The Walking Dead (Živí mrtví) Shrnutí a postřehy k epizodě The Distance

Shrnutí a postřehy k epizodě The Distance

Shrnutí a postřehy k epizodě The Distance

Je tu nový týden a další souhrn a postřehy toho, co se událo v posledním, jedenáctém díle s názvem The Distance. Pokud jste díl doteď neviděli, přečtěte si článek později.


29 0
27.2.2015

Dnes se blíže podíváme na to, co se stalo v epizodě The Distance. Je naše skupina konečně v bezpečí a jak se vypořádají se vším, co je tíží? Pojďme si to rozebrat.

Vzdálenost

Jako v minulém díle i dnes nás tvůrci obdařili dvojsmyslným názvem epizody. Jedním z významů může být pouhá vzdálenost, kterou naše skupina musela překonat. Nejen vzdálenost mezi Atlantou a Alexandrií, ale také riskantní cestu mezi stodolou, ve které skupina přečkala bouři, a Alexandrií, která se odehrála právě v epizodě The Distance. Ovšem to je to zřejmé vysvětlení.


Takové více metaforičtější pojetí názvu epizody můžeme vypozorovat u jednotlivých postav, které byly doposud velmi zkoušeny. Minulou sérii jsme se společně se skupinou vydali na cestu do útočiště, které, jak vyšlo najevo tuto sérii, útočištěm nebylo. Právě naopak. Ano, mám na mysli Terminus. Samozřejmě také nemůžeme opomenout Woodbury, komunitu policistů v nemocnici v Atlantě a konec konců ani Noahův bývalý kemp, Shirewilt Estates. Když Aaron začal před skupinou hovořit, použil velice podobná slova, jako Alex, když přišla skupina do Terminusu:

Čím více lidí se stane naší součástí, tím jsme silnější.“ – Alex
Dohromady jsme silní. A díky vám můžeme být ještě silnější.“ – Aaron

Proto není divu, že když Aaron začal mluvit před Rickem o útočišti, dal mu pěstí. Tato epizoda byla v podstatě o Rickově vnitřním boji. Jednak jako vůdce skupiny zodpovídá za všechny členy, ale Ricka především žene dopředu jeho rodina, nikdo jiný ve skupině nemá dvě děti, které chce chránit za každou cenu. Rick tak už nevěří žádné pohádce o útočišti. Jak daleko můžeme zajít? A kdy překročíme tu hranici, ze které již není cesta zpátky?

Podezření a důvěra

Pro ty, kteří nečtou komiks a vyhýbají se spoilerům, mohla být tato epizoda poněkud rozporuplná. Tvůrci nás pořád drželi v napětí, zdali je Aaron skutečně někým, kdo může našim přeživším nabídnout úkryt, bezpečí a především komunitu lidí, kteří jsou dobří, nebo naopak je to další past, podobná Terminusu či Woodbury? Věřili jste Aaronovi tak jako Michonne nebo spíš jako Rick, který by Aarona klidně zabil, pokud by se Glenn a ostatní do hodiny nevrátili?

V tomto díle Rick balancoval na hraně. Jak jsem již psala, Rick by byl pro svou rodinu ochotný udělat cokoliv, včetně zabití nevinného člověka. Tímto chováním měl už velmi blízko jisté formě diktátorství ve skupině, riskoval životy všech členů, když se vydal v noci do Alexandrie nevyčištěnou cestou, jen proto, že nevěřil Aaronovi. Což je samozřejmě vzhledem k tomu, co prožili, pochopitelné. Pokud jste si všimli, během dílu se Rick Michonne zeptal:

Když ses poprvé objevila u zdí Woodburry, co jsi slyšela?“ – Rick
Nic“. – Michonne

Pokaždé, když se skupina ocitla u bran „bezpečné komunity“, neslyšeli nic, jen ticho. Ať už to bylo ve Woodbury, Terminusu, ale také v Shirewilt Estate, nikdy to neznačilo nic dobrého. Avšak když konečně skupina dorazila k plotu Alexandrie, slyšel Rick dětský smích, který ho přesvědčil, že může být naděje pro něj, skupinu, ale především pro Carla a Judith.

Ještě předtím jsme však Ricka viděli odcházet do lesa, kde ukryl jednu ze svých zbraní. To může mít také dvojí význam. Buď se Rick opět pojistil, že pokud se něco stane, má ukrytou zbraň, nebo to udělal po rozhovoru s Michonne, která mu řekla, že je po boji a že to musí nechat být. Mohlo to být tedy symbolické gesto, kdy Rick pohřbívá svoji minulost, to co dělal pro záchranu svých blízkých. Odpovědí na tuto otázku může být to, jak se Rick bude chovat uvnitř Alexandrie.

Jaká je vlastně naše skupina?

Aaron a Eric sledovali skupinu nejspíš dlouhou dobu. Aaron mluvil o tom, že je sledoval dost dlouho na to, aby viděl, že ačkoliv jim docházely zásoby, nikdy se proti sobě neobrátili. Později, když jde menší skupina potvrdit Aaronův příběh, Glenn a Michonne se spolu baví o tom, proč by je Aaron a jeho lidé měli přibrat k sobě. Glenn oponuje tím, že pokud jsou jako oni, měli by se jich bát. Na to mu Michonne odpoví, že lidi jako oni zachránili kněze, zachránili holku, která přijela do vězení s Guvernérem, zachránili bláznivou ženskou s katanou. Michonne se tak pro tuto epizodu stala jakýmsi morálním kompasem, který v naší skupině viděl to dobré, navzdory všemu zlému.

Když si Michonne uvědomí, že na fotkách, které jim Aaron ukázal, nejsou žádní lidé, její důvěra v něj byla trochu otřesena a uvědomila si, že nejen oni se ucházejí o místo v Alexandrii, ale i Aaronova skupina se musí ucházet o jejich důvěru a položila mu tři otázky.

Aaron a Eric

Jedním z velmi silných momentů této epizody bylo právě shledání Erica a Aarona. V postapokalyp­tickém světě může být láska brána jako slabina, jednáte bezhlavě v situaci, kdy může být někdo, koho máte rádi ohrožen. Zároveň vám to dává sílu, kterou byste jinak nenašli. To byl právě ten moment, když Aaron uviděl vypálenou světlici a věděl, že je s Ericem něco v nepořádku. V tu chvíli mu bylo vše jedno. Proto bylo jejich shledání tak zásadním momentem v této epizodě. Skupina, ale i my, viděli, že jsou to lidé, jako my, záleží jim na jejich blízkých, jsou schopni milovat a raději by umřeli, než aby strávili noc bez někoho, koho milují. Poté i Rick uznal, že mohou jet bezpečně do Alexandrie.

V díle jste si mohli všimnout jednoho easter eggu v podobě RV, které předtím měla skupina, určitě jste si také vzpomněli na Dalea, když Glenn věděl, jak opravit přívěs a kde je schovaná náhradní baterka.

A jak se vám líbil díl? Všimli jste si něčeho dalšího? Napište nám svůj pohled do komentářů, ale dejte si pozor na spoilery.

Foto: AMC

Diskuze /16

zuzulik

Rick ji tam schoval určitě jako pojistku.

#6 chir
27.2.2015 | 11:16:04
Thomcore

Tá scéna mi hneď pripomenula Dale-a :). Bolo to také nostalgické ako i fakt vidieť skupinu zase v RV a cestovať. Vtedy som mal pocit, že som sa vrátil do prvej série.

27.2.2015 | 11:20:22
Michalos

Jsem zvědavý jestli se mu bude ta ukrytá pistole hodit. Já myslím že určitě. Pokud by se chtěl zbavit minulosti tak by tam spíš nechal svůj zasloužilý revolver (toho by byla škoda).

#6 chir
27.2.2015 | 13:30:02
pajajs

Tyhle články jsou TOP, pokračujte v tom. :)

27.2.2015 | 14:18:37
L0newolf

parádně shrnuto ;-)

redaktor
27.2.2015 | 15:33:50
chir

#1 zuzulik: #3 Michalos: no právě jako pojistku (jak to udělal před Terminem) se mi to moc nezdá. Jedna pistole s pár náboji a ještě o tom nejspíš nikomu neřekl, to není moc strategické, ale uvidíme. Možná ji tam nechal jako pojistku, ale ne proti tomu, co bude v Alexandrii, spíš, možná nevěří tomu, že tam v poklidu dožijí, když se něco pokazí, tak má aspoň něco.

webmaster
27.2.2015 | 15:50:07
k_ub0

Super ,pri baterke som si uplne spomenul na dalea a normalne mi je luto za prvou a druhou seriou :) Aj ked si ich teraz mozem znova pozriet ale už to neni ono mam super spomienky ked som to videl po prvy krat To bolo uplne TOP vtedy som bol natešeny ked som objavil Zombie serial ked začala chodit druha seria tak som ešte len objavil WD takze som hltal jeden diel za druhym asi dva dni vkuse , asi si WD od začiatku nepustim par rokov aby sa mi to vytratilo z hlavy .a potom to bude znova to pravé orechové :D

27.2.2015 | 17:09:56
animale

Tyto články jako shrnutí a případné vysvětlení věcí, které mohli klidně někomu uniknout jsou naprosto skvělé :) opravdu chválím a jen tak dál! díky :)

27.2.2015 | 21:15:41
TinaMar

Tato shrnutí si ráda čtu, jsou tam dobré postřehy.

28.2.2015 | 14:06:03
mrco1991

Dale? kto to bol? vôbec neviem ze takato postava v serialy hrala :)

28.2.2015 | 14:29:45
Beakka

Že tá ukrytá zbraň ešte zohrá svoju úlohu, vieme všetci. Som ale zvedavá kedy a ako ju Rick použije. Ak by bola Alexandria bezpečné miesto na život, seriál by skončil. Ide o to, či nebezpečie príde od obyvateľov komunity, či zvonka. Komiks nepoznám, takže sa nechám prekvapiť.

28.2.2015 | 14:38:08
lukyhans14

Díky za super postřehy. Ten dětský pláč jsem, ale ani na podruhé neslyšela. Už se těším na další díl!

#13 chir
28.2.2015 | 15:21:11
chir

#12 lukyhans14: možná proto, že to byl smích :D na konci, když Rick seděl v autě před branou (a pak když držel Judith) tak je v pozadí slyšet hrající si děti, je to hodně tlumené ještě přes hudbu :)

webmaster
28.2.2015 | 15:44:12
Hodooor

Zajímavý článek :) ..jen s tou zbraní Rick určitě nepohřbívá symbolicky svou minulost, to by tam pohřbil Pythona, ale toho si samozřejmě nechává. Je to tam jen jako pojistka jako u Terminusu, a proč jen jedna pistole? – no to je pravda, ale jak už dřív na cestě zmínili tak nemají moc střeliva a každou zbraň potřebují víc u sebe než schovanou, a taky ostatní zřejmě nejsou tak opatrní nebo podezíraví jako Rick, tak snad se jim to nevymstí.

28.2.2015 | 20:55:35
TheseusCZ

Zbraň kterou Rick schovával měla zároveň na rukojeti vypálené/vyryté písmeno J nebo T.

Otázka je, co by to mohlo znamenat.

5.3.2015 | 10:35:22
Jirkason

Bylo tam J = Joe, patřila tomu, komu se Rick zakousl do krku.

6.3.2015 | 17:29:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Reklama

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás