Star Wars (Hvězdné války) Sio Bibble

Sio Bibble

Sio Bibble

Sio Bibble je guvernér Naboo a člen královské rady. Zatímco se královna během invaze vydala pro pomoc, Sio zůstal, aby mohl mluvit za místní lid.

Sezóny 3
1999 - 2005

Invaze na Naboo

Během invaze na Naboo byl Sio Bibble silně proti okupaci a opatřením, které Obchodní federace během své invaze udělala. Královnu sice plně podporoval, ale jako filozof a pacifista si stál za mnohými ze svých názorů. Sio byl poté zajat spolu s královnou a jejím osobním strážcem Panakou a předveden před místokrále Gunraye. Během přesunu do zajateckého tábora byli ale osvobozeni dvěma rytíři Jedi a Gunganem. Po krátkém boji v hangáru, kde Jediové zajistili loď pro královnu se Sio rozhodl na planetě zůstat, aby mohl mluvit za lid Naboo.

Sio ale se svým vyjednáváním neuspěl a královnu kontaktoval se zprávou o mrtvých. Samozřejmě šlo ale o past ze strany Obchodní federace, která chtěla královnu vystopovat a vyslat na ni Sithského zabijáka Darth Maula. Královna se nakonec rozhodla letěl zpátky na Naboo a bitvu se jí podařilo vyhrát. Sio se nakonec účastnil Qui-Gonova pohřbu a také oslav vítězství Naboo.


Po invazi

I poté co Amidala opustila post královny, Sio zůstal v královské radě a pomáhal nové královně. S Amidalou se opětovně setkal, když se vydala ukrýt na Naboo, jelikož po ní šli námezdní lovci, které najali separatisté. Sio se také účastnil slavnosti, během které byl na Naboo unesen kancléř Palpatine nebo se objevil na pohřbu Padmé, kde se stál ve smutečním průvodu.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců