The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 654×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Mikael

Mikael

Původní upír, který nesnáší svůj druh, loví je a krmí se právě na nich.

Sezóny 1
2011 - 2011

Mikael patří mezi Původní upíry, rodinu, ze které pochází všichni upíři. Jeho manželkou je čarodějka Esther, se kterou měl celkem šest dětí.

Během 10. století žil Mikael se svou ženou Esther v Evropě, protože ale hledali místo, kde by mohli mírumilovně žít, řekla jim čarodějka Ayanna o Novém světu za oceánem – Amerikou. Když se tam odstěhovali a měli spolu spoustu dětí, zjistili, že toto místo není tak mírumilovné a o úplňku jsou tu lidé, kteří se mění ve vlkodlaky. Mikael usoudil, že všichni musí být silnější než jsou vlkodlaci, a proto se obrátil na svou ženu Esther, aby je udělala mocnějšími. Ta je pomocí kouzla proměnila v upíry.

Když se Mikael dozvěděl, že jeho žena mu byla nevěrná právě s vlkodlakem, povraždil celou vlkodlačí vesnici, čímž rozpoutal nenávist mezi vlkodlaky a upíry. Sám Mikael začal nesnášet upíry a živil se právě jejich krví. Po „smrti“ jeho ženy se rozhodl, že půjde po svých dětech a zničí je. Celá staletí hledal Klause, když už mu byl nablízku, tak zase utekl. Na začátku 90. let přichází Mikael do Mystic Falls, kde se údajně nachází dvojnice Petrové, než stačí ale město prohledat, je zavřen do rakve pomocí kouzla čarodějkou Abby Bennett.

Až ve 21. století je z hrobky vypuštěn Katherine a Jeremym. Ihned se vydává k bratrům Salvatorům a nabízí jim, že jim pomůže zničit Klause nadobro, protože vlastní zbraň, která dokáže zabít Původního upíra – kolík z Bílého dubu. Při své misi ale neuspěje a naopak je svojí zbraní zabit Klausem.

Mikael je…

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama