Gilmore Girls (Gilmorova děvčata) Emily Kuroda: Paní Kimová měla hrát opak Lorelai

Emily Kuroda: Paní Kimová měla hrát opak Lorelai

Emily Kuroda: Paní Kimová měla hrát opak Lorelai

Paní Kimová, matka Lane, se objeví v první ze čtyř nových epizod Gilmorových děvčat. V rozhovoru pro Boston Globe se herečka Emily Kuroda rozpovídala o tom, jak se jí líbilo hrát v tomto seriálu a jak jsou na tom podle ní v televizi Asijští Američané.


7 0
7.11.2016

Celý původní rozhovor s herečkou Emily Kurodou najdete na webu Boston Globe.

(Paní Kimová byla velice přísná matka. Foto: WB/CW)


Boston Globe: Začněme u Gilmorových děvčat. Jak velkou roli máte v nových dílech?
Emily Kuroda: Hraji jen v jedné epizodě. Museli ale do seriálu sehnat všechny lidi z celých sedmi sérií. A myslím, že sehnali skoro všechny. Když jsme společně četli scénář, bylo to skvělé a velice milé. Nikdo se nezměnil, všichni se navzájem podporují. Mnozí herci se dostali k velmi dobré práci. Mnozí z nich mají své vlastní seriály, ale přesto se vrátili, aby natočily čtyři „miniseriály“ Gilmorek. Jeden z herců má dokonce svůj vlastní tryskáč, ale prý ho má z druhé ruky.

Boston Globe: Jaké bylo se po tak dlouhé době vrátit?
Emily Kuroda: Byla jsem velmi šťastná, protože první epizodu zrovna režíroval Dan Palladino a na natáčení byli oba, on i Amy. Oba si umí skvěle udržet kvalitu, takže všechno šlo hladce.

Boston Globe: Přála jste si pokračování?
Emily Kuroda: Jasně! Ano. Prožila jsem se seriálem sedm skvělých let.

Boston Globe: Paní Kimová je ztvárněná jako panovačná matka, ale ke svému chování má důvod. Jak na tuhle postavu pohlížíte vy?
Emily Kuroda: Je to vtipné, protože zrovna hraji dost podobnou postavu v Tiger Style! Výchova paní Kimové byla velice obtížná, hlavně kvůli válce, což platí pro spoustu Koreo-Američanů. Byli zvyklí se neustále stěhovat a tvrdě pracovat a jejich komunita byla velice úzce spjatá poté, co utekli do Spojených států. Myslím, že se v ní probudil právě tenhle instinkt: přežít. Paní Kimová svou dceru velice miluje, musí ji za každou cenu ochránit a chce pro ni jenom to nejlepší.

(Svou dceru snažila ochránit jak jen to šlo. Foto: WB/CW)

Boston Globe: Myslíte, že paní Kimová měla hrát opak Lorelai?
Emily Kuroda: Myslím, že ano. V několika epizodách za mnou Lorelai přišla a já zcela zkritizovala její styl výchovy. Jednou jsem sama šla Lorelai vynadat, protože jsem si myslela, že její výchova Rory má špatný vliv na mou dceru. To bylo hodně dobré.

Boston Globe: Ke které postavě kromě paní Kimové cítíte nejbližší spojení?
Emily Kuroda: Nejspíš k Lane. Má matka pochází z Japonska a často jsem jí vůbec nerozuměla. Teď už ano, když jsem starší. Myslím, že chápu Lane a její zmatení a pochyby nad vším, co jí paní Kimová říkala a co sama slyšela. To není nic divného, je to mezigenerační problém.

Boston Globe: Zdá se, že mezi matkou, kterou hrajete v Tiger Style! a paní Kimovou existuje jistá spojitost…
Emily Kuroda: Obě postavy, rodiče, jsou vlastně trochu jako já. Musela jsem mít dvě práce, abych dostudovala vysokou. A pak musíte velice tvrdě pracovat, abyste zajistila své děti a poskytla jim dobré vzdělání, ale ony na to jen nadávají, takže byste jim nejradši vrazila, až by se jim hlava otočila, a řekla jim, ať vyrostou. Jen si přeji, aby pochopily, že své místo ve vesmíru si nevysloužili sami, ale jsou pokračováním dlouhé linie jejich předků a jejich obětí. Myslím, že když si člověk uvědomí svůj odkaz a svou minulost, je to pro něj velmi prospěšné. Člověka to ohromně posílí.

(Uměla ale také ukázat svou lidskou stránku. Občas. Foto: CW/WB)

Boston Globe: Zpět k novým epizodám Gilmorových děvčat, myslíte, že něco takového už si Lane uvědomila?
Emily Kuroda: Ano! Ano. Mám Lane moc ráda.

Boston Globe: Kromě Gilmorových děvčat jste i jinde ztvárnila spoustu Asijských Američanů, hlavně během spolupráce s divadelní společností East West Players. Jaké bylo převést tuhle zkušenost do tak vynikajícího seriálu?
Emily Kuroda: Panebože, bylo to skvělé. No vážně, jak často vidíte postavu Asijského Američana, který má svou vlastní rodinu nebo vlastní pocity? Nejsou to postavy, které milují, jsou smutné a mají všechny další lidské pocity. Myslím, že Gilmorova děvčata je jeden z velice málo příkladů, kde jsme dostali šanci tyhle postavy poznat z více úhlů pohledu.

Boston Globe: Na co dalšího se chystáte?
Emily Kuroda: Na nic! Mám v plánu pár menších věcí, ale jinak nic. A nevadí mi to. Samozřejmě se naskytla spousta příležitostí, když jsem sem přijela, ale neměla jsem na ně čas. Ale i tak jsem velmi šťastná.

Diskuze /1

LeniTheMonster

Dneska jsem ji zrovna viděla v chirurzích! :D

9.11.2016 | 2:24:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S08E04: A Year in the Life: Fall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládá @iHyi.

Překládáme na tyto verze:

  • Gilmore Girls 2016 S01E01 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E02 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E03 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E04 720p WebRip x264 TheRival

Přečasy připravím jen co se k tomu zase při nejbližší příležitosti dostanu.

Návod: České titulky v Netflixu

Pokud jste s těmito překlady spokojení, můžete libovolnou částkou ocenit překladatele přes jeho účet na PayPal. Pokud nejste a něco se vám nelíbilo, neváhejte se na autora titulků obrátit. Za každou reakci, poděkování i kritiku, děkuji!

Reklama

Nové díly Gilmorek

Gilmorova děvčata pokračují. Po devíti letech od konce seriálu, který běžel sedm sérií na stanicích The WB (později CW) se nové epizody objeví na online streamovací službě Netflix s podtitulem A Year in the Life.

Premiéra: 25.11. 2016, 9:00 našeho času
Délka epizod: 4× 90 minut
Názvy epizod: Zima, Jaro, Léto, Podzim
Herecké obsazení: rozpis
Galerie: Videa & Fotky
České titulky: Budeme překládat!

Gilmorky na síti

Sledujte (nejen) fotky a videa z nových epizod Gilmorových děvčat. Důležité momenty ze seriálu najdete na oficiálním instagramovém účtu, na Facebooku i na Twitteru.

Lauren Graham tam také odhaluje drobné detaily:

  • Oblečky Paula Anky jsou zpět a ještě lepší než kdy dřív.
  • Svatební slavobrána (chupa) stojí před Lorelaiiným domem.
  • Luke má v bistru nové menu.
  • Kirk si našel nové zaměstnání.

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny