Star Wars (Hvězdné války) Rugor Nass

Rugor Nass

Rugor Nass

Rugor byl před klonovými válkami nejvyšším vůdcem Gunganů. Spolu se svou radou vládl Gunganům z města Otoh Gunga a za jeho vlády vznikl mír s pozemními obyvateli Naboo.

Sezóny 2
1999 - 2005

Invaze na Naboo

Za Rugorovy vlády podnikla Obchodní federace invazi na Naboo. Sám předpokládal, že jim nepřátelé nic neudělají a tak se o tyto problémy nestaral. Byl to také on, kdo vykázal Jar Jara z města Otoh Gunga, jelikož s ním byly neustále nějaké problémy. Když se Jar Jar vrátil a přivedl s sebou i rytíře Jedi, chtěl jej Rugor patřičně potrestat. Qui-Gon ale apeloval na to, že mu Jar Jar dluží život a tak jej vůdce Gunganů nechal jít. Cizincům také věnoval jedno Bongo, se kterým se mohli dopravit k Theedskému paláci.

Jakmile se invaze rozlehla po celém Naboo, Gungani se ukryli na své posvátné místo. Zde je Padmé spolu s Jar Jarem vyhledala a jednala mír. Za tento čin udělal Rugor z Jar Jara generála a vyslal jej do bitvy proti droidům. Po vítězství se účastnil oslav, které měly oficiálně oznámit mír.


Někdy před klonovými válkami přišel Rugor o svůj titul, coby vůdce Gunganů a novým vladařem se stal Lyonie. Rugor se také účastnil pohřbu Padmé, která zemřela během porodu svých dvou dětí.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ffd584

Reykej myslím že jsi teplej rozhodne lepší jak všechny postavy s 7

7.12.2016 | 11:46:26
ReyKej

Zase chybí 0%

14.7.2016 | 16:49:03

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců