Star Wars (Hvězdné války) Sio Bibble

Sio Bibble

Sio Bibble

Sio Bibble je guvernér Naboo a člen královské rady. Zatímco se královna během invaze vydala pro pomoc, Sio zůstal, aby mohl mluvit za místní lid.

Sezóny 3
1999 - 2005


Invaze na Naboo

Během invaze na Naboo byl Sio Bibble silně proti okupaci a opatřením, které Obchodní federace během své invaze udělala. Královnu sice plně podporoval, ale jako filozof a pacifista si stál za mnohými ze svých názorů. Sio byl poté zajat spolu s královnou a jejím osobním strážcem Panakou a předveden před místokrále Gunraye. Během přesunu do zajateckého tábora byli ale osvobozeni dvěma rytíři Jedi a Gunganem. Po krátkém boji v hangáru, kde Jediové zajistili loď pro královnu se Sio rozhodl na planetě zůstat, aby mohl mluvit za lid Naboo.

Sio ale se svým vyjednáváním neuspěl a královnu kontaktoval se zprávou o mrtvých. Samozřejmě šlo ale o past ze strany Obchodní federace, která chtěla královnu vystopovat a vyslat na ni Sithského zabijáka Darth Maula. Královna se nakonec rozhodla letěl zpátky na Naboo a bitvu se jí podařilo vyhrát. Sio se nakonec účastnil Qui-Gonova pohřbu a také oslav vítězství Naboo.


Po invazi

I poté co Amidala opustila post královny, Sio zůstal v královské radě a pomáhal nové královně. S Amidalou se opětovně setkal, když se vydala ukrýt na Naboo, jelikož po ní šli námezdní lovci, které najali separatisté. Sio se také účastnil slavnosti, během které byl na Naboo unesen kancléř Palpatine nebo se objevil na pohřbu Padmé, kde se stál ve smutečním průvodu.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců