The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 654×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Katerina Petrova

Katerina Petrova

Upírka, jež svedla oba bratry Salvatory, kteří ji bezmezně milovali.

Sezóny 5
2009 - 2014

Katherine, ve skutečnosti Katerina Petrova, se narodila v roce 1475. Měla nemanželské dítě s neznámým mužem, a proto bylo dítě Katherine odebráno. V Anglii poznala šlechtice Klause, který ji vítal na svém dvoře. Sám ji chtěl ale zabít, aby tak mohl zlomit kletbu, uvolnit svou vlkodlačí část a stát se hybridem.

Katherine jeho úmysly odhalila, ukradla měsíční kámen a nechala se od upírky Rose-Marie proměnit v upírku, aby pro Klause už byla bezcenná. Katherine je dvojnice Eleny Gilbert, obě jsou ale pouze „kopie“ Tatie. Krev dvojnice umožňuje zlomit Klausovu kletbu a proměnit vlkodlaky v hybridy.

Klaus vyvraždil celou rodinu Katherine jako pomstu za to, že se proměnila v upírku a už ji nemůže použít ke zlomení kletby. Přesto ji nikdy nepřestal hledat, a proto se Katherine všude po světě schovávala, až narazila se svou služebnou Emily Bennett v Mystic Falls v roce 1864. Zde poznala bratry Salvatory, kteří se do ní zamilovali a ona si jejich lásku velice užívala. Byla naráz s oběma, oba ovlivňovala a oběma dávala pít svou krev. Nakonec, když byli zabiti svým otcem, StefanDamon dokončili proměnu v upíry.

Katherine dala Georgi Lockwoodovi Měsíční kámen za to, že ji pustí z kostela, kde budou všichni upíři v Mystic Falls upáleni. Zatímco Pearl Zhu a ostatní zůstávají v kostele, Katherine utíká na svobodu, zatímco si Stefan, Damon a hlavně pronásledovatel Klaus myslí, že je mrtvá. Později je všem ale odhaleno, protože všichni upíři v hrobce přežili díky kouzlu Emilly Bennett. Damon, který s ní uzavřel dohodu, a celou dobu věděl, že Katherine je naživu, se v roce 2010 do hrobky vydává, ale Katherine tu není. Ta běhá po světě volná už 147 let a na Damona si ani nevzpomněla.

Katerina Petrova je…

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
RachelBlue

Je to neskutečná potvora, ale člověk jí má svým způsobem rád.

2.5.2022 | 12:24:53
Rosemarie1554

Neznášam Katherine. Ako postave jej dávam len jednu hviezdičku, ale Nina ju stvárnila veľkolepo. Po hereckej stránky dávam päť hviezdičiek.

6.6.2021 | 18:42:33
bloody_maniac

nooo, vždycky jsem nevěděla, jestli jsem měla radši Katherine nebo Elenu, ale teď po 3 letech už konečně vím. Katherine vyhrává! Nina je super herečka :)

26.6.2020 | 16:26:15
Jiri007

Katherine jsem nesnašel, byla to fakt mrcha ale libil se mi její styl řešení problému a vždycky dokazala připoutat pozornost uniknout smrti, ve finale jsem ji moc nemusel.

redaktor
24.5.2019 | 16:15:24
FaithOriginal

Tak Kat byla od Niny Dobrev vždycky celkem velký herecký koncert. Nejoblíbenější postava hned po Klausovi a nejoblíbenější ženská postava :) Zatímco každá Elena scéna mi Ninu protivila víc a víc, Katherine mě nutila Ninušu jen čím dál více milovat :D

7.11.2018 | 19:50:43
vampire diaries

Měla jsem jí ráda. Rozhodně byla lepší než Elena, teda to je můj názor. Narozdíl od Eleny věděla co chce a koho chce. A taky se mi líbilo, jak se chovala. Pro mě je druhá nejoblíbenější z ženskych rolí. První je Caroline :D

7.7.2017 | 16:18:20
Jupijow

Ikdyz obecne Nina neni moje velka oblibenkyne, tak jeji Katherine je vazne bozi. Skvela mrcha ;)

1.7.2017 | 12:06:54
Car

Katerina Petrova :-) druhá nej ženská postava tohohle seriálu pro mě, má můj respekt, na to že byla na vše vždy sama tak narozdíl od Eleny se o sebe uměla postarat a nechránily ji dva bratři tak jako Elenu :-)

21.4.2017 | 19:01:30
ShadowKittyGirl

Mám chut jí strhnout procenta, za to co s ní udělali ve finále seriálu, ale za senzační druhou řadu a úsměv na tváři pokaždé, když se v seriálu objevila si těch 100% zaslouží :-) Nemůže za to, že si později tvůrci nevěděli s tak senzačně vytvořenou postavou rady…

2.4.2017 | 19:45:05
ElenaGilbertMikaelsonSalvatore

Docela jsem ji měla ráda a le co chtěla udělat že chtěla upalit město Mystic Fall to mě dost naštvalo to kvůli ni umřel Stefan. A to že ovládla Elenino tělo v páti řadě to sem ji nenaviděla.

16.3.2017 | 13:59:15

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama