Firefly S01E02: The Train Job

S01E02: The Train Job

S01E02: The Train Job

Mal, Zoe a Jayne se v hospodě dostanou do rvačky na Den Sjednocení Aliancí, ale ještě předtím se jim podaří získat další kšeft. River má noční můry ze vzpomínek na akademii a Simon se ji snaží uklidnit. Niska si je najme na vyloupení vlaku a jeho pověst rozhodně není přívětivá, vše musí jít podle plánu. Ve vlaku dojde k překvapení, když je vagón střežen Aliančními vojáky. Po loupeži zjistí, že zboží byly léky pro místní chudé obyvatele a Mal se Zoe trčí jako podezřelí ve městě. Inara je vysvobodí, ale Mal chce náklad vrátit, ale na loď přichází Niskovi muži.

cz sk
20.9.2002
42 minut

Režie: Joss Whedon
Scénář: Joss Whedon, Tim Minear
Hrají: Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Gina Torres (Zoe Washburne), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Morena Baccarin (Inara Serra), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Sean Maher (Simon Tam), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book), Tom Towles (Lund), Andrew Bryniarski (Crow), Michael Fairman (Adelai Niska), Gregg Henry (šerif Bourne), …

Hlášky

Místní štamgast hospody k Malovi: Před šesti lety… rozehnala Aliance hnědokabátníky až si dělali do kalhot. Tvůj kabát je taky tak nějak hnědý.
Mal: Byl ve výprodeji.

Místní štamgast hospody k Malovi: Říkám, že jsi zbabělec a posranec. No, co s tím uděláš?
Mal: Nic. Chtěl jsem, aby ses díval na mě a ona (Zoe) se mohla dostat za tebe.

Mal: Kvůli tomuhle jsme prohráli. Přesila.
Zoe: Díky za rekonstrukci, pane.

Mal: Říká se, že sevřenou pěstí nemáte nikoho mlátit… Ale občas je to sranda.

Book: Jak je té dívce?
Mal: Pořád trošku divná kolem mozku. Ale zdá se být klidná. (River v pozadí rozbije tác s nástroji)
Book: Ten mladý muž je hodně statečný.
Mal: Jo. Je můj hrdina.

Inara: Hledáš souznění duší. Z každého člověka vyzařuje energie, a je těžké ji skrýt. Snažíš se ji vycítit … A potom …
Mal: … Se snažíš vycítit energii jejich kreditních karet. Mají zvláštní auru.

Mal: Kaylee, co se to děje ve strojovně? Byly tam opice? Hrozné zdivočelé vesmírné opice?

Mal (Inaře): Na moje vlasy byste čas neměla?

Zoe: Pane, možná nám chybí nějaké informace, jako třeba proč ve vlaku sedí celá federální jednotka. Nemyslíte, že to trošku mění situaci?
Mal: To rozhodně ano. Bude to zajímavější.
Zoe: Pane, myslím, že máte problém, chybí Vám mozek.

Mal: Sakra, tuhle práci bych dělal i zadarmo.
Zoe: Takže si mohu vzít Váš podíl?
Mal: Ne.
Zoe: A mohu si ho vzít, když Vás zabijí?
Mal: Jo.

Mal: Ať se stane cokoliv, tak pamatuj, že tě miluji.
Zoe: Pane?
Mal: Protože jsi moje žena.
Zoe: Dobře… Pane. Zlato.

Jayne: Víš co je to řetězec velení? Je to řetěz, kterým vás budu mlátit, dokud nepochopíte, kdo tu má velení. Teď dokončíme ten obchod … a pak se možná vrátíme zpátky pro ty pitomce … Kteří se nechali chytit. S tím nic nenaděláte, ani když z vás budou … Králíčci.
Wash: Co?
Jayne: To světlo z konzole … Tak … Poletuje. Ano, září to jako … Malí andílci.
Wash: Opravdu se zbláznil se usnul?
Simon: Říkal jsem mu ať se posadí.

Mal: Dobrá muška.
Jayne: Mířil jsem mu na hlavu.

Mal: Nejsme zloději. Ale jsme zloději. Jde o to, že si nevezmeme co je jeho.

Foto: FOXHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Tak takto si predstavujem pravý Western. Najprv si Malcolm jednoducho nedá pokoj, keď dostal nutkanie vyvolať barovú bitku, z ktorej s eleganciou napokon utiekol. A následne štýlovo prepadne vlak. Samotné prepadnutie bolo prevedené vážne vynaliezavým spôsobom. Mal je skrátka nerozumný génius a ten úsmev na jeho tvári, keď zistil, že má možnosť konfrontovať vojakov Aliancie, bol k nezaplateniu. Malcolm Reynolds a Zoe boli skvelá dvojka a bolo vidieť, že toho majú veľa za sebou. Po zistení, že ich krádež pripravila tamojšiu planétu o potrebné lieky, sa Malcolm ocitol v ťažkom rozpoložení a mal morálnu dilemu. Nakoniec ho premohlo svedomie a lieky vrátil. Zachoval sa správne. A čo sa týka Mala a Inary, chémia a sexuálne napätie je medzi nimi skutočne intenzívne. Aj Wash bol parádny.

12.1.2021 | 17:16:56

Firefly
94/100 - 172×

Firefly

Posádka Serenity je v podstatě hromádka psanců, hledajících po prohrané občanské válce alespoň pocit svobody. A další kšeftík, který by je snad konečně vytrhl. A který možná ani není tak úplně legální a může se více než trochu zvrtnout. Ani tento styl života je však úplně nepřipravil na problémy, které nastanou po nalodění nových cestujících… Fascinující vesmírný western Josse Whedona sestává z pouhých 14 epizod (+ filmu).

USA | 2002 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Sci-fi, Western
hrají
Morena Baccarin (Inara Serra), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Sean Maher (Simon Tam), Gina Torres (Zoe Washburne)

Seriál Firefly už nezavítá na televizní obrazovky


Seriálu Firefly bohužel nepřálo štěstí, a tak byl po jedné řadě stažen z vysílání a předčasně ukončen. Proto nezbývá nic jiného než hledat spásu ve filmovém a komiksovém pokračování.

Filmové pokračování

Serenity

Název snímku: Serenity
Premiéra: 30. 09. 2005
Režie: Joss Whedon
Scénář: Joss Whedon
Hudba: David Newman
Stopáž: 119 minut

Hrají: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin, Jewel Staite, Sean Maher, Summer Glau, Ron Glass, Chiwetel Ejiofor, David Krumholtz, Michael Hitchcock, Sarah Paulson, Nectar Rose, Glenn Howerton, Tamara Taylor, Demetra Raven.

PROFIL FILMU | OHODNOŤTE FILM

Reklama

Reklama

Narozeniny

Sledujte nás