Homeland (Ve jménu vlasti) Co sledovat během vysílací pauzy?

Co sledovat během vysílací pauzy?

Co sledovat během vysílací pauzy?

Pokud si po skončení 4. série Homelandu zoufáte, jakým seriálem podobného ražení zabít čas, než začne 5. řada, nelámejte si s tím dál hlavu a nahlédněte do článku, obsahuje 10 tipů přesně pro vás.


8 0
17.1.2015

Než se dostaneme k samotné desítce vybraných seriálů, je fér zmínit předlohu Homelandu, tedy izraelský počin jménem Hatufim (Prisoners of War). Pokud máte v živé paměti 1. sérii Homelandu a rádi byste si dali malý přídavek v podobě tří „Brodyovců“, pak je Hatufim tou správnou volbou.
Hatufim – 2009, 2 série (24×50 min), Channel 2, bez hvězdných lákadel.

1. Tyrant – 2014, 1 série (10×45 min), FX, lákadlo: Justin Kirk.
Tvůrce výše zmíněného Hatufim a producent Homelandu, Gideon Raff, se rozhodl vytvořit fiktivní zemi na Blízkém východě. Hlavní postavou je tu syn diktátora, který se s ženou a dětmi po mnoha letech vrací do své rodné, válkou zničené země.


2. The Americans – 2013, 2 série (26×45 min), FX, lákadlo: Margo Martindale.
Stanice FX se v dramatech podobného ražení nejspíše vyžívá. Tentokrát nás nečeká problémová fiktivní země, zůstaneme v USA na předměstí Washingtonu, jen se trochu přesuneme v čase – do doby Studené války. Jak si poradí manželský pár agentů KGB s novým sousedem, agentem FBI?

3. Alias – 2001, 5 sérií (105×42 min), ABC, lákadlo: Jennifer Garner.
Ani J. J. Abrams se v tomto žánru nenechal zahambit. Oblékl sukni Jamesi Bondovi, takže se můžete těšit pohledem na krásnou agentku CIA bojující proti fiktivní zločinecké organizaci jménem Aliance, která ovládá svět.

4. Legends – 2014, 1 série (10×60 min), TNT, lákadlo: Sean Bean.
Hlavním hrdinou je tentokrát agent FBI, který má dar „sžít se“ s každou osobou ve své práci. A to doslova. Postupem času ale zjišťuje, že vlastně sám ani nakonec neví, kým doopravdy je.

5. The Company – 2007, minisérie (3×90 min), TNT, lákadlo: Michael Keaton.
Byť jde o další počin z produkce TNT, kvalitami se rovná kouskům od HBO. Seriál shrnuje 40 let života agentů CIA do 4 a půl hodin. Je plný špionáže, vyšetřování, podezírání, intrik a dokonce i dechberoucí akce.

6. The Blacklist – 2013, 2 série (30×45 min), NBC, lákadlo: James Spader.
Co se stane, když se jeden z nejhledanějších zločinců Ameriky náhle sám záhadně vzdá agentům FBI s tím, že jim chce pomoci dopadnout jednoho hledaného teroristu?

7. The Honourable Woman – 2014, minisérie (8×60 min), BBC 2, lákadlo: Maggie Gyllenhaal.
Dcera sionistického obchodníka se zbraněmi přebírá jeho práci, ale místo prodeje zbraní začíná pracovat na budování datové sítě mezi Izraelem a západním břehem Jordánu. Záhy je však povolána před britskou Sněmovnu lordů, aby její práce nerozvířila mezinárodní politickou situaci.

8. Breaking Bad – 2008, 5 sérií (62×48 min), AMC, lákadlo: Bryan Cranston.
Nyní je načase přejít k trojici seriálů, u kterých je velice pravděpodobné, že už je znáte, pokud však ne, neměli byste si je nechat ujít. Perníkový táta je o učiteli chemie, který zjistí, že má rakovinu, a tak se rozhodne před smrtí zajistit svou rodinu tím, že začne vařit pervitin. Podobnost s Homelandem najdete především skrze hlavního antihrdinu a nervydrásající napětí.

9. Dexter – 2006, 8 sérií (96×55 min), Showtime, lákadlo: Jennifer Carpenter.
Stanice Showtime má na kontě množství antihrdinů – vedle našeho milovaného teroristy Brodyho je tu zrůda, sériový vrah a sociopat bez emocí jménem Dexter Morgan. Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie a v noci vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

10. 24 – 2001, 9 sérií (216×44 min), Fox, lákadlo: Kiefer Sutherland.
V hlavní roli je agent vládní agentury CTU, jejíž úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům. Jde o přelomový akční seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24dílná sezona tak pokrývá přesně jeden den (a jednu odvrácenou teroristickou hrozbu).

Za zmínku stojí ještě plánováný seriál Dig z produkce tvůrců Homelandu. Seriál bude vysílán na stanici USA Networks a hlavní roli agenta FBI pracujícího v Jeruzalémě si střihne Jason Isaacs.

Máte nějaké další tipy? Podělte se o ně v komentářích.

Diskuze /5

ScaryX

Čekal bych tu i Allegiance, možná ještě Oddysey. Allegiance je k Homelandu i The Americans připodobňováno, dokonce je taky podle izraelské předlohy ;-)

webmaster
17.1.2015 | 10:19:33
turcmen

A co tak House of Cards? :)

17.1.2015 | 11:04:51
sedlo03

House of Cards žánrově určitěš blíže Homelandu než Breaking Bad nebo Dexter. Doporučuju.

17.1.2015 | 12:28:27
psychko

Bezesporu HoC je co se týká intrik americké administrativy bližší .Homeland má silnou personální vztahovou /psychologickou/ složku a vnější okolnosti hrají mnohdy sekundární roli

17.1.2015 | 14:19:54
makishek

house of cards už jsem jednou vyzdvihovala, pokud chcete více tipů, můžete mrknout ještě na jeden seznam:)

webmaster
17.1.2015 | 18:47:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Sedmá řada

Sedmá série se bude opět odehrávat ve Spojených státech

Sedmá série se bude opět odehrávat ve Spojených státech

Vzhledem k událostem uplynulé šesté řady se dalo předpokládat, že děj Homelandu se bude opět odehrávat na domácí americké půdě. Natáčení se nicméně přesouvá do Virginie. A na návrat kterých herců se můžeme těšit?

Reklama

Recenze

Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Tvůrci Homelandu během každé série dokazují, že lze dlouhodobě natáčet seriál, aniž by tím utrpěla jeho kvalita. Do karet jim hraje i fakt, že problémů ve světě neubývá a oni tak mají stále kde čerpat nápady pro další děj. Jak se nám šestá řada líbila, to se dozvíte v naší recenzi.

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny

Hlídejte si nás