The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 651×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Damon Salvatore

Damon Salvatore

Charismatický upír, který se zamiluje do přítelkyně svého mladšího bratra. Velký potížista.

Sezóny 8
2009 - 2017

Damon je starší bratr Stefena Salvatoreho, oba dva se narodili v 19. století. Má italské předky, ale vyrůstal v zakládajícím se městě Mystic Falls. Zde poznal překrásnou Katerinu Petrova, kterou vzal jejich otec Giuseppe Salvatore pod ochranná křídla. Místní ale odhalili, že je Katerina upír, a tak všechny upíry zavřeli v kostele a zapálili ho. Damon i Stefan zemřeli, když se snažili Katerinu zachránit a od té doby žije Damon jako upír, kterému na nikom už nezáleží a jeho jediným cílem je osvobodit Katerinu. Když však blíže poznává Elenu Gilbert, zamiluje se do ní a díky její ochraně i znovu sbližovat se svým bratrem.

Ve 21. století začne znovu žít v Mystic Falls, kam se snaží tajně zapadnout. Nejdříve se spřátelí s místní šerifkou Elizabeth Forbes a poté i s učitelem Alaricem Saltzmanem, který se stane Damonovým nejlepším přítelem.


Damon Salvatore je…

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KATTINSTA

podle mě by bylo nejlepší napsat o něm knížku :) ♥ on je uplně jinej než všichni , je to charakter . Každej ho vždy odsuzoval za jeho rozhodnutí , ale on nikdy nikomu nic nevysvětlil , neměl to za potřebí , nechtěl aby v něm někdo viděl dobrýho člověka , ikdyž byl jedním z nejlepších :)

19.11.2016 | 18:46:49
Intračky z 317

Damon je opravdu nejlepší postava z upířích deníků a jako herec tuto postavu hraje skvěle :D :).Doufáme, že se s Elenou opět shledají a budou spolu štastní a Damon bude opět, jako dřív :D :).A také doufáme, že dají všechny série do češtiny :D :D :)

14.11.2016 | 22:30:11
Daný♥

Damon je prostě úžasnej!!..Ale už mi chybí Delena..Doufám že se tam Elena ještě vrátí .♥

14.11.2016 | 14:31:41
Lori3

Jeho pohledy miluju. :* A má nejlepší hlášky :*

24.9.2016 | 10:48:25
Pepinka28

Nejvíc SEXY herec forever

22.9.2016 | 14:53:13
Stifler's sister

Věčně sarkastický Damon. Prvních pár dílů jsem ho ráda neměla. Teď drží mou sledovanost TVD bez něj by poslední 3 série už byly nuda :) Nejlepší postava :)

29.8.2016 | 11:39:47
Michaela.la

Myslím, že bych to nenapsala líp jak VampKošilka :D

26.7.2016 | 21:16:58
PájaKoubíková

Jeho povaha se v průběhu sérií velmi mění. V 1. sérii jsem měla nejradši Stefana, ale postupem času jsem pronikala do jádra jeho postavy. Ian Somerhalder je mým nejoblíbenějším hercem a žádná z postav, kterou ztvárnil mě nikdy nezklamala.

2.7.2016 | 19:30:26
VampKošilka

Celé špatně. Zakomplexovaný idiot, který zvoře většinu věcí, na které šáhne, je fanaticky posedlý jedním dámským ksichtečkem, dělá impulsivní rozhodnutí, na které většinou doplácí lidi okolo něj a vůbec je to postava, co své kouzlo ztratila a nenašla nějaký čtyři série zpátky. Nemluvě o tom, že hledal štěstí na úkor svého bratra. Zda je herec sexy nebo ne, to je mi upřímně u zadele. Byl fajn, ale ted je to postava na p**u. Jediné, co mám ráda, je Defan a Bamon, ale to je tak jediné a na to těch 20% stačí… Kde jsou ty časy první série…

edit. Myslela jsem si, že už nemůže být hloupější…jak on to dělá…

29.6.2016 | 16:31:18
Janča123123

<3 7. série 22. díl mě teda dostal...... těším se na 8. sérii a doufám že ona Enzo budou zase normální :)

26.6.2016 | 15:43:05

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama