The Good Doctor (Dobrý doktor) O které postavy nás připravila třetí série?

O které postavy nás připravila třetí série?

O které postavy nás připravila třetí série?

Scenáristé se rozhodli ve třetí řadě pořádně sešlápnout plyn. To mělo za následek, že některé postavy potkal osud neblahý a některé postavy se přestaly vyjímat mezi ostatními. Se kterými doktory se ve čtvrté sérii uvidíme?

7 0
12.4.2020

Seriál The Good Doctor inspiruje tolik námětů, vyvolává tolik emocí a pro spoustu lidí strašně moc znamená. Bohužel přesně tohoto se chytili scenáristé, kteří se rozhodli pročistit řady a zapůsobit na emocionální stránku diváka, a proto zamířili přímo do přední linie k oblíbeným postavám. Možná až unáhlené kroky ohrozily působení hned několika postav v další řadě, kterou si tvůrce David Shore začíná raději pečlivě načrtávat sám, než se o své nápady podělí s celým týmem.

K hlavnímu osazenstvu se od čtvrté série nebude řadit patoložka Carly, kterou jsme v seriálu přestali vídat od šestnácté epizody s podtitulem Autopsy, v níž se cesty Shauna a Carly rozešly potom, co si Carly uvědomila, že Shaun je zamilovaný do někoho jiného. Fanoušci Carly rozhodně smutnit nemusí, podle slov tvůrce se s talentovanou pracovnicí nemocnice San Jose St. Bonaventure Hospital určitě alespoň jednou znovu uvidíme. „Určitě bych ji chtěl mít zpátky v dění. Libí se mi práce Jasiky Nicole a chtěl bych s ní nadále spolupracovat, ale už by to nebylo tak pravidelné jako zpočátku,“ uvedl David Shore.


S Carly se už nebudeme pravidelně setkávat. Foto: ABC

Nejvíce postav však ohrozilo dvoudílné finále seriálu, kdy San Jose zasáhlo silné zemětřesení. Rozloučit jsme se museli s oblíbeným doktorem Neilem Melendezem, který podlehl zraněním, jež utrpěl během zemětřesení, respektive zemřel na následky střevní ischemie. Proč se scenáristé rozhodli ze seriálového světa sprovodit tuto vynikající doktorskou figuru? „Když vyprávíte příběh, nejde to bez nějaké dramatické změny. Nechcete utvářet umělý příběh, ale pravdivý příběh o životě. A aby toto okno do reality zůstalo otevřené, rozvíjíme tento motiv, kdy si postavy musí zažít i ty nejhorší útrapy na vlastní kůži. A v tom se snažíme být realističtí,“ řekl tvůrce k Melendezově odchodu ze seriálu.

Potenciální odchod ze seriálu může potkat i doktora Parka, který v posledních minutách závěrečného dílu oznámil, že by byl rád, kdyby měl svou rodinu nablízku. Park stál v pozadí třetí série před těžkým rozhodnutím – zdali upřednostní záchranu životů a stane se nejlepším v oboru, nebo upřednostní rodinu. Po dojemném momentě, kdy selhal v záchraně života mladého chlapce, na něhož spadl trám, se rozhodl pro cestu zpátky do Arizony za svou bývalou manželkou Miou a synem Kellanem. Při dotazu na Parkův osud David Shore pohotově zareagoval: „Rozhodně o něj nechceme přijít.“ Zatím zůstává nejasné, jestli se Will Yun Lee bude i v příští seriálové sezóně řadit k hlavní stálici, když má rozděláno vícero projektů.

Park a Neil naposledy v akci. Foto: ABC

Poslední postavou, nad jejíž budoucností visí otazník, je heroická Morgan. Ta se kvůli svému hrdinskému činu mohla připravit o možnost udržet v ruce skalpel. Podle vyjádření tvůrce se Morganina dějová linka bude rozvíjet i v příští sérii, kde si ji pod křídla vezme doktor Andrews. „Sice ho zklamala, ale nakonec mu ukázala, že na sebe zodpovědně přebrala úlohu záchrany druhých. Líbí se mi vztah, který mezi sebou mají, a ten bych chtěl prozkoumat v další sérii,“ dodal tvůrce. Mezi hlavními postavami zůstávají Shaun, Lea, Claire, Aaron Glassman, Audrey Lim a Marcus Andrews.

Zdroj článku: TVLine (článek 1, článek 2)

Co si myslíte o Melendezově odchodu? Byl to unáhlený krok?

Diskuze /1

GumidekB

Melendeze jsem měl rád, ale poslední polovinu série se zacyklil a už nic nového ději nedodával. A takhle mohl odejít s velkou parádou.

14.4.2020 | 9:50:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E15: Waiting

cz100%
DOKONČENO

České titulky k seriálu The Good Doctor přejímáme z webu Titulky, kde se o českou podporu stará @peti1D3.

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O epizodě můžete diskutovat v tomto fóru.

ohodnoťte seriál

Reklama

Pátá série

Kdo ze seriálu odchází a kdo v něm zůstává?

Kdo ze seriálu odchází a kdo v něm zůstává?

Finále čtvrté série zamíchalo kartami a připravilo nás o jednu z dalších postav, která se u diváků řadila k těm nejoblíbenějším. Smutnou zprávu následně vystřídalo oznámení, které následně tři nové postavy povýšilo mezi hlavní.

Reklama

Personál nemocnice

Personál nemocnice

Narozeniny

Hlídejte si nás