The Following (Stoupenci zla)
84/100 - 114×

The Following(Stoupenci zla)

Když Ryan Hardy před lety konečně posadil sériového vraha mladých dívek Joeho Carrolla za mříže, netušil, že tím vše jen začíná. Joe Carroll, inteligentní a velmi charismatický fanoušek E. A. Poa, se stal kultem pro mnoho následovníků, kteří jsou stále na svobodě a v jeho jméně nebo dokonce na jeho příkaz se neštítí těch nejbrutálnějších zločinů.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | FOX | 43 minut
žánr
Detektivní, Krimi, Thriller
hrají
Kevin Bacon (Ryan Hardy), James Purefoy (Joe Carroll), Shawn Ashmore (Mike Weston), Valorie Curry (Emma Hill), Natalie Zea (Claire Matthews), Annie Parisse (Debra Parker), Nico Tortorella (Jacob Wells), Adan Canto (Paul Torres), Kyle Catlett (Joey Matthews), Jessica Stroup (Max Hardy), Connie Nielsen (Lily Gray), Tiffany Boone (Mandy Lang), Sam Underwood (Luke Gray), Sam Underwood (Mark Gray), Gregg Henry (Arthur Strauss)

The Following

FBI odhaduje, že v Americe působí na 300 sériových vrahů. Co kdyby spolu dokázali komunikovat, pracovat, vytvářet spojenectví? Co kdyby je jeden geniální psychopatický sériový vrah dokázal sjednotit a vytvořit tak kult hodný následování?

Joe Carroll úspěšně unikl spravedlnosti a chystá se znovu vraždit. Zpět do služby je proto povolán bývalý agent FBI Ryan Hardy, aby pomohl tento případ konzultovat. Ryanovi se před devíti lety podařilo Joea polapit poté, co zavraždil čtrnáct mladých studentek ve Virginii, kde pracoval jako učitel literatury. Hardy ví o Carrollovi všechno, ale po devíti letech se situace přece jenom změnila a změnili se i oba muži, Hardy i Carroll.


Toto vyšetřování je proto pro bývalého agenta návratem do pole, vykoupením a návratem do akce. Tentokrát spolupracuje i s týmem FBI. Hardy zjišťuje, že Carroll komunikuje pomocí sítě s ostatními sériovými vrahy. Zjistí, že nejde pouze o útěk z vězení, že je za tím něco víc. Stopy vedou FBI ke vrahově bývalé manželce Claire Matthews, matce jeho desetiletého syna Joeyho, která snad pomůže FBI k jeho polapení.

Seriál měl premiéru 21. ledna 2013 a byl ukončen 18. května 2015. Na stanici FOX měl tři řady a celkově bylo odvysíláno 45 epizod. Za seriálem stále tvůrce Kevin Williamson.

(Thriller o sériových vrazích. Foto: FOX)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu The Following

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lucifrid

První série mě moc bavila, u druhé jsem se sekla na začátku (a zbytek dočetla kvůli naskočení překladu do třetí) a třetí mě hodně bavila. Na jednu stranu jsem ráda, že to skončilo, na druhou se to na konci slušně vzepjalo a pěkně si nakročilo.

webmaster
3.7.2016 | 15:09:06
dandy.hr

Moc se mi to libilo

5.1.2016 | 21:16:35
darkHannibal

Nebýt těch slabých dílů, mnohdy byli i 3, 4 za sebou (v druhé řadě a v polovině 3. řady), tak to byla docela fajnová detektivka s prvky thrilleru. Někoho ten vzorec spiknutí, které ohrožuje veřejnost stejně jako osobní a pracovní okolí hlavního hrdiny může přestat bavit hned po druhé či třetí iteraci, jakože jich bylo ve skutečnosti ještě více a bylo to až trapně předvídatelné.
Byla to ze strany tvůrců prostě sázka na osvědčený vzorec, se kterým je pro diváka jednoduché se ztotožnit. Tohle The Following umí. Neumí však udržet úroveň napětí a vyprávění po celou řadu, natožpak přes řady tři. Hluché díly a oslí můstky v příběhu tento počin několikanásobně zabili. Pokud jste chtěli vidět nějakou zajímavou vraždu, chtěli jste vědět jak to nakonec dopadne a nebo jste si oblíbili nějakého herce, tak jste možná zůstali. Jinak jste už dávno provedli evakuaci.
Za snahu 70%.

19.5.2015 | 14:48:06
Sjouzan

První série začala celkem dobře, ale skončila tak hrozně sračkovitě, že jsem neměla nadále zájem sledovat.. A asi jsem i udělala dobře.

20.3.2015 | 20:55:58
PRINC180

První serie bezva další už vaří z vody myslím že serial měl skončit po první serii. S každým dílem stále slabší, až se bojím, že se z toho vyhrabe nelogický paskvil. Promarněný potenciál, který si další sezony nezaslouží!

11.3.2015 | 15:49:44
sbst

Jeden z nejlepších za posledních pár let…

29.7.2014 | 12:35:56
KubíkRafíkZamík

Pilot si zaslouží hodnocení 200%, zbytek první serie byl slušný s dobrým koncem, který navnadil. Pokračovaní pak naopak velmi zklamalo, nechybělo málo a seriál bych zrušil, ale posledních cca. 5 dílu, zase kvalitu zvedlo a zase se na to dalo koukat. Těším se na 3. sérii.

16.7.2014 | 13:55:29
Samgar

Vybudovat kult fanatiků kolem maníka, který podle mě nemá charisma a ani není přirozený vůdce nebo mluvčí, je úctyhodná věc. Dokoukal jsem první sérii hlavně proto, abych věděl jestli to Kevin zvládne.

12.7.2014 | 15:07:30
gallows

seriál s druhou řadou silně ztrácí na zajímavosti. první řada 80%, druhá 50%

22.6.2014 | 14:35:40
capybarka

Začátek série zajímavý, pak se to začalo zvrhávat. Spousta nesmyslů ve scénáři. Škoda, potenciál to mělo.

14.10.2013 | 2:17:20
1

Konec The Following

Seriál The Following je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme s Ryanem Hardym a týmem FBI pátrali po stoupencích zla. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama