Firefly
94/100 - 179×

Firefly

Posádka Serenity je v podstatě hromádka psanců, hledajících po prohrané občanské válce alespoň pocit svobody. A další kšeftík, který by je snad konečně vytrhl. A který možná ani není tak úplně legální a může se více než trochu zvrtnout. Ani tento styl života je však úplně nepřipravil na problémy, které nastanou po nalodění nových cestujících… Fascinující vesmírný western Josse Whedona sestává z pouhých 14 epizod (+ filmu).

USA | 2002 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Sci-fi, Western
hrají
Morena Baccarin (Inara Serra), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Sean Maher (Simon Tam), Gina Torres (Zoe Washburne)

Comic-Con 2012: Firefly Reunion

Comic-Con 2012: Firefly Reunion

Na seriál s pouhou jednou sérií se nejen že nezapomnělo, ale jeho fanouškovská základna patří rozhodně k těm nejrozsáhlejším a nejoddanějším. Nikdo se rozhodně nemůže divit, protože tenhle seriál si to všechno a ještě víc zaslouží a jeho tvůrci a herci se sešli i na letošním Comic-Conu.

0 0
26.7.2012

Trailer:

Do programu v Comic-Conu letos po deseti letech opět přilétla posádka vesmírné lodi Firefly, která byla z celého panelu stejně naměkko jako všichni věrní fanoušci, včetně mě. Panelu se zúčastnilo téměř veškeré mužské osazenstvo, neboli Nathan Fillion, Alan Tudyk, Adam Baldwin a Sean Maher doplněno ještě o scénáristu Jose Molinu, výkonného producenta Tima Mineara a v neposlední řadě samotného tvůrce Josse Whedona. Dámské osazení reprezentovala jen Summer Glau. Na panel se tedy nedostavili Ron Glass, Jewel Staite, Gina Torres a Morena Baccarin.

Kde to všechno začalo | I když se nyní stala z Josse Whedona, díky jeho veleúspěšným Avengers, superstar, pořád vzpomíná na své dřívější seriály jako na jedno z nejlepších období v jeho kariéře. „Už od samého začátku jsme vždy věděli, že děláme něco ze správných důvodů, správným způsobem,“ říká a dodává, že jeho obsazení bylo „to nejlepší obsazení, s kterým jsem kdy pracoval.“ Nathan Fillion (Castle) mezitím děkuje seriálu, který mu dal šanci. „Ve Firefly jsem zažil hodněkrát poprvé,“ svěřil se Nathan. „Je dobrý, ale nevíme, jestli dokáže utáhnout seriál – to jsem často slýchal. Joss Whedon mi dal tu nejlepší postavu, jakou jsem kdy hrál.“

Vesmírná rodinka | Jaký byl klíč ke skvělé chemii mezi herci, kteří si očividně stále užívají vzájemnou společnost? „Hned na začátku, když jsme poprvé začali seriál natáčet, Nathan přišel ke všem hercům a řekl ‘Všichni se vzájemně naučíme naše jména [herců a štábu],’" popisuje Alan Tudyk. „Stala se z toho hra, která nás přivedla všechny dohromady jako rodinu.“ Whedon dál popisuje Nathanův charakter. „Nikdy nedošlo k tomu, že bych si byť jen na chvíli pomyslel, že není Kapitánem,“ říká tvůrce. „Je tam, aby se ujistil, že se všichni dobře baví a odvádějí tu nejlepší práci.“ Jedna nejmenováná hostující hvězda se nechovala příliš přátelsky k jedné z hereček a tak dokonce „pocítila jaký je Nathan, když někdo ohrožuje jeho milované. … Chová se velmi kanadsky,“ upřesňuje Joss.

Slzavé údolí | Když se Whedona ptali, co pro něj fanoušci znamenají, byl Joss očividně dojatý a musel se zhluboka nadechnout. Když pak dav začal skandovat „Milujeme tě,“ ani oko geekského hrdiny Filliona a Summer Glau nezůstalo suché. „Když vyprávíte příběh, snažíte se určitou cestou spojit s lidmi,“ nakonec promluvil Whedon. „Takový způsob jakým vy, lidičky, obýváte tenhle svět, tenhle vesmír, vás učinil jeho součástí. Vy jste součástí příběhu. Vy jste živoucí Firefly. Když vás vidím, lidi, nemyslím na to, že jde o seriál. Myslím, že svět takový je. Tady tohle je vesmírná loď. Ten příběh žije.“

Víc vesmírných ság | Když padla otázka z publika, zda by někdy uvažovali nad kresleným pokračováním, tak Whedon zavtipkoval, „jasně, ale z nějakého důvodu bych raději z toho udělal rádiové vysílání.“ Příznivci komiksů však nemusí klesat na mysli, neboť jsou na cestě další komiksy vydávané Dark Horse, a jejichž nejprodávanějším titulem je právě Firefly. „Zack [Whedon] a já jsme zrovna mluvili o tom, zda neudělat nějakej komiks z budoucnosti a ne jen z minulosti,“ odhalil Whedon.

Serenity | Whedon popisuje svou zkušenost z natáčení závěrečného filmu Serenity jako „jedno z nejlepších nervových zhroucení, které muže člověk zažít. Byl jsem k neutišení. Byla to výzva. Změnilo to způsob, jakým pracuju.“

Co mohlo být… | Jako poslední otázka z obecenstva padla: Co by Whedon ve finále Firefly změnil, kdyby věděl, že bude mít seriál jen jednu sérii? „Myslím, že bych nikoho nezabil,“ odpověděl (pozn.: na obrázku šťastný Tudykův výraz). „Bylo by to jiný živočich s jinými potřebami. Ponořili bychom se do konspirace Modrého Slunce (Blue Sun)… A dověděli se víc o Bookovi a Inaře.“

Jaynův kulich | Jayneova nejprofláknutější pokrývka hlavy vznikla díky „jedné ženě, která pracovala na place“, podělil se Adam Baldwin, který se posléze zeptal výkonného producenta Tima Mineara, zda by ji v jedné epizodě mohl nosit. I když producent nebyl nápadu příliš nakloněn, Adam řekl, „Udělám to. Joss tu není. … Je to zlatý důl. Je to jak narozeninový dort v pustině.“

Navždy ochráncem | Whedonův dům doma zdobí kresba, o kterou požádal Alan Tudyk svou sestru, umělkyni, a která vyobrazuje tvůrce ochraňujícího Firefly před zlými kravaťáky z Foxu.

Taky u vás má Firefly a její posádka ještě místečko ve vašem srdci? Stále si občas oživíte jejich příběhy, nebo už se vám jen doma na DVDčka snáší prach?

Celý záznam z Comic Con Panelu:
Thumbnail Play icon

Foto: Comic-con

Diskuze /2

PitrsM

Je škoda, že se zřejmě ani neuvažuje o znovuobnovení seriálu… :-(

25.8.2012 | 22:15:48
Tomi Lee Morpheus

lol, parádne privítanie!

chcel by som také zažiť,) velká vďaka patrí scenáristom.

10.8.2016 | 7:34:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Seriál Firefly už nezavítá na televizní obrazovky


Seriálu Firefly bohužel nepřálo štěstí, a tak byl po jedné řadě stažen z vysílání a předčasně ukončen. Proto nezbývá nic jiného než hledat spásu ve filmovém a komiksovém pokračování.

Filmové pokračování

Serenity

Název snímku: Serenity
Premiéra: 30. 09. 2005
Režie: Joss Whedon
Scénář: Joss Whedon
Hudba: David Newman
Stopáž: 119 minut

Hrají: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin, Jewel Staite, Sean Maher, Summer Glau, Ron Glass, Chiwetel Ejiofor, David Krumholtz, Michael Hitchcock, Sarah Paulson, Nectar Rose, Glenn Howerton, Tamara Taylor, Demetra Raven.

PROFIL FILMU | OHODNOŤTE FILM

Reklama

Narozeniny

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama