The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 651×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Damon Salvatore

Damon Salvatore

Charismatický upír, který se zamiluje do přítelkyně svého mladšího bratra. Velký potížista.

Sezóny 8
2009 - 2017

Damon je starší bratr Stefena Salvatoreho, oba dva se narodili v 19. století. Má italské předky, ale vyrůstal v zakládajícím se městě Mystic Falls. Zde poznal překrásnou Katerinu Petrova, kterou vzal jejich otec Giuseppe Salvatore pod ochranná křídla. Místní ale odhalili, že je Katerina upír, a tak všechny upíry zavřeli v kostele a zapálili ho. Damon i Stefan zemřeli, když se snažili Katerinu zachránit a od té doby žije Damon jako upír, kterému na nikom už nezáleží a jeho jediným cílem je osvobodit Katerinu. Když však blíže poznává Elenu Gilbert, zamiluje se do ní a díky její ochraně i znovu sbližovat se svým bratrem.

Ve 21. století začne znovu žít v Mystic Falls, kam se snaží tajně zapadnout. Nejdříve se spřátelí s místní šerifkou Elizabeth Forbes a poté i s učitelem Alaricem Saltzmanem, který se stane Damonovým nejlepším přítelem.


Damon Salvatore je…

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KaraSnowAllen

Neskutečně přeceňovaná postava. Měla jsem ho docela i ráda, světlé momenty má, ale nálady jak ženská, jen s tím rozdílem, že on vás fakt zabije, s Elenou mu to absolutně nesedělo, spolu byli nejhoršími verzemi jich samotných a takový vztah není dobrý pro nikoho. No, není divu, že ani Ian nemá Damona rád, je to fakt debil.

14.4.2019 | 8:54:47
FaithOriginal

Na začátku to šlo, hláškoval kde se dalo, ale jakmile se zabouchl do Eleny a pak to dali dohromady, tak jeho postavu neuvěřitelně zkazili :(

7.11.2018 | 19:27:02
Cats

Super zaporak…

18.5.2018 | 1:25:36
kečup25

je best

5.3.2018 | 19:51:39
karolli

nejlepší postava

14.11.2017 | 11:24:39
majci_majus

Damon bola už od 1.série moja obľúbená postava…Jeho jednoducho nemôžete nemilovať…V pos­ledných sériách to s ním však už nebolo ono, ale aj tak som ho mala stále rovnako rada – veď to bol predsa Damon :D A potom jeho vzťah s Elenou…Delena je môj najobľúbenejší pár ( spolu so Steroline- ale Delena je lepšia) . Bolo to jednoducho tak dojemné a romantické, ako Damona Elena postupne menila…A nechápem ako niekto, kto videl koniec dielu 2×08, môže mať aj tak stále radšej Stelenu…( pre tých, čo si nepamätajú – https://www.youtube.com/watch?… – milujem tú scénu <3) Damon je jednoducho úžasný…<3<3<3

7.9.2017 | 20:28:15
hyena

na zaciatku najlepsia postava ale potom ho scenaristi uplne posrali

19.7.2017 | 6:02:30
vampire diaries

Damona jsem už od první serie měla ráda a jsem ráda že začal chodit s Elenou, protože jim to strašně moc slušelo :D

7.7.2017 | 16:14:52
Jupijow

He's sexy and he knows it ;)

1.7.2017 | 11:55:13
Car

no… trochu tady ty procenta strhneme, já mám postavu Damona ráda, to jako hodně, ale Stefan je prostě Stefan je uvědomělejší hodnější a hlavně občas mu to myslí – a hlavne to není sobec .. což se u Damona nedá říci… Damon zabíjí jak se mu zlíbí Stefan jen když ,,musí'' … u Damona je to jak na houpačce… do 8 série to bylo docela v pohodě, ale v 8 sérii jeho postavu totálně po**** ale zase Defan je nejlepsi ,,par'' serialu to hodnoceni je na vazkach… je to něco mezi 60–80% ale protoze budu hodna dam tech 80

21.4.2017 | 19:03:56

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama