Terminator (Terminátor) Jak mělo původně vypadat pokračování Genisys?

Jak mělo původně vypadat pokračování Genisys?

Jak mělo původně vypadat pokračování Genisys?

Loňský reboot Terminator: Dark Fate propadl, byť se na něm podílel sám James Cameron. Pojďme se tedy podívat na původní plány Alana Taylora na pokračování Genisys, jež mělo původně odstartovat celou novou terminátoří trilogii a které právě Dark Fate nahradil.

6 1
25.2.2020

V roce 2015 uvedl režisér Alan Taylor (Thor: The Dark World) do kin snímek Terminator Genisys, který nahradil třetí a čtvrtý díl a vytvořil nový alternativní vesmír, v němž Sarah Connor (Emilia Clarke) kámoší s T-800 (Arnold Schwarzenegger) dávno před příchodem Kylea Reese (Jai Courtney). Film, ve kterém se představili i Jason Clarke coby John Connor a Matt Smith jako Skynet, nenaplnil finanční předpoklady, kvůli čemuž se nedočkal plánovaných pokračování. K sérii se následně vrátil James Cameron a v kinech jsme se místo Genisys 2 dočkali dalšího rebootu v podobě Dark Fate, v němž loni Sarah Connor, tentokráte znovu v podání Lindy Hamilton, představila svět po událostech Judgement Day.

Emilia Clarke v roce 2015 převzala roli Sarah po Lindě Hamilton. Foto: Paramount Pictures


Šestý díl měl být podle původního plánu přímým sequelem Genisys. I když se tento film zdá jako uzavřený (Connor byl poražen, Skynet zastaven) a na jeho konci stojí Sarah, Kyle a Taťka (T-800) na farmě a hledí vstříc lepším zítřkům, měl zahájit celou trilogii i televizní spin-off. Jednou z linek potenciálního sequelu byl origin ultrapadoucha T-5000 alias Genisys alias Skynetu, jehož si ve filmu zahrál Matt Smith. Tato postava dostala v Genisys velice málo prostoru a to i přesto, že se jednalo pomalu o nejdůležitější charakter vůbec. Podle vyjádření scenáristky Laety Kalogridis měl sequel odhalit původ Skynetu. Nejmocnější bytost celého terminátořího „Genisys“ vesmíru měla dorazit z alternativní reality. Celý tento koncept by tak nastínil existenci multivesmíru a mohl v klidu nachystat potenciální crossover s dalšími světy, kde působí další terminátoři.

Smithova postava patří mezi nejvíce nevyužité záporáky. Foto: Paramount Pictures

Další scenárista, Patrick Lussier, zase prozradil, že další velkou linkou druhého dílu Genisys bylo cestování Taťky a jeho první setkání s mladou Sarah. V sequelu jsme se měli dozvědět veškeré informace o Taťkových plánech a soubojích s T-1000 (Byung-hun Lee). Když už je řeč o T-1000, tak podle Lussiera by jedna z nejemotivnějších scén sequelu sledovala jeho vražedné řádění, které odnesli mimo jiné i rodiče Sarah Connor. Nejvíce prostoru ale v plánovaném sequelu získal vracející se John Connor. Jason Clarke se už v roce 2018 v rozhovoru rozpovídal o snímku, v němž se jeho postava octla na scestí mezi světem terminátorů a lidí. Connor totiž podle všeho přežil závěrečnou explozi ve filmu Genisys a měl se do děje navrátit coby rozpolcená osobnost, jejíž spojenectví mění jazýček na vahách.

Clarke představil Connora jako záporáka. Foto: Paramount Pictures

Terminator Genisys 2 do kin nedorazil jednoduše proto, že Genisys nedostál předpokladům v tržbách a stal se jedním z největších filmových zklamání roku 2015. Druhým důvodem k zaříznutí trilogie byl fakt, že by následující filmy načrtly moc dalších alternativních linií a mátly by tak diváky. Proto nakonec šéfové ze studií Paramount Pictures a Skydance rozhodli o dalším rebootu. Ten už z pozice producenta zastřešil vracející se Cameron, který dokonce přiznal, že se CEO Skydance Davidem Ellisonem dlouze rozmlouval o pokračování, aby nakonec právě tento vysoce postavený studijní činovník hodil svůj dřívější nápad na pokračování Genisys přes palubu ve prospěch nového rebootu.

A jak to dopadlo s Dark Fate, už všichni víme. Snímek propadl na všech frontách a je pro Paramount dokonce ještě větším průšvihem, než byl právě Genisys. Další pokračování navazující na poslední film je zřejmě ryzí utopií, případný Terminator 7 tak dost možná přinese další reboot. Tak snad se to na počtvrté povede.

Brali byste raději pokračování Genisys? A máte radši Genisys nebo Dark Fate?

Diskuze /12

dovahkiin

Pro mě osobně byl Dark Fate zklamání a Genisys mi přišel lepší, nicméně ne moc povedený. Ale postavit Dark Fate na 2 dílu kdy úplně zrušili cokoliv čeho dosáhli právě v Judgement day, zabít Connora a pak na konci nechat Arnolda znovu emotivně zemřít, to jsem do teď nepochopil. V podstatě to byla kopírka dvojky s jinými lidmi.

#2 Beranir
25.2.2020 | 19:49:50
Beranir

#1 dovahkiin: jo to je ted v hollywoodu moda udělat to, co už udělaly a mělo to úspěch akorát hůře a poslední dobou to ještě okořenují tím, že zpětně ničí odkaz toho co fungovalo, třeba vymazání obětování a vykoupení Vadera zabitím Palpatina, puf pryč. Na hrozný rebooty a remaky sme si asi už všichni zvykly, ale dělat pokračování, která fungují jako remake a přitom ničí odkaz původního díla, to je prostě nové dno, který mohlo najít jen hollywood.

#4 dovahkiin
25.2.2020 | 20:03:08
svätý.šebastián

„Nejmocnější bytost celého terminátořího „Genisys“ vesmíru měla dorazit z alternativní reality“ no dakujem,zase alternativna realita,este dobre,ze to stopli. Dark fate bol ultra blbost,terminator vychovavajuci dieta,co sije zaclony,presne takto si predstavujem parodiu :) Dvojku uz ziadny diel neprekona,je na case venovat sa originalnym pribehom a nie len recyklovat

25.2.2020 | 20:14:04
dovahkiin

#2 Beranir: Palpi mě kupodivou tolik nestartuje, ironicky v kině na devítce star wars před zahájením člověk vedle mě povídal svýmu kamarádovi že to se v tom filmu Arnold důstojně rozloučil s rolí terminátora, ale to mi teda přišlo na míle vzdálené od důstojného rozloučení.

25.2.2020 | 20:54:19
Lex Luthor

Dark Fate byl pro mě zklamáním ve chvíli kdy Sara řekla terminátorovu klasickou hlášku I´ll be Back. Pak už to byla jen kopírka s jiným Connorem to i Genisys bylo mnohem lepší a ta případná pokračování by se mi líbila. Bohužel to, ale vypadá že tato značka pomalu, ale jistě vymře a skončí v propadlišti dějin..

25.2.2020 | 22:38:11
dbar

Na Genisys mě lákala (a taky zklamala) Emilia Clarke, no a Dark Fate jsem ještě ani neviděl, vůbec nemám potřebu ho vidět, nemuseli ho točit…

25.2.2020 | 23:51:21
JK

Jak nikdo může tvrdit že genesis bylo lepší než dark fate ? :D kdyby dark fate dělal celý Cameron tak by to bylo určitě mnohem lepší ale on radší dělá pokračování Pocahontas :D :D

26.2.2020 | 15:57:49
captain

Tak mě napadlo, že nevidět Genesys i Dárky Fate, nic moc se nestane…

26.2.2020 | 21:53:54
Bane

Já bych zase pokračoval v Salvation, ale s jiným režisérem než je McG. Salvation ukázalo, jak vypadala válka zpočátku (bez moderních zbraní, prostě obě strany se vyvíjely). Pokračování mohlo být temnější, moderní laser zbraně – prostě jako v Cameronově prvních dvou filmech.

27.2.2020 | 21:04:51
DC Expert

Dark fate mě vytočil ta dějová linie neodpovídala. Radši bych uvítal genesis 2 protože pětku jsem přijal v pohodě. Dark fate jsem nevnímal jako spin-off ale vnímal jsem to co kdyby se stalo tohle.

29.2.2020 | 23:36:33
LAZARUS111

pre mna je tato seria definitivne mrtva. posledny film ju dorazil. pre mna existuju len tri filmy: 1,2,3. s toho su najlepsie prve dva klasiky. sledovanie toho posledneho skurvenym feminizmom prespikovaneho filmu ma fizycky bolelo.

5.3.2020 | 12:52:32
LAZARUS111

este Salvation mohli nejak galantne zakoncit vitazstvom ludi a bolo by to pre seriu rozhodne lepsie ako tocit kadejake podivne popletene pokracovania ktore nemaju koniec. nechapem preco ma kazdy potrebu nasilu natahovat pribeh.

5.3.2020 | 12:58:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama