Homeland (Ve jménu vlasti) Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Tvůrci Homelandu během každé série dokazují, že lze dlouhodobě natáčet seriál, aniž by tím utrpěla jeho kvalita. Do karet jim hraje i fakt, že problémů ve světě neubývá a oni tak mají stále kde čerpat nápady pro další děj. Jak se nám šestá řada líbila, to se dozvíte v naší recenzi.


13 0
9.5.2017

@KevSpa

Tak jako řada jiných seriálů se i šestá série Homelandu zaměřila více na politiku a na mušku si vzala úřad prezidenta Spojených států. Tvůrci tak opět ukázali, že aktuální témata, která hýbou světem, jim nejsou cizí a dokážou je zpracovat s pečlivostí a mrazivostí sobě vlastní. Musím ovšem přiznat, že už jsem v tom měla maličko hokej, protože podobná témata (včetně spiknutí) se v současnosti řeší i v seriálech Designated Survivor, Quantico a Scandal, takže mi všechny ty zápletky začaly splývat dohromady. To ovšem není vina tvůrců, na aktuální změny v USA má zkrátka potřebu reagovat více seriálů. Můžu být jen ráda, že House of Cards se vrací až na konci května.

Politická témata v seriálech jsou pro mě vyloženě slast, takže jsem uvítala, že se šestá série zaměřila na děj kolem nově zvolené prezidentky a rozsáhlého spiknutí. I přes pozvolnější rozjezd nám tahle řada opět nabídla nervy drásající podívanou, jako obvykle reflektující současnou situaci ve světě. A finále, ve kterém nás opustila jedna z oblíbených postav, krásně rozehrálo to, co nás čeká v další řadě, která vypadá zatraceně temně.


@Umpalumpa3

Byla jsem jako nevěřící Tomáš. Abyste pochopili – když skončila třetí série a postava Brodyho seriál opustila, měla jsem smíšené pocity. Na jednu stranu jsem byla ráda, že se tato kapitola uzavřela, protože už podle mě bylo načase, na druhou jsem měla obavy, jestli Carrie dokáže utáhnout celý seriál sama. Nebyla jsem totiž její velká fanynka. Chápala jsem proto výroky mnohých, že už na seriál koukat nebudou, protože už to prostě nebude ono.

Jenže to byla chyba, přátelé! Nejenom že Carrie a zbytek bandy seriál hravě zvládají vyplnit, od čtvrté série se laťka stále zvedá. Semínko obav ale stále zůstávalo. V šesté sérii jsme se vrátili na území Spojených států. Carrie sice už nepracuje v CIA, její život ale není o nic méně nudný. A z událostí, které nám tvůrci postupně odkrývají, běhá člověku mráz po zádech. Ne, tentokrát nejde o hrozbu terorismu, o nepřítele zvenčí. Jde o vnitřní chod státu, o to, co se děje za zavřenými dveřmi, o souboj mezi těmi, kteří by měli být na stejné lodi, ale nejsou. A z toho, co uvidíte, se vám bude dělat zle. Když jsem zhlédla poslední díl, pomyslela jsem si: „Zrodilo se monstrum.“ Nevím, kdy naposledy se mi stalo, aby mě finále seriálu nechalo jen tiše zírat. Tvůrci to zkrátka opět dokázali a já už nejsem nevěřící Tomáš. Sem s další sérií, prosím!

@Lucifrid

Krucinál, to byl ale hukot! Asi bych to zhodnotila jako nejlepší řadu celého seriálu. Ta minulá se mi moc líbila, ale šestka byla o třídu lepší. Po celou dobu mě nepřestalo z té aktuálnosti mrazit, tvůrci jsou v tomhle machři. Když Carrie narazila na potíže, které jí Dar přichystal, trpěla jsem za ni, scény u soudu byly hodně emoční a já to nedávala. Líbí se mi, že trailer nás v podstatě nalákal na něco trochu jiného, a co jsme dostali pak, bylo úplně nad mé očekávání. Všichni herci opět předvedli prvotřídní výkon, Claire je jasná, a pak F. Murray Abraham jako Dar Adal. Většinu času jsem Dara nesnášela, ale neskutečně mu to žrala, to byl protivník! S koncem jsem opravdu spokojená, ale člověka to hodí do depky.

Foto: Showtime

Jak se líbila šestá série vám? Podělte se o své dojmy v komentářích.

Diskuze /4

vas57

Díky bohu,že si tento seriál drží pořád laťku hodně vysoko.Souhlasím s hodnoceními vyše uvedenými.

9.5.2017 | 23:11:19
psychko

mihlo se mi hlavou zda by se nyní nemohl…ale ne ,to by jistě nešlo…/politický seriál odehrávající se v ČR,komedie,v po­dání ČT…/

10.5.2017 | 18:43:38
witch.rch

Homelandu se nemůžu nabažit od 1.řady. Závěr 6.série byl opravdu luxusní, souhlas s komentáři všech tří redaktorů, není třeba už více dodávat. Snad jen – už aby začala 7. řada :-)

10.5.2017 | 19:40:40
LuKe_zDv

souhlasim…sesta serie mega pecka…prvni dil sem videl nekdy pred pulrokem..ale moc me nenalakal …az dnes skrz to ze uz tyden lezim a dohanel sem resty co sem nestihal… no proste sfoukl sem sestou seriii na jeden nadech … sou tri rano a ja dokoukal finale a naaarez… SPOILER quinn mi bude moc chybet v sedme serii…nejvic me rozsekal jak vyhodil tu redaktorku z bytu Carrie a pak postrelil toho blba s kamenem… no sada..:D moc doporucuju tento serial

9.7.2017 | 2:49:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Sedmá řada

Sedmá série se bude opět odehrávat ve Spojených státech

Sedmá série se bude opět odehrávat ve Spojených státech

Vzhledem k událostem uplynulé šesté řady se dalo předpokládat, že děj Homelandu se bude opět odehrávat na domácí americké půdě. Natáčení se nicméně přesouvá do Virginie. A na návrat kterých herců se můžeme těšit?

Reklama

Recenze

Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Tvůrci Homelandu během každé série dokazují, že lze dlouhodobě natáčet seriál, aniž by tím utrpěla jeho kvalita. Do karet jim hraje i fakt, že problémů ve světě neubývá a oni tak mají stále kde čerpat nápady pro další děj. Jak se nám šestá řada líbila, to se dozvíte v naší recenzi.

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny

Hlídejte si nás