo a plánoval způsobit převrat, čímž by oslabil moc Republiky na této planetě. Touto dobou zde místo Rugora vládl Lyonie, kterého za pomocí amuletu ovládal ministr Rish Loo. Anakin, Jar Jar a Tarpals se tento převrat pokoušeli zastavit a díky podobnosti mezi Lyoniem a Jar Jarem přišli s mistrovským plánem. Mezitím co Anakin pronásledoval zrádného ministra, Jar Jar se v převleku za místního vůdce vydal vyjednávat s droidím generálem.

Tarpals mezitím informoval Amidalu o přítomnosti droidů a sesbíral své nejlepší muže s nimiž se plánoval droidům postavit. Když si Grievous uvědomil, že je Jar Jar podvodník, vyhodil jej ze své lodi a venku čelil již připravenému Tarpalsovi. Tarpals byl během boje sice smrtelně raněn a zemřel, ale podařilo se mu generála Grievouse ochromit. Grievous byl poté vyměněn za Anakina Skywalkera, který byl naopak zajat separatisty.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců