Homeland (Ve jménu vlasti) Sedmá série Homelandu očima redaktorů Edny

Sedmá série Homelandu očima redaktorů Edny

Sedmá série Homelandu očima redaktorů Edny

Předposlední řada Homelandu je za námi a opět šlo o vynikající podívanou, která odrážela současné dění ve světě. Jak se nám líbila, to se dozvíte v naší redakční recenzi.

8 0
10.6.2018

@KevSpa

Zdá se až neuvěřitelné, že tvůrci dokážou i v sedmé řadě nabídnout opět zajímavý příběh. Vzhledem k současným událostem v USA se rozhodli podruhé za sebou zůstat právě tam a zaměřit se na rozdělenost ve společnosti, které lze využít k totálnímu rozložení politického systému. Někomu se může zdát, že ovlivňování událostí pomocí ruské propagandy je příliš laciné téma, je také jasné, že rusofilové a naivkové to budou považovat za nesmysl, pravdou je, že ze strany tvůrců to byla opět trefa do černého. Pokud bych měla této řadě něco vytknout, tak je to až trestuhodné nevyužití Jamese D'Arcyho v roli Ansona. Herec jeho kalibru by si zasloužil minimálně tolik prostoru, kolik ho dostal vynikající Morgan Spector coby Dante Allen. Ale to je skutečně jen malá vada na kráse. I sedmá řada je jedna velká jízda, ve které si Claire Danes svým výkonem řekla o další Emmy. Tvůrci totiž opět s naprostou dokonalostí vykreslili příznaky Carriiny bipolární poruchy a z psychických vzestupů a pádů v Danesové famózním podání až mrazí. V závěru série se navíc tvůrci s postavou Carrie Mathison nepárali a všichni jsme jistě hodně zvědaví, co nám naservírují v závěrečné osmé řadě.

@Lucifrid

Jestli byla šestá řada Homelandu mrazivá, tak ta sedmá by se dala definovat jako paranoidní. Jestli jsme v té šesté naťukli téma fake news, v sedmé se přepnulo na úplně novou úroveň. Fascinovaly mě postavy a jejich touha po moci a hlavně co všechno jsou pro ni schopné udělat, aby ji získaly nebo si ji za každou cenu udržely. Nade všemi vyčnívala prezidentka, ke které jsem koncem řady začala pociťovat jisté sympatie, a senátor Paley, jehož jsem chvílemi opravdu nechápala. V politice nemá zášť co dělat, na druhou stranu bez ní politika nedokáže existovat. Velkým plusem byly nové postavy Danteho a Ansona (James D'Arcy alias Jarvis z Agent Carter), které vnesly do příběhu svěží vítr a zajímavé a komplikované charaktery. Hlavní linka byla opět parádní, mrazilo mě při ní ještě víc než u šestky, parafráze na Waco vyloženě potěšila a dechberoucí finále bylo parádní. Pokud bych však měla vybrat jednu jedinou věc, která dělá Homeland Homelandem, je to Claire Danes jako Carrie. Co ta předvádí, to je až neskutečné, veškerá ocenění a nominace si po právu zaslouží. Mrzí mě, že příští rok se dočkáme poslední řady, na druhou stranu už by si chudák Carrie zasloužila klid. Zvlášť po finále šesté série.


@TaMiska

Tak jak tomu bylo v předchozích sezónách, i tahle se snaží odrážet současné dění na světové politické scéně. Tentokrát je úhlavní nepřítel Rusko a klíčem k (ne)úspěchu je schopnost vést dezinformační válku. Machinace, lhaní, využívání sociálních sítí tajnými službami, falešné účty, fake news. Témata, která jsou součástí našeho běžného života, aniž by si to někteří uvědomovali. Rozhodně to dává námět k zamyšlení se nad tím, co sdílíme online a s kým. Díky tomu jsme mohli sledovat rozklad demokracie v přímém přenosu kvůli paranoii a egu. Postava prezidentky Keaneové, poznamenaná atentátem na svoji osobu, mi byla docela protivná po většinu sezóny. Svou roli neustála ani ona sama a její závěrečný projev jen potvrdil její slabost a nevyzrálost pro funkci. A nepomohl tomu ani zástup poradců, včetně Saula, kterého využívala, dokud se jí hodil.

Zapojení Ruska, jeho tajné rozvědky a infiltrace agentů se scenáristům opravdu povedly. Hrát jejich hru není snadné, ale myslím, že v této sezóně to Saul i Carrie zvládli na výbornou. Skvělá zápletka se vším všudy. Do toho všeho zrazená a labilní Carrie, která exceluje v roli „agentky na volné noze“ a grandiózně selhává v roli matky. Její láska k vlasti je větší než cokoliv jiného. Není život či vztah, který by nezvládla obětovat pro svoji pravdu a víru v americkou demokracii a zachování statu quo. A nezabrání jí v tom ani její nemoc či vlastní dcera. Bude zajímavé sledovat, jak se Carrie popere se svým stavem v nadcházející sezóně, jak moc bude zlomená a zda opět najde svoji podstatu.

A jak se líbila sedmá série Homelandu vám? Podělte se o své dojmy v komentářích.

Foto: Showtime

Diskuze /2

Rik

Palec vzhůru tvůrcům,že sedmá řada byla jiná,přesto opět napínavá a dramatická. A byť mi citelně chyběla postava Petera (a řada mrazivých scén s ním),tak zbytek ansámblu to utáhnul. Bylo zajímavé sledovat, jak se dá dezinformace „naroubovat“ na aktuální dění a tím výrazně ovlivnit chování lidí/politiků, kteří to mohou využít pro uchopení moci. I z toho mně občas zamrazilo.

10.6.2018 | 18:19:21
hyena

milujem tento serial a james darcy by mohol v poslednej seri nahradit quina aj ked ten je tazko nahraditelny on nato ma :)

16.9.2019 | 10:40:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Trailer k osmé sérii

Thumbnail Play icon

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Homelandu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Recenze

Sedmá série Homelandu očima redaktorů Edny

Sedmá série Homelandu očima redaktorů Edny

Předposlední řada Homelandu je za námi a opět šlo o vynikající podívanou, která odrážela současné dění ve světě. Jak se nám líbila, to se dozvíte v naší redakční recenzi.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny

Hlídejte si nás