Swamp Thing (Bažináč)
87/100 - 55×

Swamp Thing(Bažináč)

Pod produkčním dohledem Jamese Wana se na novou stanici DC Universe podívá i jeden z členů širšího kádru Justice League Dark. Nový Bažináč má jasný úkol: Dát zapomenout na hrozivé filmové inkarnace z osmdesátých let.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | DC Universe | 60 minut
žánr
Hororový, Komiksový, Sci-fi
hrají
Derek Mears (Bažináč), Crystal Reed (Abby Arcane), Kevin Durand (Jason Woodrue), Ian Ziering (Daniel Cassidy), Jeryl Prescott (Madame Xanadu), Jennifer Beals (Lucilia Cable), Andy Bean (Alec Holland), Maria Sten (Liz Tremayne), Henderson Wade (Matt Cable), Will Patton (Avery Sunderland), Virginia Madsen (Maria Sunderland)

Postřehy z prvních dvou epizod

Postřehy z prvních dvou epizod

DC Universe dnes odvysílala již třetí díl svého nového seriálu Swamp Thing a my se v tomto článku ohlédneme za nejdůležitějšími událostmi prvních dvou dílů.

11 0
14.6.2019

Kdo zabil Aleca Hollanda?

Alec Holland je nyní mrtvý a vrací se ve formě Bažináče, pradávného ochránce bažin, do něhož vstupují duše nejrůznějších lidí. Kdo však Aleca zastřelil a nevědomky tak způsobil jeho transformaci v bažinnou bytost? Byla to Maria Sunderland, či její manžel Avery? Nebo se o jeho vraždu přímo zapříčinil doktor Jason Woodrue, jenž dorazil do Marais až ve druhém díle? Doufejme, že se odpovědí na tyto otázky brzy dočkáme.

Nechal Aleca zabít Jason Woodrue? Foto: DC Universe

Madame Xanadu

V druhé epizodě se konečně trochu výrazněji projevila i Madame Xanadu, tajemná věštkyně, jež pomohla Marii Sunderland navázat spojení se zesnulou Shawnou. Během seance Xanadu náhle odpadla a Maria ji v seriálu poprvé nazvala pravým jménem – Nimue. Dočkáme se nějakého dalšího rozvinutí Xanadiny mytologie ve zbývajících epizodách?

Dočkáme se odhalení minulých životů Madame Xanadu? Foto: DC Universe

Daniel Cassidy a jeho krámek

I jižanský buranov jako Marais má svůj filmový obchod, ve kterém kaskadér Daniel Cassidy prodává DVD a Blu-raye. V obchodě vidíme spoustu plakátů odkazujících na hororové filmy, jmenovitě A Nightmare on Elm Street na Cassidyho dveřích a dále pak Eight Legged Freaks, The Rite, The Lost Boys a také Annabelle. Je vidět, že seriálový Cassidy lpí na hororovém žánru, plakát Annabelle je taktéž určitou reklamou pro scenáristu Garyho Daubermana, jenž se podílel jak na panenkovském hororu, tak na naší komiksové adaptaci.

Cassidy má krásný obchůdek. Foto: DC Universe

Blue Devil a jeho budoucnost

Vedle výše zmíněných hororových plakátů má Dan ve svém obchodě vylepený plakát i ke svému vlastnímu filmu The Blue Devil, jenž obdržel velmi pochvalné recenze na Rotten Tomatoes. Cassidy se Abby pochlubil tím, že byl zařazen mezi ceněné kaskadéry za vlastní kaskadérské kousky, což je odkaz na jeho komiksový origin, ve kterém se coby kaskadér při natáčení snímku The Blue Devil stane samotnou hlavní postavou s démonickými schopnostmi a postupně vyráží do boje proti bezpráví. Otázkou zůstává, zda ve druhé epizodě Cassidy už své schopnosti má, či je teprve získá.

Blue Devil působil i jako člen Justice League. Foto: Warner Bros. Animation

Původní plán tvůrců seriálu

Po odvysílání prvního dílu bylo oznámeno, že seriál se druhé řady nedočká. Oficiální důvody tohoto prapodivného činu stále nejsou známy. Podle některých zpráv se seriál Swamp Thing měl dočkat celkem tří sérií, přičemž v té poslední by Bažináč spojil síly s dalšími hrdiny, což by vedlo k založení Justice League Dark. Uvidíme, zda se těchto plánů chopí HBO, jež by mohlo JLD konečně představit širšímu publiku.

Justice League Dark se předloni ukázala ve stejnojmenném filmu. Foto: Warner Bros. Animation

Diskuze /5

HellTsuku

Ještě byc dodal, že jeden mladý https://dc.fandom.com/…tthew_Cable_(New_Earth)

15.6.2019 | 9:18:22
Ben111

Po dvou dílech to vypadá fakt dobře.

16.6.2019 | 8:41:04
Bingod

Jo, Matt Cable krom Bažináče vystupoval i v komixech Doom Patrol

  • v jeho reinkarnace v Sandmanovi
16.6.2019 | 16:49:51
LeneWillhill

Zatracená škoda, že seriál zrušili.. =(

17.6.2019 | 10:40:29
oskarka

Tak to tedy pro mě není, tady se nechytám… sbohem, bažináči! :-)

2.7.2019 | 18:11:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Za Bažináčem jedině přes HBO GO

Celá první a zároveň i poslední série seriálu Swamp Thing se objevila na HBO GO. Ve videotéce streamovací služby si můžete zahraniční titul pustit s českým dabingem, nebo v originálním znění, pokud dáváte přednost českým titulkům.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Trailer k Bažináčovi

Thumbnail Play icon

S lupou do bažin

Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

Premiéra nového seriálu DC Universe se kvapem blíží a už 31. května se konečně vypravíme do temných bažin, kde svět sežere vaši ženu, vaše přátele, i vše, co z vás dělá člověka. Podívejme se tedy na filmy, seriály a videohry, ve kterých se Bažináč ukázal dříve.

Kvíz

Kvíz: Jak dobře znáte Bažináče?

Kvíz: Jak dobře znáte Bažináče?

Swamp Thing bude mít za necelé tři týdny premiéru, a proto jsme si pro vás připravili menší kvíz, ve kterém si můžete ověřit své znalosti o slavném zelenáči. V komentářích se nezapomeňte pochlubit svým výsledkem.

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama