Dragons (Jak vycvičit draky) Mrakošlap

Mrakošlap

Mrakošlap

Hrdý, důstojný a laskavý drak se dvěma páry křídel, který má hluboké pouto s Valkou.

Sezóny 2
2014 - 2014

Mrakošlap je drak, na kterém jezdí Valka, s níž se seznámil, když došlo k jednomu z mnoha nájezdů draků na Blp. Mrakošlap se vloupal do Kliďasova domu, kde spatřil v kolébce Škyťáka. Valka draka uviděla a myslela si, že chce jejímu synovi ublížit, ale drak to neudělal. Kliďas však byl přesvědčen, že chce drak Škyťákovi i Valce ublížit a napadl jej. Dům se začal hroutit a Mrakošlap se rozhodl zachránit Valku, kterou s sebou odnesl do hnízda obrovského Mrazidraka. Protože se Valka nevrátila zpět na Blp, tak Kliďas předpokládal, že ji drak zabil.

Dalších dvacet let dovolil tento Bouřkořez Valce, aby na ní jezdil. Spolu pomáhali zachránit tisíce draků ze spárů lovců draků, kterým velel Drago Rudvist. Takto zachráněné draky pak přiváděli do hnízda utvořeného mrazivým dechem bílého alfa Mrazidraka.


Mrakošlap je hrdý a důstojný, takže není tak hravý jako Bezzubka, ale je zároveň laskavý. Dokáže také svými smysly vycítit, co po něm Valka chce, aniž by to potřeboval vědět slovy. To je možno díky hlubokému poutu, které ti dva spolu mají.

Mrakošlapova velikost způsobila, že se považuje za druhého největšího draka v hnízdě bílého Mrazidraka, který je v oáze pravým králem. Většinu času je Mrakošlap vážný, ale ví také, jak se pobavit. Tento drak může působit drsně a ohromně, ale ve skutečnosti je milý a něžný.

Bouřkořez dokáže vychrlit oheň, který má tvar tornáda. Protože má za jezdce Valku, tak dokáže rozumět lidským rozkazům a emocím lidí. Stejně jako Bezzubka je to věrný a inteligentní drak. Po bitvě mezi Valčiným a Dragovým Mrazidrakem žije s Valkou a ostatními Dračími jezdci na Blpu.

Tento drak svým chováním připomíná sovu a má extra pár křídel, které mu pravděpodobně dovolují rychle zatáčet a využívá je také při boji s nepřáteli. Nejčastěji chodí po dvou nohách a dvou křídlech. Jeho pařáty na křídlech jsou obratné, že s nimi dokáže vypáčit i zámek, ale zároveň jsou dost silné a ostré na to, aby zničili Dragovi válečné stroje. Mrakošlap má dvě jizvy na obličeji. Na svůj druh není plně vzrostlý. Je devět a půl metru dlouhý, rozpětí křídel má 14,6 metru a váží přes tisíc kilogramů.

Druh: Bouřkořez

Třída: Draví draci

Mrakošlap se objevil v…

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás